5 روش آسان برای ساخت هوش مصنوعی شخصی خودتان

به تازگی استفاده از هوش مصنوعی یا همان AI در دستگاه هایی مانند Echo آمازون و گوگل Home مورد توجه خریداران قرار گرفته است. اکنون در سال 2020 شما به عنوان یک برنامه نویس می توانید به سادگی از طریق API هایی که برخی شرکت ها در اختیار کاربران قرار می دهند در ساخت نرم افزار ها و ربات های دستیار شخصی از تکنولوژی AI استفاده کنید.

ساخت هوش مصنوعی شخصی

تکنولوژی دستیار شخصی با قابلیت پاسخ به درخواست ها، یک تکنولوژی کاراست که در طی چند سال اخیر بسیار گسترده شده است. اکنون در سال 2020، بسیاری از نرم افزار های پیام رسان از ربات ها و دستیاران شخصی پشتیبانی می کنند. مثلا ربات های تلگرامی وجود دارند که بر اساس متنی که شما تایپ و ارسال می کنید می توانند پاسخ منحصر به فردی برای شما ارسال کنند.

برای آن دسته از برنامه نویسانی که مشتقاند در نرم افزار های خود از هوش مصنوعی استفاده کنند، برخی شرکت ها، API های فوق العاده ساخته شده بر روی برترین هوش مصنوعی ها را ارائه می دهند. این API ها به صورت کاملا Restful در اختیار برنامه نویس قرار می گیرد (Restful Development) و هیچ محدودیتی در زبان برنامه نویسی استفاده شده برای آن ها وجود ندارد.

این هوش های مصنوعی قابلیت شناسایی صدا (Voice Recognition) و یادگیری ماشینی (Machine Learning) را در اختیار برنامه نویسان قرار می دهند تا به سادگی در ساخت نرم افزار ها و ربات های خود از آن ها استفاده کنند.

قابلیت یادگیری ماشینی یا همان Machine learning اساس ساخت یک هوش مصنوعی است. هوش مصنوعی باید علاوه بر اطلاعات اولیه ای که می گیرد، بتواند بسیاری اطلاعات را بر اساس مثال هایی که به آن می دهند دریافت و از آن ها استفاده کند.

1- Wit.ai، یک API هوش مصنوعی مناسب تازه کاران

Wit.ai نام یک هوش مصنوعی است که قابلیت شناسایی صدا و یادگیری ماشینی فوق العاده ای را همزمان در اختیار برنامه نویسان قرار می دهد. این هوش مصنوعی می تواند صدا را به متن تبدیل کند و به سادگی بیاموزد که چگونه به آن ها به چشم یک دستور نگاه کند و عکس العمل مناسب نشان دهد.

Wit.ai با قابلیت Machine learning که ارائه می دهد به برنامه نویس کمک می کند با ارائه مثال ها این نرم افزار را برای عکس العمل نشان دادن مناسب تربیت کند. این هوش مصنوعی پس از یادگیری پاسخ هایی ارسال می کند که قبلا برنامه نویس آن ها را به هوش مصنوعی ارائه نداده است.

دو قسمت اصلی در Wit.ai وجود دارد، یکی اهداف (Intents) و دیگری موجودیت ها (Entities).

در حالی که اهداف یا همان Intents اشاره به یک عمل دارند مانند “یک لامپ را خاموش کن”. موجودیت ها اشاره دقیقی به آن وسله که نیاز به انجام عملیات بر آن است دارد (کدام لامپ؟ لامپ قرمز؟ آیا باید به رنگ دیگری تغییر کند؟).

این هوش مصنوعی برای اینکه برنامه نویس مجبور نباشد همه اهداف Intents را از اول بنویسد بسیاری از این Intent ها را به صورت پیشفرض ارائه می دهد.

