اپلیکیشن ها به صدای شما گوش نمی دهند، اما شاید تصاویر شما را بدزدند

در تحقیقاتی که گروهی از محققان بر روی 17,000 اپلیکیشن اندروید انجام داده اند، مشخص شد که اپلیکیشن ها به صدای شما گوش نمی دهند، اما شاید از گوشی تصاویری را به سرور های خود منتقل کنند.

3.5 از 5
از 12 رای
(رای دهید)
اپلیکیشن ها به صدای شما گوش نمی دهند، اما شاید تصاویر شما را بدزدند

در این تحقیقات که بر روی ۱۷,۰۰۰ اپلیکیشن اندروید انجام شده است، اطلاعات جالبی به دست آمده است. نیمی از این اپلیکیشن ها دسترسی میکروفن و دوربین را از کاربر دریافت می کردند.

اگر شما مانند بسیاری از کاربران، نگران این هستید که آیا نرم افزار های مختلف از شما استراق صمع می کنند یا نه؟ باید به شما بگوییم که در نتیجه این تحقیقات مشخص شده که اپلیکیشن ها صدای شما را گوش نمی دهند.

این بدان معنا نیست که این اپلیکیشن ها اطلاعات شما را نمی دزدند. محققان تنها می توانند این موضوع را با قطعیت بگویند که هیچ کدام از این نرم افزار ها، فایل صوتی به سرور منتقل نمی کنند. اما ممکن است فایل های تصویری شما از طریق برخی نرم افزار ها به سرور منتقل شود.

هنگامی که دسترسی گالری تصاویر و ویدئو های خود را به نرم افزاری می دهید باید بسیاری مراقب باشید. شما در صفحه ای دسترسی می دهید که انتظار عملیات خاصی را دارید، اما نرم افزار از شما برای مقاصد دیگری دسترسی گرفته و ممکن است تصاویر شما بدون اطلاع شما به سرور منتقل شوند.

برخی از متخصصان امنیتی البته نظری مخالف این موضوع دارند که اپلیکیشن ها از کاربر استراق صمع نمی کنند. آن ها می گویند هرچند به صورت فایل های صوتی یک تکه و کامل نه، اما اطلاعات صوتی ممکن است به صورت کد شده و یا قطعه قطعه به سرور منتقل شوند.

در تحقیقاتی که بر روی این ۱۷ هزار اپلیکیشن انجام شد، مشخص شد که برخی از اپلیکیشن ها، اسکرین شاتی از صفحه موبایل کاربر می گیرند و در زمان مناسب به سرور منتقل می کنند.

یکی از اپلیکیشن هایی که از صفحه گوشی کاربر ویدئو ضبط می کند و به سرور منتقل می کند نرم افزار GoPuff است. این نرم افزار در هنگام استفاده تمامی عملیات های کاربر درون اپلیکیشن را به صورت ویدئو ذخیره می کند و به تیم آنالیز این شرکت ارسال می کند.

نرم افزار GoPuff کاربران را از این موضوع آگاه نمی کند و ممکن است بسیاری از اطلاعات حساس کاربران در هنگام استفاده از این نرم افزار بر روی صفحه ظاهر و در نهایت به سرور منتقل شود.

پس از اینکه کاربران از این مسئله نرم افزار GoPuff آگاه شدند، سازندگان نرم افزار، صفحه قوانین را ویرایش کردند و بندی مبتنی بر این موضوع به قوانین اضافه کرده اند.

به طور خلاصه، همه شما باید بدانید هنگام استفاده از نرم افزار های موبایل، با دادن دسترسی های مختلف، اطلاعات خود را در ریسک لو رفتن قرار خواهید داد. توصیه می شود پس از اینکه عملیات مربوطه را با نرم افزاری که نصب کرده اید انجام دادید، تمام دسترسی های آن را از منو تنظیمات غیر فعال کنید.

رای شما به "اپلیکیشن ها به صدای شما گوش نمی دهند، اما شاید تصاویر شما را بدزدند" چیست؟

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب پیشنهادی آموزش
مطالب پیشنهادی بررسی
مطالب پیشنهادی ترفند
مطالب پیشنهادی تصاویر
مطالب پیشنهادی تکنولوژی
مطالب پیشنهادی علمی
مطالب پیشنهادی ماشین
مطالب پیشنهادی ویدئو
برخی از محصولات تکنولوژی
دسته بندی
بستن