۵ روش آسان برای ساخت هوش مصنوعی شخصی خودتان

به تازگی استفاده از هوش مصنوعی یا همان AI در دستگاه هایی مانند Echo آمازون و گوگل Home مورد توجه خریداران قرار گرفته است. اکنون در سال 2019 شما به عنوان یک برنامه نویس می توانید به سادگی از طریق API هایی که برخی شرکت ها در اختیار کاربران قرار می دهند در ساخت نرم افزار ها و ربات های دستیار شخصی از تکنولوژی AI استفاده کنید.
3.9 از 5
از 140 رای
(رای دهید)
۵ روش آسان برای ساخت هوش مصنوعی شخصی خودتان

تکنولوژی دستیار شخصی با قابلیت پاسخ به درخواست ها، یک تکنولوژی کاراست که در طی چند سال اخیر بسیار گسترده شده است. اکنون در سال ۲۰۱۹، بسیاری از نرم افزار های پیام رسان از ربات ها و دستیاران شخصی پشتیبانی می کنند. مثلا ربات های تلگرامی وجود دارند که بر اساس متنی که شما تایپ و ارسال می کنید می توانند پاسخ منحصر به فردی برای شما ارسال کنند.

برای آن دسته از برنامه نویسانی که مشتقاند در نرم افزار های خود از هوش مصنوعی استفاده کنند، برخی شرکت ها، API های فوق العاده ساخته شده بر روی برترین هوش مصنوعی ها را ارائه می دهند. این API ها به صورت کاملا Restful در اختیار برنامه نویس قرار می گیرد و هیچ محدودیتی در زبان برنامه نویسی استفاده شده برای آن ها وجود ندارد.

این هوش های مصنوعی قابلیت شناسایی صدا (Voice Recognition) و یادگیری ماشینی (Machine Learning) را در اختیار برنامه نویسان قرار می دهند تا به سادگی در ساخت نرم افزار ها و ربات های خود از آن ها استفاده کنند.

قابلیت یادگیری ماشینی یا همان Machine learning اساس ساخت یک هوش مصنوعی است. هوش مصنوعی باید علاوه بر اطلاعات اولیه ای که می گیرد، بتواند بسیاری اطلاعات را بر اساس مثال هایی که به آن می دهند دریافت و از آن ها استفاده کند.

۱- Wit.ai، یک API هوش مصنوعی مناسب تازه کاران

Wit.ai نام یک هوش مصنوعی است که قابلیت شناسایی صدا و یادگیری ماشینی فوق العاده ای را همزمان در اختیار برنامه نویسان قرار می دهد. این هوش مصنوعی می تواند صدا را به متن تبدیل کند و به سادگی بیاموزد که چگونه به آن ها به چشم یک دستور نگاه کند و عکس العمل مناسب نشان دهد.

Wit.ai با قابلیت Machine learning که ارائه می دهد به برنامه نویس کمک می کند با ارائه مثال ها این نرم افزار را برای عکس العمل نشان دادن مناسب تربیت کند. این هوش مصنوعی پس از یادگیری پاسخ هایی ارسال می کند که قبلا برنامه نویس آن ها را به هوش مصنوعی ارائه نداده است.

دو قسمت اصلی در Wit.ai وجود دارد، یکی اهداف (Intents) و دیگری موجودیت ها (Entities).

در حالی که اهداف یا همان Intents اشاره به یک عمل دارند مانند “یک لامپ را خاموش کن”. موجودیت ها اشاره دقیقی به آن وسله که نیاز به انجام عملیات بر آن است دارد (کدام لامپ؟ لامپ قرمز؟ آیا باید به رنگ دیگری تغییر کند؟).

این هوش مصنوعی برای اینکه برنامه نویس مجبور نباشد همه اهداف Intents را از اول بنویسد بسیاری از این Intent ها را به صورت پیشفرض ارائه می دهد.