Wit.ai از حالت داستان (Story mode) هم پشتیبانی می کند. حالتی که شما می توانید در آن با مشخص کردن شاخه های مختلف پاسخ، یک داستان را تا آخر مدیریت کنید. مثلا وقتی می پرسید “حالتان خوب است؟” چند پاسخ مانند “نه اصلا!” یا “بله خوبم” جلو شخص قرار دهید تا با انتخاب هر یک به شاخه مربوط به نتایج پاسخ خود برسد. مثلا اگر کاربر گفت “نه اصلا!” در پاسخ بگویید: “چرا خوب نیستی؟” و لیست پاسخ های “چون مریضم” یا “چون حوصلت رو ندارم” را به کاربر برگردانید تا یکی را انتخاب کند و در نهایت با طی کل مسیر شاخه ها به نتیجه نهایی برسید.

از Wit.ai می توانید برای ساخت نرم افزار iOS, Android, Node.js, Raspberry Pi, Ruby, Python, C, Rust و Windows Phone استفاده کنید.

2- Api.ai، نام مشخص برای یک کار مشخص

Api.ai یک هوش مصنوعی مشابه Wit.ai می باشد. این هوش مصنوعی نیز قابلیت شناسایی صدا و یادگیری ماشینی را در اختیار برنامه نویسان قرار می دهد.

گوگل از سال 2016 این هوش مصنوعی را خریداری کرده و اکنون پشتیبانی می کند. اکنون این روش، یکی از اصلی ترین روش های برنامه نویسی برای گوگل Home است.

یکی از تفاوت های اصلی بین Api.ai و wit.ai پشتیبانی از Domain است. دومین ها مجموعه هایی از اطلاعات و ساختار داده هستند که می توانند در هر Agent مورد استفاده قرار بگیرند (اپ ها در Api.ai در واقع Agent گفته می شوند).

دومین ها می توانند شامل داده ها و نوع داده ها باشند و توانایی تفکیک نوع داده ها را هم به نرم افزار ارائه می دهند. مثلا تفاوت بین Book hotel و Buy a book برای این هوش مصنوعی مشخص است. (کلمه Book اول به معنای رزرو و Book دوم به معنای کتاب)

Api.ai برای استفاده رایگان است اما اکنون در سایتشان کاملا مشخص نیست چطوری باید از نسخه رایگان استفاده کرد و گفته می شود از سال 2016 “کاملا” رایگان نیست. باید برای دریافت نسخه ای از این هوش مصنوعی به مسئولان سایت ایمیل بزنید.

Api.ai دارای SDK برای اندروید، iOS، کورتانا، Node.js، یونیتی، Xamarin، پایتون و جاوا اسکریپ است.

3- Mellisa، بسیار مناسب برای استفاده با Raspberry Pi

اگر شما دوست دارید قسمت پس زمینه کار را بیشتر خودتان بنویسید و از طرفداران Raspberry Pi نیز هستید، Mellisa هوش مصنوعی مناسب شماست.

ملیسا نام هوش مصنوعی است که به صورت متن باز با استفاده از Python نوشته شده و قابل استفاده از بر روی Raspberry pi ، ویندوز، لینوکس و OS X است.

این هوش مصنوعی اخیرا بار ها بروزرسانی شده و مورد توجه برنامه نویسان قرار گرفته است.

هوش مصنوعی ملیسا قابلیت دریافت فرمان صوتی همشه فعال را دارد و بسیاری از فرمان های پیشفرض را در خود ذخیره کرده است. فرمان هایی مانند: “یک یادداشت بردار” یا “از ویکی پدیا اطلاعات این مکان را در بیاور” یا “موزیک پخش کن” به صورت پیشفرض به برنامه نویس در این هوش مصنوعی ارائه می شود.

4- Clarifai، هوش مصنوعی با قابلیت یادگیری از عکس و ویدئو

Clarifai یک هوش مصنوعی با نگرشی کاملا متفاوت از دیگر هوش مصنوعی هایی است که معرفی کردیم. این هوش مصنوعی قابلیت پردازش و شناسایی تصویر دارد.

این هوش مصنوعی یک الگوریتم یادگیری ماشینی (Machine learning) بسیار قدرتمند عمیق دارد که با هر بار استفاده قوی تر می شود.

اگر می خواهید به ربات خود یک هوش مصنوعی بدهید که فراتر از فرمان های صوتی را بفهمد، چرا به آن قابلیت تشخیص تصویر ندهید؟

این هوش مصنوعی می تواند تصاویر را دریافت کند و در اینترنت به دنبال تصاویر مشابه بگردد و یا تصاویر با محتوای نا مناسب را علامت گذاری کند.

