آمازون قابلیت متعادل کردن صدا یا همان ایکوالایزر را به الکسا اضافه کرد

تا به حال دستیار هوشمند صوتی آمازون یعنی الکسا از قابلیت متعادل کردن صدای یا همان ایکوالایزر پشتیبانی نمی کرده اما گزارش حاکی از آن است که آمازون این قابلیت را اکنون برای استفاده کاربران، در الکسا ارائه کرده است.

4.2 از 5
از 5 رای
(رای دهید)
آمازون قابلیت متعادل کردن صدا یا همان ایکوالایزر را به الکسا اضافه کرد

احتمالاً شما هم از قابلیت متعادل کردن صدا یا همان ایکوالایزر در هنگام پخش موسیقی در نرم افزار های مختلف استفاده کرده اید. این قابلیت می تواند به موسیقی پخش شده باس اضافه کند تا صدای هیجان انگیزتری در محیط پخش شود.

اکنون کاربران الکسای آمازون می ‌توانند تعادل صدا را بین منفی ۶ دسی بل و ۶ دسی بل قرار دهند. این گزینه اکنون در بخش تنظیمات الکسای آمازون در اپلیکیشن الکسا یا اکوی آمازون برای استفاده کاربران به زبان انگلیسی موجود است.

همچنین کاربران می‌توانند با گفتن جمله “Alexa turn on the bass” در هنگام پخش موسیقی باس را به صدای پخش شده اضافه کنند تا موسیقی لذت بخش تری بشنوند. دستورات دیگر مانند “Alexa, set treble to maximum” و “Alexa, decrease the mid-range” نیز برای تنظیم مختلف تعادل صدا می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

اگر کاربری بخواهد به صورت دلخواه، تعادل صدا را بر روی عددی خاص بین -۶ تا ۶ قرار دهد می تواند از دستوری مانند “Alexa, set the treble to minus three” استفاده کند. این دستور، تعادل صدای الکسا را بر روی -۳ قرار خواهد داد. به جای minus three که به معنی -۳ می باشد، هر عددی می توانید قرار دهید که بین رنج -۶ تا ۶ قرار داشته باشد.

این قابلیت می تواند در هنگان شنیدن موسیقی، پادکست، کتاب صوتی و یا هر صوت دیگری که از الکسا پخش می شود، مورد استفاده قرار گیرد. همچنین گفته می شود الکسا قصد دارد قابلیت تعادل صدا را به دستگاه های Echo Show و Echo Spot نیز اضافه کند.

برای برگرداندن تنظیمات ایکوالایزر الکسا به حالت اول، می توانید از دستور “Alexa, reset equalizer” استفاده کنید که همه تنظیمات تعادل صدا را به حالت اول بر می گرداند.

رای شما به "آمازون قابلیت متعادل کردن صدا یا همان ایکوالایزر را به الکسا اضافه کرد" چیست؟

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب پیشنهادی آموزش
مطالب پیشنهادی بررسی
مطالب پیشنهادی ترفند
مطالب پیشنهادی تصاویر
مطالب پیشنهادی تکنولوژی
مطالب پیشنهادی علمی
مطالب پیشنهادی ماشین
مطالب پیشنهادی ویدئو
برخی از محصولات تکنولوژی
دسته بندی
بستن