Wit.ai از حالت داستان (Story mode) هم پشتیبانی می کند. حالتی که شما می توانید در آن با مشخص کردن شاخه های مختلف پاسخ، یک داستان را تا آخر مدیریت کنید. مثلا وقتی می پرسید “حالتان خوب است؟” چند پاسخ مانند “نه اصلا!” یا “بله خوبم” جلو شخص قرار دهید تا با انتخاب هر یک به شاخه مربوط به نتایج پاسخ خود برسد. مثلا اگر کاربر گفت “نه اصلا!” در پاسخ بگویید: “چرا خوب نیستی؟” و لیست پاسخ های “چون مریضم” یا “چون حوصلت رو ندارم” را به کاربر برگردانید تا یکی را انتخاب کند و در نهایت با طی کل مسیر شاخه ها به نتیجه نهایی برسید.

از Wit.ai می توانید برای ساخت نرم افزار iOS, Android, Node.js, Raspberry Pi, Ruby, Python, C, Rust و Windows Phone استفاده کنید.

۲- Api.ai، نام مشخص برای یک کار مشخص

Api.ai یک هوش مصنوعی مشابه Wit.ai می باشد. این هوش مصنوعی نیز قابلیت شناسایی صدا و یادگیری ماشینی را در اختیار برنامه نویسان قرار می دهد.

گوگل از سال ۲۰۱۶ این هوش مصنوعی را خریداری کرده و اکنون پشتیبانی می کند. اکنون این روش، یکی از اصلی ترین روش های برنامه نویسی برای گوگل Home است.

یکی از تفاوت های اصلی بین Api.ai و wit.ai پشتیبانی از Domain است. دومین ها مجموعه هایی از اطلاعات و ساختار داده هستند که می توانند در هر Agent مورد استفاده قرار بگیرند (اپ ها در Api.ai در واقع Agent گفته می شوند).

دومین ها می توانند شامل داده ها و نوع داده ها باشند و توانایی تفکیک نوع داده ها را هم به نرم افزار ارائه می دهند. مثلا تفاوت بین Book hotel و Buy a book برای این هوش مصنوعی مشخص است. (کلمه Book اول به معنای رزرو و Book دوم به معنای کتاب)

Api.ai برای استفاده رایگان است اما اکنون در سایتشان کاملا مشخص نیست چطوری باید از نسخه رایگان استفاده کرد و گفته می شود از سال ۲۰۱۶ “کاملا” رایگان نیست. باید برای دریافت نسخه ای از این هوش مصنوعی به مسئولان سایت ایمیل بزنید.

Api.ai دارای SDK برای اندروید، iOS، کورتانا، Node.js، یونیتی، Xamarin، پایتون و جاوا اسکریپ است.

۳- Mellisa، بسیار مناسب برای استفاده با Raspberry Pi

اگر شما دوست دارید قسمت پس زمینه کار را بیشتر خودتان بنویسید و از طرفداران Raspberry Pi نیز هستید، Mellisa هوش مصنوعی مناسب شماست.

ملیسا نام هوش مصنوعی است که به صورت متن باز با استفاده از Python نوشته شده و قابل استفاده از بر روی Raspberry pi ، ویندوز، لینوکس و OS X است.

این هوش مصنوعی اخیرا بار ها بروزرسانی شده و مورد توجه برنامه نویسان قرار گرفته است.

هوش مصنوعی ملیسا قابلیت دریافت فرمان صوتی همشه فعال را دارد و بسیاری از فرمان های پیشفرض را در خود ذخیره کرده است. فرمان هایی مانند: “یک یادداشت بردار” یا “از ویکی پدیا اطلاعات این مکان را در بیاور” یا “موزیک پخش کن” به صورت پیشفرض به برنامه نویس در این هوش مصنوعی ارائه می شود.

۴- Clarifai، هوش مصنوعی با قابلیت یادگیری از عکس و ویدئو

Clarifai یک هوش مصنوعی با نگرشی کاملا متفاوت از دیگر هوش مصنوعی هایی است که معرفی کردیم. این هوش مصنوعی قابلیت پردازش و شناسایی تصویر دارد.

این هوش مصنوعی یک الگوریتم یادگیری ماشینی (Machine learning) بسیار قدرتمند عمیق دارد که با هر بار استفاده قوی تر می شود.

اگر می خواهید به ربات خود یک هوش مصنوعی بدهید که فراتر از فرمان های صوتی را بفهمد، چرا به آن قابلیت تشخیص تصویر ندهید؟

این هوش مصنوعی می تواند تصاویر را دریافت کند و در اینترنت به دنبال تصاویر مشابه بگردد و یا تصاویر با محتوای نا مناسب را علامت گذاری کند.

اگر شما می خواهید قابلیت های Carifai را افزایش دهید می توانید به این هوش مصنوعی مثال های خودتان را ارائه دهید تا با دیدن مثال ها به یادگیری بپردازد.

برای استفاده از Clarifai در نرم افزار خود، می توانید از Api این هوش مصنوعی که به صورت کاملا Restful ارائه می شود استفاده کنید. با Api این هوش مصنوعی محدودیت در انتخاب زبان برنامه نویسی برای استفاده با آن نخواهید داشت.

۵- TensorFlow، هوش مصنوعی برای حرفه ای ها!

اگر می خواهید از سطح این هوش مصنوعی های معمولی برای ساخت سرویس بالاتر بروید و یک هوش مصنوعی واقعی بسازید، TensorFlow گوگل، ابزار مناسب شماست.

راه اندازی یک هوش مصنوعی با TensorFlow زمان زیادی می برد، اما با طی این زمان شما یادگیری عمیق تری از هوش مصنوعی خواهید داشت.

TensorFlow یک کتابخانه نرم افزار متن باز برای پردازش عددی (open source software library for numerical computation) با استفاده از جریان گراف ها (flow graphs) است.

TensorFlow ابزار فوق العاده برای استفاده در پردازش تصویر و یا تشخیص صدا و زبان است.

با استفاده از TensorFlow می توانید ربات های چت فوق العاده ای که با استفاده از مثال متنی تمرین داده شده اند بسازید.

رای شما به "۵ روش آسان برای ساخت هوش مصنوعی شخصی خودتان" چیست؟

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.

37 پاسخ به “۵ روش آسان برای ساخت هوش مصنوعی شخصی خودتان”

 1. دانیال گفت:

  با سلام خدمت شما
  به تازگی اپلکیشن inpin که مربوط به املاک و خانه میباشد قابلیت هوش مصنوعی را برای املاک ارایه داده
  ینی شما اگه توی خیابون باشید با استفاده از این اپلکیشن و دوربین میتونید خونه های برای فروش و همچنین اطلاعاتی در مورد انها ببینید ، خواستم بدونم چطوری و بذ چه api این کارو کرده؟ لطفا جوابو برای من ایمیل کنید ، با تشکر

  • مهدی نظری گفت:

   سلام دوست عزیز، دو راه حل برای پیاده سازی این اپلیکیشن وجود داره. یکیش استفاده از هوش مصنوعی هست.

   در روشی که هوش مصنوعی مورد استفاده قرار می گیره، از خونه ای که قصد فروشش رو دارن توی زاویه های مختلفی عکس می گیرن، مثلا ۱۰۰ تا عدد مختلف از زاویه های مختلف. این تصاویر رو به یه پوشه انتقال می دن و یه مدل از اطلاعات درون پوشه train می کنن. این کار رو با استفاده از Tensorflow می تونید انجام بدید.
   مدل train شده رو با نرم افزار اندروید یا iOS ادغام کردن (بسته به سیستم عامل روش های مختلفی وجود داره)، شما وقتی گوشیتون رو به هر خونه ای می گیرید نرم افزار تشخیص می ده که آیا همون خونه ای هست که شما عکس هاش رو توی پوشه قرار دادید یا نه.
   برای اینکه سناریو در مورد خونه هایی که شبیه هم ساخته می شن مشکل ایجاد نکنه، باید همزمان اطلاعات GPS رو هم دریافت کنیم و از مکانی که کاربرش درش حضور داره مطمئن بشیم.

   توی راه حل دوم، با استفاده از اطلاعات GPS که گوشی به شما می ده می تونید بفهمید کاربر دقیقا کجا قرار داره و همین طور در چه جهتی قرار داره. در نرم افزار با قابلیت AR یا همون واقعیت افزوده قادر هستید که اطلاعاتی رو روی صفحه گوشی برای کاربر چاپ کنید با توجه به موقعیتی که درش قرار داره. یعنی از هوش مصنوعی استفاده نکنید، بلکه فقط به مکان کاربر و جهتی که قرار داره حساس باشید.

 2. اریا گفت:

  سلام برای ساخت یه دستیار صوتی برای صحبت های روزمره برای افرادی که تازه کارن باید چکار کرد ؟

  • مهدی نظری گفت:

   سلام آریای عزیز، ابتدا باید از یه ابزاری استفاده کنید و صوت رو تبدیل به متن کنید و پاسخ هوش مصنوعی رو بر اساس متن پردازش کنید.

   به عنوان مثال شما می خواید که در پاسخ به سوال “الان هوا چند درجه ست ؟” پاسخ بدید ۴۰ درجه (بر اساس شرایط حالا)، اول هوش مصنوعی رو بر اساس متن train کنید یا شرط-پاسخ استفاده کنید تا در صورت دریافت یه متن جواب مناسب متنی بده. بعد موقع دریافت صدای کاربر از نرم افزار هایی استفاده کنید که صدا رو تبدیل به متن می کنه، مثل speech to text گوگل که روی اندروید در دسترس هست.

   متن دریافت شده رو به هوش مصنوعی بدید تا پاسخ مناسب رو ارائه بده. یا اگه هوش مصنوعی استفاده نکردید بر اساس شرایط باید یه پاسخی رو ارسال کنه.

   پاسخ ارسال شده توسط هوش مصنوعی هم بهتره به صورت متنی باشه و در نهایت وسط کار یه متودی استفاده کنید که به صورت صوتی به گوش کاربر برسه.

 3. محمد گفت:

  سلام دوست من.
  خسته نباشید.
  میخواستم در مورد ساخت یه ربات ازتون سوال کنم.
  این ابزارهایی که گفتی رو چطور میتونم تهیه کنم.
  و چطور میتونم برنامه نویسی ربات رو یاد بگیرم.

  • مهدی نظری گفت:

   سلام دوست عزیز، این ابزار هایی که معرفی شد برای هوش مصنوعی هست. می تونه توی ربات (فیزیکی یا نرم افزاری) یا هر چیز دیگه ای کاربرد داشته باشه.

   اگه می خواید یه ربات چت بسازید (ربات نرم افزاری با قابلیت چت). باید text classification انجام بدید.

   من پیشنهاد می کنم tensorflow رو یاد بگیرید. tensorflow توی classification خیلی خوبه، حالا چه Text classification یا Image classification

   برای کارکردن با این ابزار دو تا زبون برنامه نویسی وجود داره، یکی پایتون و بعدی جاوا اسکریپت. به شدت پیشنهاد می شه که پایتون رو یاد بگیرید چون Tensoflow به تازگی جاوا اسکریپت رو با Tensorflow.js پشتیبانی کرده و هنوز این api کامل نیست.

 4. کوروش گفت:

  سلام
  من می خوام با هوش مصنوعی آدرس را پردازش کنم تا یک جاهایی تونستم پردازش کنم اما میخوام کورپوس بسازم نمیتونم
  میتونم ازتون کمک بگیرم؟

  • مهدی نظری گفت:

   سلام دوست عزیز، دقیقا متوجه نشدم، می خواید کورپوس دیتا بسازید که باهاش مدل train کنید؟ این آدرس هایی که گفنتید دقیقا چه آدرس هایی هستن؟

   • کوروش گفت:

    میخوام از یک سری آدرس اسم خیابان ها و کوچه ها رو در بیارم

    • مهدی نظری گفت:

     برای این کار چرا نیاز به هوش مصنوعی دارید ؟ از api گوگل چرا استفاده نمی کنید؟ دلیل خاصی داره؟

     • کوروش گفت:

      یه پروژه ای را دارم انجام میدم میخوام ادرس را پردازش کنم و لوکیشن را بدست بیارم
      حالا اولش باید این متن را پردازش کنم

     • مهدی نظری گفت:

      شما یه لیستی از آدرس ها رو دارید و لوکیشنشون رو هم دارید طبق اون آدرس ها ؟ اگه یه سری آدرس ها و لوکیشنشون رو دارید اونا رو توی یه فایل csv قرار بدید و فایل دیتا رو تولید کنید. این کارو انجام دادید؟ اگه ندارید، باید این دیتا رو از یه جایی دریافت کنید، می تونید از api گوگل یه لیستی از آدرس ها تولید کنید و بر به همراه مختصاتشون توی یه فایل csv یا txt ذخیره کنید. این کورپوس دیتای شما می شه که از روش یه مدل ترین کنید.

 5. سجاد گفت:

  سلام جناب نظری،شما سفارش کار هم قبول میکنید؟من ی طرحی برای استفاده از هوش مصنوعی دارم که مشابه خارجی ش هست ولی من خودم الاعاتی در مورد استفاده هوش مصنوعی در اپلیکیشن و نرم افزار ندارم،اگه سفارش قبول میکنید لطفا باایمیل پاسخ بدید.ممنون.

  • مهدی نظری گفت:

   سلام سجاد عزیز، متاسفانه وقتم در حال حاضر به شدت پر هست.

   اگر نیاز به راهنمایی دارید، می تونید همینجا یا از طریق ایمیل me[at]mehdinazari.com با من در ارتباط باشید.

 6. Franklin گفت:

  سلام قربان
  اگه من بخوام یه ربات انسان نمای هوش مصنوعی بسازم دقیقا از کدوم یکی از این ها باید استفاده کنم؟

  • مهدی نظری گفت:

   سلام دوست عزیز، با tensorflow قسمت های نرم افزاری کار رو می تونید انجام بدید. برای انجام عملیات های پیچیده با هوش مصنوعی حتما باید زبان برنامه نویسی پایتون رو یاد بگیرید (البته tensorflow.js جاوا اسکریپت رو پشتیبانی می کنه ولی پیشنهاد نمی کنم).

 7. abbas گفت:

  سلام وقتتون بخیر در مورد وبسرویس tensorflow میخاستم بدونم همچین کاری قابل پیاده سازیه؟

  مثلا لیستی از username هارو بهش بدیم بیاد طبق این یوزر نیم جنسیت این یوزر نیم رو تشخیص بده؟

  • مهدی نظری گفت:

   سلام دوست عزیز، اگه شما لیستی از username ها داشته باشید و توی همون لیست برای هر username جنسیت هم تعریف شده باشه، بله قابل انجام هست. شما باید دیتای اولیه (لیستی از username و جنسیتشون) رو به هوش مصنوعی بدید تا بر اساس اون احتمالات مرد یا زن بودن یک نام رو برگردونه.

   یه پروژه ای دیدم که با keras توی tensorflow ساخته شده. مدلی train شده که با دریافت نام، قادر هست که جنسیت افراد رو برگردونه. شما می تونید به جای نام از username استفاده کنید توی data set:
   لینک پروژه در github

 8. Ali گفت:

  سلام اگه میشه بگین که من چجوری میشه که این هوش مصنوعی ملیسا رو روی ویندوز داشته باشم ممنون میشم کمک کنین آخه خیلی علاقه به هوش مصنوعی دارم

  • مهدی نظری گفت:

   سلام علی عزیز، قبل از هر چیزی پیشنهاد می کنم زبون برنامه نویسی پایتون رو یاد بگیرید. توی انجام پروژه ها هوش مصنوعی خیلی بهتون کمک می کنه. بعد پیشنهاد می کنم از Tensorflow استفاده کنید تا دستتون باز تر باشه برای کار کردن با هوش مصنوعی.

   اگه می خواید ملیسا رو حتما نصب کنید:

   توی آموزش ملیسا نوشته شده که نصبش روی ویندوز شبیه نصبش روی لینوکس هست. با یه سری تفاوت

   آموزش نصب ملیسا

   اول پایتون ۲ رو نصب کنید (برای فعال کردن ملیسا با پایتون ۳ یه سری ویرایش ها نیاز داره)، بعد git رو نصب کنید و در ادامه دستور های زیر رو جلو برید.

   این خط به خط دستوراتی هست که باید اجرا کنید:
   git clone https://github.com/Melissa-AI/Melissa-Core.git
   cd Melissa-Core
   pip install -r requirements.txt
   cd melissa

   حالا اسم فایل data/memory.db.default رو عوض کنید به data/memory.db

   الان باید flask رو نصب کنید. برای نصب flast باید یه پکیج منیجر روی ویندوز نصب کنید. به نام chocolatey

   نصب chocolatey با این کد انجام می شه:

   @"%SystemRoot%System32WindowsPowerShellv1.0powershell.exe" -NoProfile -InputFormat None -ExecutionPolicy Bypass -Command "iex ((New-Object System.Net.WebClient).DownloadString('https://chocolatey.org/install.ps1'))" && SET "PATH=%PATH%;%ALLUSERSPROFILE%chocolateybin"

   بعد از نصب پکیج منیجر می تونید دستور choco install flac رو اجرا کنید

   الان به پوشه Melissa-Core نقل مکان کنید توی cmd با دستور cd

   توی این دایرکتوری دستور set FLASK_APP = melissa/__main__.py رو اجرا کنید

   الان می تونید با دستور flask run اجرا کنید ملیسا رو

   من پیشنهاد می کنم یه vmware کانفیگ کنید و یه لینوکس centOS روش نصب کنید و کاراتون رو با اون لینوکس از طریق ssh جلو ببرید. کار ساده ای هست.

   • Ali گفت:

    با سلام و ممنون که کمک میکنین ولی من اصلا نتونستم که کلیسا رو دانلود کنم و چیز زیادی نمیدونم و رشته ام رباتیک و الکترونیک هست و این git چیه و پایتون ۲ و ۳ چیه و اگه میشه لطف کنید که توی تلگرام در ارتباط باشیم آخه من سوالات زیادی دارم

    • مهدی نظری گفت:

     سلام علی عزیز، متاسفانه به شدت سرم شلوغ هست در حال حاضر، سوالاتون رو همین صفحه بپرسید تلاش می کنم سریع ترین زمان ممکن پاسخ بدم.

     در مورد Git: گیت، یه کنترل کننده نسخه در هنگام برنامه نویسی هست. گیت ساخته شده که کار تیمی بین برنامه نویسا رو بهتر مدیریت کنه. خیلی از برنامه نویس ها کد هایی می نویسن که کار خاصی انجام می ده و این کد ها رو از طریق github معمولا در اختیار بقیه قرار می دن که استفاده کنن توی اپلیکیشن هایی که می نویسن. https://github.com مکانی هست که کد های زیادی رو برنامه نویسا به اشتراک گذاشتن. با نصب git روی سیستمتون می تونید کد هایی که اونا نوشتن رو clone یا به اصطلاح کپی کنید (دانلود گیت).

     در مورد پایتون: یه زبان برنامه نویسی هست، زبان بسیار پرکاربردی در زمینه هوش مصنوعی هست و اگه قصد دارید وارد موضوع هوش مصنوعی بشید حتما باید یاد بگیرید. اکثر کد هایی که در زمینه برنامه نویسی هوش مصنوعی برای شما کاربرد دارن به زبان پایتون نوشته شدن. خیلی از کد ها به زبان پایتون نسخه ۲ هستن که تفاوت هایی توی نحوه نگارش با نسخه جدیدش یعنی ۳ داره. من شخصا هم پایتون ۲ رو نصب کردم و هم پایتون ۳، اسکریپت های هر زبان رو با پایتون نسخه خودش اجرا می کنم.

     به نظرم شما نیاز دارید که اول زبان برنامه نویسی پایتون رو یاد بگیرید و بعد از اون استفاده از Tensorflow رو یاد بگیرید. به شدت توی رشته رباتیک کاربرد داره Tensorflow، مخصوصا نسخه Tensorflow lite که مخصوص میکروکنترلر های ساده هست.

     • hamid گفت:

      سلام بر شما آقای نظری عزیز. من میخوام یه اپلیکیشن اندروید بسازم که متنی بر هوش مصنوعی باشه. آیا بهترین راه واسه من استفاده از اندروید استودیو هست یا kivy و زبان پایتون?

     • مهدی نظری گفت:

      سلام دوست عزیز، پیشنهاد من استفاده از اندروید نیتیو هست (جاوا یا کاتلین، ترجیحا جاوا). در کل توی هر سیستمی، فارغ از نوع اپلیکیشن، من پیشنهاد می کنم به زبان اصلی که اون سیستم پشتیبانی می کنه نوشته بشه. چون یه سری پکیج های کمکی برای اندروید به زبان جاوا و یا کاتلین پیدا می شه که ممکنه برای kivy یا فریمورک های دیگه مثلا ری اکت نیتیو پیدا نکنید (برای سوئیفت iOS هم صدق می کنه).
      همین طور اجتماع جاوا بسیار قدرتمند هست و سوالاتتون رو خیلی راحت توی stackoverflow.com جواب می گیرید.
      وارد کردن مدل های ترین شده به اپلیکیشن های اندروید هم بسیار ساده هست، شما فقط گراف و لیبل ها رو آماده کنید با پایتون.

 9. آلما گفت:

  سلام ممنونم از محتوای مفیدتون، من معماری خوندم دوست دارم بتونم پژوهش های مرتبط به کار بردن هوش مصنوعی در معماری و طراحی داخلی حتی انجام بدم و اگر بشه نمونه هایی بسازم. برنامه نویسی اصلا نمیدونم. آیا میتونم به صورت خود آموز برنامه نویسی یاد بگیرم و بیشتر با این مباحث آشنا بشم و بتونم از ارگانیسم ها و ساختار های طبیعی در معماری با کمک هوش مصنوعی استفاده کنم؟

  • مهدی نظری گفت:

   سلام دوست عزیز.
   هوش مصنوعی شاید در زمینه ایجاد خلاقیت زیاد کارامد نباشه، ولی در جهت اتوماتیک سازی کار ها ابزار فوق العاده ای هست.

   من زیاد با معماری آشنا نیستم ولی می تونم تصور کنم که شما مجموعه ای از طرح های از پیش ساخته شده در اختیار داشته باشید که هر کدوم مناسب نوع خاصی از فضا هستن. یکی از کمک های هوش مصنوعی می تونه به شما این باشه که متناسب با شرایطی که دارید (اندازه و شکل زمین مثلا)، طرح های مناسب رو برای شما پیدا کنه (در واقع چند تا از طرح های که شما قبلا به سیستم معرفی کردید و مناسب شرایط هستن رو به شما اعلام می کنه).

   اگه قصد دارید هوش مصنوعی رو یاد بگیرید، بهتون پیشنهاد می کنم اول زبان برنامه نویسی پایتون رو آموزش ببینید. این زبان برنامه نویسی به شما کمک می کنه بتونید ایده هاتون رو توی ابزار هایی مانند tensorflow یا pytorch به خوبی اجرایی کنید.

   زبان برنامه نویسی پایتون و نحوه استفاده از Tensorflow رو من پیشنهاد می کنم به صورت خود آموز یاد بگیرید، هزینه نخواهد داشت و همه چیز به میزان تلاش خودتون بستگی داره.

 10. Ali گفت:

  با سلام اگه بخام که یکی از این هوش مصنوعی ها رو تو سیستمم داشته باشم باید چیکار کنم مثلا wire.apiرو بخام داشته باشم و به صورت صوتی بهش دستور بدم و باهاش حرف بزنم باید چیکار کنم . ممنون میشم کمک کنید.

  • مهدی نظری گفت:

   سلام علی عزیز، همین طور که به بقیه پیشنهاد کردم، به شما هم پیشنهاد می کنم سراغ tensorflow برید. بسیار ابزار قدرتمندی هست در زمینه هوش مصنوعی.
   برای استفاده از tensorflow اول بهتر هست در مورد زبان برنامه نویسی پایتون بیشتر بدونید.

   اگه قصد ندارید تا این حد وارد بشید، می تونید از api های آماده استفاده کنید، مثل Wit.ai که خیلی جالب عمل می کنه. پیشنهاد می کنم صفحه رسمی آموزش این api رو ببینید.

   شما می تونید از ای پی آی http که wit.ai ارائه می ده برای ارتباط با این هوش مصنوعی توی اپلیکیشن هایی که می نویسید استفاده کنید. ولی خب همیشه به اینترنت احتیاج خواهید داشت برای استفاده از این api.

 11. sadra گفت:

  سلام
  من خیلی به هوش مصنوعی و پردازش تصویر علاقه دارم ولی تو برنامه نویسی خیلی مبتدی هستم در حد طراحی وب فقط کارکردم. میشه راهنمایی کنید از کجا و چی شروع کنم تا به دیپ لرنینگ و تنسورفلو برسم ؟

  • مهدی نظری گفت:

   سلام صدرای عزیز، از یادگیری برنامه نویسی پایتون شروع کنید.

   تنسور فلو بسیار عالی با پایتون کار می کنه و همین طور اکثر افرادی که هوش مصنوعی رو دنبال می کنن با پایتون برنامه نویسی می کنن.

 12. امیر گفت:

  سلام.وقت بخیر.میخواستم بدونم که ساخت یک هوش مصنوعی برای گرفتن الارم در بورس،تجزیه وتحلیل دقیق معاملات بازار بر طبق اسنادی که ما به اون ارائه میدیم،چه میزان سرمایه و زمان لازم داره و از کجا باید شروع کرد؟
  به طور شفافتر،ما به این هوش مصنوعی با دادن چندین هزار مدل از هر تحلیل،یاد میدیم که بازار رو بر طبق اصول اصلی،تحلیل کرده و زمان و جفت ارز مناسب رو تشخیص داده وبه ما اعلام کند.
  لطفا اگر میتوانید کمکی کرده ویا کسی را معرفی کنید.باتشکر و ارزوی سربلندی برایتان.

  • مهدی نظری گفت:

   سلام دوست عزیز، این پروژه ای که فرمودین یکی از معمول ترین پروژه های مرتبط با هوش مصنوعی هست. معمولا هر شخصی با دانش متوسط هوش مصنوعی قادر به انجام این پروژه هست. حتی از ابزار های قدرتمندی مثل tensorflow هم نیاز نیست استفاده بشه برای این پروژه. کتابخونه هایی مثل scikit-learn هم قادرن این عملیات رو با یادگیری ماشینی انجام بدن.

   پیشنهاد می کنم این پروژه رو توی سایت هایی که فری لنسر ها حضور دارن مطرح کنید.

 13. امیر گفت:

  سلام.درابطه یا ساخت یک هوش مصنوعی انالیزکننده بازار بورس،بر طبق اصول پایه و اصلی که ما به این ابزار یاد میدهیم،باید به چه کسی مراجعه کنم؟

 14. علیرضا توکلی گفت:

  دوست عزیز من میخوام با زبان پایتون یک ربات تلگرامی با کتابخانه pyrogram طراحی کنم که بر اساس هوش مصنوعی به حرف های طرف مقابل جواب بده و همچنین توانایی یادگیری داشته باشه اما من هیچ اطلاعاتی درباره هوش مصنوعی ندارم و نمیدونم از کجا اطلاعاتم رو جمع اوری کنم و استارت کار رو بزنم

  • مهدی نظری گفت:

   سلام علیرضای عزیز، اگه همین الان با پایتون تجربه کد نویسی دارید، برای ادامه راه به سمت هوش مصنوعی، زمان یادگیری scikit-learn و tensorflow هست. با tensorflow یا scikit-learn می تونید یه مدل train کنید (بر اساس داده اولیه) و بعد از مدل train شده برای ارسال پاسخ مناسب بر اساس ورودی کاربر استفاده کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.