اگر شما می خواهید قابلیت های Carifai را افزایش دهید می توانید به این هوش مصنوعی مثال های خودتان را ارائه دهید تا با دیدن مثال ها به یادگیری بپردازد.

برای استفاده از Clarifai در نرم افزار خود، می توانید از Api این هوش مصنوعی که به صورت کاملا Restful ارائه می شود استفاده کنید. با Api این هوش مصنوعی محدودیت در انتخاب زبان برنامه نویسی برای استفاده با آن نخواهید داشت.

5- TensorFlow، هوش مصنوعی برای حرفه ای ها!

اگر می خواهید از سطح این هوش مصنوعی های معمولی برای ساخت سرویس بالاتر بروید و یک هوش مصنوعی واقعی بسازید، TensorFlow گوگل، ابزار مناسب شماست.

راه اندازی یک هوش مصنوعی با TensorFlow زمان زیادی می برد، اما با طی این زمان شما یادگیری عمیق تری از هوش مصنوعی خواهید داشت. هوش مصنوعی های ساخته شده با تنسور فلو، از تخمین شاخص های بورس، تا پشتیبانی ویپ (سیستم تلفن تحت شبکه) مورد استفاده قرار می گیرند.

TensorFlow یک کتابخانه نرم افزار متن باز برای پردازش عددی (open source software library for numerical computation) با استفاده از جریان گراف ها (flow graphs) است.

TensorFlow ابزار فوق العاده برای استفاده در پردازش تصویر و یا تشخیص صدا و زبان است.

با استفاده از TensorFlow می توانید ربات های چت فوق العاده ای که با استفاده از مثال متنی تمرین داده شده اند بسازید.

مهمان 4 ماه پیش

نحوه درست کردن عکس با هوش مصنوعی

مهمان 4 ماه پیش

نهوه کار کردن برای عکس

داریوش 6 ماه پیش

استاد این همه ادم ازت دارن سوال میپرسن به .... نیست . خو جوابشونو بده..

مهدی نظری 6 ماه پیش

😀
راست می گی من خیلی وقته نبودم.
البته این محتوا دیگه قدیمی شده، روشای بهتری هم الان برای ترین کردن مدل هوش مصنوعی وجود داره.
به زودی من این مطلب رو آپدیت می کنم و هر سوالی داشتید در خدمتتون هستم.

مهمان 12 ماه پیش

بسار عالی

مسعود 2 سال پیش

سلام چطوری میتوانم جارویس یا هوش مصنوعی بسازم

امیرحسین 2 سال پیش

سلام استاد من فقط 13 سالمه به برنامه نویسی علاقه زیادی دارم ولی باید سی شارپ یاد بگیرم ونم سخته ولی پایتون رو بلدم چگونه جمع و تفریق کنیم و چیز های دیگه ولی میخوام یه هوش مصنوعی بسازم منظورم اینه لبتابم رو هوش مصنوعی کنم نمیدونم چجوی کنم و چه کدی بنویسم و اون رو به لبتاب انتقال دهم لطفا راهنماییم کنیم

C Code 2 سال پیش

با جمع و تفریق نمیشه هوش مصنوعی ساخت استاد

امیر علی فقیهی 2 سال پیش

فکر کنم فیلم ایرونی من دیدی اره اگه دیدی همه‌ی این ها تخیلی است عزیزم

M 3 سال پیش

سلام جناب وقتتون بخیر
من فقط ۱۴ سالمه و می‌خوام هوش مصنوعی بسازم و خیلی هم علاقه دارم اما متاسفانه تا الان فقط اسمشو شنیدم
تا اینکه این مطلب عالی رو خوندم ولی خب باز خیلی سر در نیاوردم ممنون میشم راهنماییم کنید و بفرمایید باید چیکار کنم اول چه قدمی بردارم ✨🙏
امیدوارم جواب بدید

سهراب 3 سال پیش

سلام استاد

من تازه واردم و به تازگی شروع به یادگیری زبان پایتون کردم و علاقه زیادی به هوش مصنوعی دارم
سوالم این بود که آیا با پایتون میتوان یک هوش مصنوعی همه کاره ساخت یعنی بتونی باهاش حرف بزنی و بتونه برنامه هایی که میخوای رو اجرا کنه و به جات کد بزنه
ممنونم اگر جواب بدید

ایمر 2 سال پیش

بله این کار شدنیه بنده دانشجوی علوم کامپیوتر ام و هوش مصنوعی عضوی از دروس ماست درضمن این ایده شما قبلا درست شده و میتونه کد نویسی کنه :/

Daniyal1393 3 سال پیش

سلام ببخشید میخواستم بپرسم که این AI یا همون هوش مصنوعی ها رو میشه توی بازی ها هم آورد؟
مثلا برای بازی ویدیویی ماینکرافت میشه یه AI شخصی بسازیم که بتونه به تمام سوالات جواب بده و به حرف هایی که میزنیم گوش کنه و انجامشون بده
آقاای مارکوس پرسون یه هوش مصنوعی ساخته که از دستورات پیروی میکنه
خونه های بزرگ میسازه
و میتونه به سوالات و پیام هامون جواب بده
من خودمذیه سری کد ها مد نظرم دارم که سعی دارم اونارو به یه سبک خاصی توی برنامه نویسی باتم جای گذاری کنم
ولی موفق نشدم
باید چکار کنم که بتونم با اون کد بر اساس سبک کد نویسی اصلی کد رو وارد برنامه ی باتم کنم؟
با تشکر

محمد 3 سال پیش

سلام استاد من از برنامه نویسی چیزی بلد نیستم و میخام با برنامه Qpython3 روی گوشی یک دستیار صوتی بسازم که با صدا کار کنه اگه میشه لطفا لطفا کمکم کنید

Ali 3 سال پیش

استاد ممنون میشم لینکدینتون رو جواب بدید

? 3 سال پیش

سلام. من میخوام دستیاری مثل دستیار گوگل بسازم، برای رایانه و گوشی با برنامه جاوا. میشه بیشتر راهنمایی کنید. ممنون

mohammad 3 سال پیش

سلام
ببخشید برای ساخت ربات های انسان نما از چه چیزی باید استفاده کنیم تا هوش مصنوعی مربوط به اون رو بسازیم؟

مهدی نظری 3 سال پیش

سلام، این کامنت رو ببینید:

لینک کامنت

میثم 3 سال پیش

سلام. خسته نباشید. ممنون از سایت بسیار خوبتون. من لیسانس نرم افزاز دارم. بنا به دلایلی به کشاورزی مشغول شدم. حالا می خوام به کمک هوش مصنوعی یه ربات درست کنم که سیب های سالم از خراب با توجه به شکل ظاهری تشخیص بده. ایا می تونم ازClarifai استفاده کنم یا باید از صفر دنبال تشخیص تصویر برم. با تشکر

مهدی نظری 3 سال پیش

سلام دوست عزیز، با توجه به لیمیت هایی که توی clarify وجود داره، پیشنهاد می کنم روی یه کامپیوتر یا لپتاپ با scikit learn تمرین مدل رو انجام بدید.

میثم 3 سال پیش

سلام. ممنونم از پاسختون. scikit learn میرم یاد میگیرم. فقط بعنوان مثال چه اینترفیسی برنامه نویسی بین هوش مصنوعی و شیرهای برقی یا سخت افزار مکانیکی استفاده کنم. باز هم ممنونم.

توحید 3 سال پیش

سلام وقتتون بخیر
با تشکر از پیگیری و پاسخهای ارزنده ی شما و مقاله ی خوبی که گذاشتید
میخواستم برای یه پروژه ی دستیار هوش مصنوعی از reading_comprehension_tf-master و ادغام و اجرای دستیارهایی که معرفی نمودید استفاده کنم ، یمقدار به مشکل برخوردم .
چطور میتونم برای این مورد و به صورت کلی تر دستیارهای digital human بر مبنای انجین unity و unreal
(به صورت یه کار ترکیبی) متخصصان با این محوریت رو برای راهنمایی و حتی انجام پروژه پیدا کنم ؟
توی نت سرچ کردم و سایتای فریلنسر هم دیدم ولی بهتر دیدم از شما کسب اطلاع کنم
با تشکر از شما و سایت خوبتون

مهدی نظری 3 سال پیش

سلام دوست عزیز، لطف دارید.

اگه به دنبال همکاران ایرانی هستید، پیشنهاد می کنم linkedin.com رو بررسی کنید، بر اساس مهارت افراد رو انتخاب کنید و پیام مستقیم بدین.

با توجه به تجربه که قبلا داشتم، دیدگاه خوبی نسبت به سایتای فریلنسر ایرانی ندارم (از دیدگاه فریلنسر البته، شاید از دیدگاه کارفرما خوب باشن).

Ali 3 سال پیش

الان چون قصد دارم هر چه سریع تر دیتاست رو درست کنم به نظر شما برای متن و صوت مربوط به آن متن از کدام استفاده کنم بهتر و مناسب تر این نوع دنیاست است؟؟

مهدی نظری 3 سال پیش

فکر کنم منظورتون سیستم مدیریت دیتابیس، برای ساخت دیتاست هست.

به نظر من شما با فایل فرمت csv شروع کنید. سیستم های مدیریت دیتابیس، دستور های خاصی دارن که یکم زمان لازم دارید برای یادگیریشون. البته ORM هم موجود هست و سینتکس اصلی این سیستم ها رو لازم نیست که بدونید، ولی حداقل کارکردشون رو باید درک کنید.

Ali 3 سال پیش

برای برنامه نویسی پایتون که دیتاست رو باید با آن پر کرد ، باید از فریمورک یا کتابخانه خاصی استفاده کرد؟؟

مهدی نظری 3 سال پیش

پایتون خودش یه کتابخونه داخلی برای کار با csv داره که با import csv می تونید ازش استفاده کنید. همین طور numpy هم کتابخونه خوبیه که قابلیت خوندن نوشتن csv رو داره.

Ali 3 سال پیش

یعنی برای دیتاست موردنظرم که شامل متن و صوت همان متن هست هم باید از فرمان csv استفاده کنم؟
این فرمت مربوط به چه نظرم افزاری است ؟
یعنی باید از چه نرم افزاری استفاده کنم؟

مهدی نظری 3 سال پیش

فعلا برای شروع از csv استفاده کنید. در آینده کم کم کار با دیتابیس منیجر ها رو مد نظرتون قرار بدید. نمی دونم پروژه تون چطوری ممکنه پیش بره، سیستم های مدیریت دیتابیس مختلفی وجود دارن که توی شرایط مختلف می تونن مناسب باشن. برای دیتابیس های No SQL یا SQL

Ali 4 سال پیش

با سلام خدمت شما، من برای ساخت دیتاست باید باید با چه برنامه ایی دیتاست مورد نظر رو درست کنم؟
اگر توضیح بدید که با چی من باید دیتاست را بسازم ممنون میشم؟
در واقع می خوام بدونم اکر قراره خودم بسازم باید از چی استفاده کنم ؟
اگر یادتون باشه برای ساخت صدای مصنوعی که قبلا خدمتتون عرض کردم ، هدفم برای ساخت دیتاست صوتی و متن آن می باشد که می خوام بدونم برای ساخت دیتاست از باید از چی استفاده کنم ؟ ممنون میشم توضیح دقیقی بدید تا مطلع بشم

مهدی نظری 3 سال پیش

سلام دوست عزیز، من معمولا برای ساخت دیتاست از فرمت csv به صورت comma separated (جدا شده با کاما) استفاده می کنم. با برنامه نویسی پایتون دیتاست رو پر می کنم اول (راه های مختلفی هست برای پر کردن دیتاست، مثلا دستی وارد کنید). شما هم همین کارو باید انجام بدید (با برنامه نویسی).

مثلا این لینک رو توی گیتهاب ببینید، یه دیتاست csv هست از ویژگی های نژاد های مختلف گل زنبق:

لینک گیتهاب

Ali 4 سال پیش

با سلام خدمت شما،می خواستم بدونم که pycharm از
TensorFlow پشتیبانی میکنه یا نه؟
سوال بعدی هم اینکه برای کار با هوش مصنوعی TensorFlow بهتره یا scikit learn؟

مهدی نظری 4 سال پیش

سلام، pycharm یه IDE هست، یعنی محیط برنامه نویسی. بعد از نصب Tensorflow با کد import tensorflow می تونید توی اسکریپت پایتون واردش کنید.

sci-kit learn برای یادگیری ماشینی خوبه (Machine Learning)، تنسورفلو برای یادگیری عمیق (Deep Learning)

کارزاری 4 سال پیش

اقا سلام خسته نباشید . من میخوام یه هوش مصنوعی باشه که درواقع طبق تصاویر دستور بگیره ... یعنی وقتی یه تصویری بهش نشون داده بشه یک سری فرمان هارو اجرا کنه ... درواقع میخوام برای بازی هام ربات بزارم

مهدی نظری 4 سال پیش

سلام، قراره خود هوش مصنوعی از محیط بازی اطلاعات جمع کنه (با پاداش یا مجازات)، یا می خواید بر اساس بازی انجام شده توسط افراد دیگه تمرین داده بشه؟

آرش 4 سال پیش

توسط افراد دیگه منم همین شوال رو دارم

مهدی نظری 4 سال پیش

سلام دوست عزیز، تمرین دادن هوش مصنوعی بر اساس بازی بقیه روش ساده تری هست نسبت به اینکه خود هوش مصنوعی از محیط بازی اطلاعات جمع آوری کنه. برای تمرین دادن بر اساس بازی بقیه، شما باید یه دیتابیس ایجاد کنید از تمامی دستور هایی که کاربران بازی وارد کردن (جهت ها، دکمه های عملیات و ...) و در نهایت میزان پاداش دریافت شده رو به صورت عددی یا استیت مشخص توی یه ستون دیتابیس وارد کنید. مدل هوش مصنوعی رو در نهایت بر اساس این دیتابیس می تونید تمرین بدین (از پروژه های ساده یادگیری ماشینی محسوب می شه).
روشی که مدل هوش مصنوعی رو بر اساس تجربه خود هوش مصنوعی در محیط بازی تمرین بدین، بهش reinforcement learning می گن که توی این کامنت کامل توضیح دادم:

لینک کامنت

Ali 4 سال پیش

با تشکر از تمامی پاسخ هاتون

مهدی نظری 4 سال پیش

خواهش می کنم

Ali 4 سال پیش

پس امکان همکاری و کار کردن و کمک گرفتن از شما موجود نیست؟

مهدی نظری 4 سال پیش

نه متاسفانه مستقیما نمی تونم در خدمتتون باشم، ولی اینجا کامنت بذارید پاسخ می دم. البته ممکنه سرم شلوغ باشه یکم دیر پاسخ بدم.

از خوبی های اینکه کامنت بذارید اینجا اینه که بقیه هم ممکنه سوالات مشابه داشته باشن، به جواب برسن.

Ali 4 سال پیش

راهی برای ارتباط با شما به غیر از این سایت نیست ؟
تا در صورت امکان ،بشه با شما در ارتباط بود و حتی همکاری کرد؟

مهدی نظری 4 سال پیش

در حال حاضر به شدت مشغول پروژه های ویدیو کنفرانس هستم، فقط لینکدین رو چک می کنم گاهی:
صفحه لینکدین من

Ali 4 سال پیش

با تشکر از شما،می خواستم بدونم شما تا به حال پروژه ایی مشابه این که بنده عرض کردم فعالیت داشتید؟

مهدی نظری 4 سال پیش

نه تا الان فعالیت نکردم توی پروژه مشابهی. شاید یه موقع بعدا تصمیم گرفتم پروژه text to speech رو به صورت آموزشی بذارم. ولی فعلا وقت نمی کنم.

Ali 4 سال پیش

ببخشید،فقط برای بخش دیتاست که عرض کردید باید از TensorFlow استفاده کنم ؟

مهدی نظری 4 سال پیش

دیتاست درواقع حاوی اطلاعاتی هست که شما برای تمرین مدل هوش مصنوعی مورد استفاده قرار می دید (ربطی به تنسورفلو نداره). درواقع یه دیتابیس هست که هر رکورد رو با خصوصیت هاش درون خودش داره. معمولا از فرمت csv برای ذخیره دیتاست استفاده می کنن ولی خب فرمت های دیگه ای هم می تونه داشته باشه دیتاست.

Ali 4 سال پیش

با تشکر از شما بابت پاسخ هایی که دادید

مهدی نظری 4 سال پیش

خواهش می کنم

Ali 4 سال پیش

اگه امکانش هست به دو دیدگاه آخرم هم جواب بدید خیلی لطف میکنید

Ali 4 سال پیش

با توجه به اینا به نظر شما کاری که باید انجام بدم برای دیتاست و چیزهای مربوط به آن از کجا باید شروع کنم
ممنون میشم در این رابطه راهنمایی کنید ؟؟

مهدی نظری 4 سال پیش

توی همون کامنت توضیح دادم، می تونید از کتاب های صوتی استفاده کنید. یا خودتون متن بنویسید و بخونید. همین طور در مورد نحوه تبدیل صدا به دیتای قابل ذخیره به صورت text تحقیق کنید (spectrogram).

Ali 4 سال پیش

درباره زبان پایتون که گفتید ،چند ماه هست در حال آموزش و تمرین هستم و الان هم هنوز در حال تمرین هستم برای تسلط بیشتر
درباره هوش مصنوعی و یادگیری های ماشین و یادگیری عمیق هم که آموزش هایی از آنها تهیه کردم و به همین زودی ها تمرکز بیشتری برای آن ها میذارم
فقط میمونه شناخت انواع روش تمرین هوش مصنوعی(الگوریتم های مختلف که عرض کردید)
و یادگیری نحوه کار با تنسورفلو (یا SciKit Learn)

پس اگه تمام این موضاعات که عرض کردید رو که همانطور که گفتم چند موردش رو گذروندم یاد بگیرم ، میتونم این پروژه رو شروع به کار کنم؟

مهدی نظری 4 سال پیش

بله حتما، اول بهتر هست که چند پروژهساده انجام بدید.

Ali 4 سال پیش

شما عرض کردید که برای این پروژه نیاز به دونستم پیش نیاز های زیادی هست،میتونم بپرسم چه پیشنیازهایی نیاز هست؟

مهدی نظری 4 سال پیش

اول از همه پایتون برای برنامه نویسی که خودش زمان بر هست، بعد درک نحوه عمل کرد هوش مصنوعی با شناخت موارد پایه مربوط به یادگیری ماشینی و یادگیری عمیق، و شناختن انواع روش های تمرین هوش مصنوعی (الگوریتم های مختلفی وجود دارن که باید یاد بگیرید، بعضی موارد رو مختصر توضیح دادم توی کامنتا، بررسی کنید کامنت های قبلی رو). در نهایت یادگیری نحوه کار کردن با تنسورفلو (یا SciKit Learn)

هر کدوم از مواردی که گفتم چالش هایی دارن که در حین یادگیری باهاشون برخورد می کنید.

Ali 4 سال پیش

به طور کلی من می خوام بدونم میشه مانند
LYREBIRD و Resemble(که خودتون در توضیحات گقتید) عمل کنم و همین موتور رو با تبدیل هر متن دلخواه به صدای هر شخص با زبان فارسی با همان کیفیت خوب LYREBIRD و Resemble طراحی کنم ؟
به نظر شما امکان پذیر هست؟؟

مهدی نظری 4 سال پیش

امکان پذیر که قطعا هست، ولی خب همین طور که گفتم کار آسونی برای ساخت دیتاست ندارید.

Ali 4 سال پیش

حق با شماست،من از همون موقع که ایده ی مورد نظر در ذهن داشتم و متوجه شدم برای تکمیل اپلیکیشن که قراره طراحی کنم به این موتور با این ویژگی هایی که خدمتتون عرض کردم نیاز دارم ،متوجه شدم که کار سنگینی می باشد ،ولی به نظر شما چقدر طول می کشه که بتونم این موتور رو با بهترین کیفیت صدا و تبدیل متن به صدای هر شخصی انجام دهم؟؟

مهدی نظری 4 سال پیش

جواب این سوال مشخص نیست، بستگی داره به سرعت یادگیری و توانایی حل مسائل خودتون

ویدیوها و مطالب مشابه