تیم هوش مصنوعی AI در سری بازی های Dota 2، تیم های انسانی را در هم کوبیدند

هوش مصنوعی AI انسانها را در بازی Dota 2 شکست دادند. در بازی Dota 2، تیم انسانها فقط یک بازی را در مجموع از ربات های بوت شده قدرتمند AI، با کمک کمی از مخاطبان و Twitch، بردند.

4.5 از 5
از 6 رای
(رای دهید)
تیم هوش مصنوعی AI در سری بازی های Dota 2، تیم های انسانی را در هم کوبیدند

OpenAI Five، بوت هوش مصنوعی هوشمند که قبلا نیز انسان ها را در بازی Dota 2 شکست داده بود، اخیرا نیز تحت آزمایش دیگری قرار گرفته است. در ابتدا این بازی با دو بازیکن حرفه ای Dota 2 برگزار شد که AI با امتیاز ۹۹٫۹۵ درصد موفق به برد شد.

همانطور که قبلا نیز گفته شده بود، هوش مصنوعی OpenAI الون ماسک در تورنومنت Dota 2 شرکت می کند، اکنون این رقابت ها شکل گرفته و تیم هوش مصنوعی AI با قدرت با تیم های دیگر به رقابت می پردازد.

اما یک خبر خوب برای انسان ها: در این زمان کمی بهتر شده ایم.

پس از گرم کردن با بازیکنان مختلف در چند بازی و از میان برداشتن آن ها، OpenAI Five مجبور شد که با چند تیم از انسان ها از جمله متخصصان پیشین Dota 2 و برندگان سری مسابقات قبل مثل: Merlini، Fogged، Cap و Blitz به بازی و رقابت بپردازد.

در سری بازی های سه نفره، OpenAI Five شدیدا قوی بود و در دو بازی اول به صورت جامع و کلی برنده شد.

در بازی نهایی، تیم OpenAI اجازه داد تا مخاطبان تیم خود را از پنج قهرمان انتخاب کنند، به شدت مانع از فرماندهی بوت های آینده و امتیاز از دست دادن AI شد، این ناکامی موجب شد که ربات پیش بینی کند که تنها ۲٫۹ درصد احتمال پیروزی برای او در این بازی وجود دارد.

و این پیش بینی در نهایت معلوم شد، تیم انسانی یک پیروزی را به دست آورد و در پایانو در نهایت با پیروزی ۲-۱ بازی را تمام کردند.

تیم OpenAI در ماه گذشته تعدادی از تغییرات کوچک را به ربات شبکه عصبی خود اعمال کرده است، به طور مثال: زمان واکنش نشان دادن خود را افزایش داده و با استفاده از استراتژی های جدید و استراتژی های اضافی با سرعت روش های خود را در طول بازی تغییر داده است.

David Farhi، یک محقق در OpenAI گفت: “هنوز به نظر می رسد که آنها می توانند، زمانی که چیزی ناگهانی و شکه کننده اتفاق می افتد، واکنشی بسیار سریعتر نیز داشته باشند”. حتی با اینکه مسلمأ از تیم های انسانی برتری دارند و قدرتمند تر هستند.

OpenAI Five توسط OpenAI، یک سازمان غیر انتفاعی توسط Elon Musk و Sam Altman تاسیس شده است و از شبکه ی بی نظیر و یادگیری ماشین به صورت روزانه برای تدریس خود برای بازی Dota 2 استفاده می کند.

نسخه اولیه سیستم پیش از این در سال ۲۰۱۷ در نسخه ۱v1 Dota جزئی از بازیکنان برتر رتبه بندی شده بود.

هدف OpenAI این است که تیم خود را از ربات های هوشمند بسازد تا یک تیم از متخصصان Dota 2 را در این سال در همایش “The International”، مسابقات سالانه بزرگ Dota 2 و یکی از بزرگترین رویدادهای تقویم Esports، ارائه دهند.

William Lee از تیم Blitz گفت: “من قصد دارم به برخی از باورهای [OpenAI Five] اعتقاد داشته باشم و در واقع فکر می کنم که بتوانند تیم های مختلف بازیکنان را شکست دهد”.

در حال حاضر، در OpenAI Five Games، برخی از محدودیت ها نیز وجود دارد، زیرا شبکه عصبی به تدریج بر اساس دانش خود ایجاد می شود و بهتر می گردد.

همایش International که در تاریخ ۲۰ تا ۲۵ آگوست برگزار می شود، تیم های مختلف فقط تنها چند هفته وقت دارند تا که خود را با بهترین بازیکنان جهان برای این رقابت ها آماده کنند.

رای شما به "تیم هوش مصنوعی AI در سری بازی های Dota 2، تیم های انسانی را در هم کوبیدند" چیست؟

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب پیشنهادی آموزش
مطالب پیشنهادی بررسی
مطالب پیشنهادی تصاویر
مطالب پیشنهادی تکنولوژی
مطالب پیشنهادی علمی
مطالب پیشنهادی ماشین
مطالب پیشنهادی ویدئو
برخی از محصولات تکنولوژی
دسته بندی
بستن