Apple Arcade، یک سرویس اشتراکی بازی برای آیفون ها، مک و اپل TV

به ازای یک هزینه ماهیانه، مردم می توانند از بسته نرم افزاری بازی هایی خاص و منحصر به فرد از طریق فروشگاه App اپل دسترسی پیدا کنند. شرکت اپل، سرویس جدید بازی های اشتراکی خود، