قرار است محصولات آدیداس با مواد پلاستیکی بازیافتی تولید شوند

کمپانی آدیداس قول داده است تا از سال 2024 فقط از پلاستیک های بازیافتی برای تولید برخی از محصولات خود استفاده کند. پس، از این به بعد کفش ها و وسائل ورزشی شما می تواند با محیط زیست اطراف خودتان بسیار سازگارتر و دوستانه تر در برخورد و جریان باشند.

3.1111111111111 از 5
از 9 رای
(رای دهید)
قرار است محصولات آدیداس با مواد پلاستیکی بازیافتی تولید شوند

آدیداس قصد دارد تا استفاده از پلاستیک های بازیافتی برای تولید مجدد را به مراتب فراتر از کفش های بی نظیر خودش گسترش دهد و از آن ها در دیگر وسائل پلاستیکی خود نیز استفاده کند.

این شرکت سازنده لباس ورزشی قول داده است تا نهایتأ تا سال ۲۰۲۴ تنها از پلی استر بازیافت شده در کفش و لباس های خود استفاده کند.

در حالی که شرکت جناب Eric Liedtke یک چارچوب دقیق را در گفت و گو با مجله Financial Times ارائه نکرده است، ولی مشخص است که برخی از محصولات این شرکت برای سازگاری بیشتر با محیط زیست از پلاستیک های بازیافتی تولید خواهند شد، در عین حال او این اتفاق را به عنوان یک موفقیت و ترقی معرفی کرد که کمپانی آدیداس را در مسیر مناسب قرار می دهد و بودجه های مصرفی ان ها را برای ایجاد تولیدی مناسب و بیشتر، بدون آسیب رساندن به حاشیه سود آن ها، کاهش خواهد داد.

این به این معنا نیست که برای تولید تمام محصولات، آن ها از مواد بازیافتی استفاده می کنند، تقریبا نیمه بیشتر از وسائل و محصولات شرکت آدیداس اکنون از جنس پلیستر نایلونی هستند، همچنین Liedtke گفت: “این تغییر یک شبه صورت نمی پذیرد”.

همچنین همه می دانند که بسیاری از این هزینه ها به احتمال زیاد با چرخه اقتصادی همراه است و جبران می شود.

پلی استر بازیافت شده می تواند بیش از ۲۰٪ نسبت به حالت تازه ساخته شده آن قیمت کمتر و مناسب تری داشته باشد، و این می تواند برای پردازش مواد در مقادیر بیشتر در همان سطح کیفیت محصولات آدیداس کمک کند.

این شرکت احتمالا بر این موضوع تاکید می کند که تکنیک های مناسب و کاربردی در این کار در طول زمان باعث کاهش بیشتر هزینه ها می شود.

همچنین فقط این شرکت نخواهد بود که قرار است برای تولید محصولات خود از پلاستیک بازیافت شده استفاده می کند.

برند لباس سازی و مد گرایی Stella McCartney نیز قول داده است که تا سال ۲۰۲۰ برای تولیدات برند جدید خود استفاده از نایلون را متوقف کند.

با این وجود، هنوز قلمرو و زمینه کاری برای یک شرکت بسیار بزرگ به اندازه آدیداس، در این عرصه تازه، نامعلوم و نا مشخص است، اما این قضیه می تواند تاثیر قابل توجهی بر قابلیت های پلاستیک های بازیافت شده در صنعت پوشاک داشته باشد.

مطمئنا انگیزه های بیشتری برای این انتقالات و تغییرات وجود خواهد داشت.

این طرح آگاهانه حفاظت از محیط زیست علاوه بر این که برای تصویر عمومی بسیار خوب است، اما این مسئله نیز بسیار مهم است که مواد پلاستیکی و بازیافت نشدنی در محیط زیست اطراف ما بسیار افزایش یافته اند حتی اکنون پلاستیک های کف اقیانوس نیز یک مشکل جدی حساب می شوند و اگر عادت های مصرفی ما تغییر نکند، این اتفاقات بدتر خواهد شد.

رای شما به "قرار است محصولات آدیداس با مواد پلاستیکی بازیافتی تولید شوند" چیست؟

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب پیشنهادی آموزش
مطالب پیشنهادی بررسی
مطالب پیشنهادی ترفند
مطالب پیشنهادی تصاویر
مطالب پیشنهادی تکنولوژی
مطالب پیشنهادی علمی
مطالب پیشنهادی ماشین
مطالب پیشنهادی ویدئو
برخی از محصولات تکنولوژی
دسته بندی
بستن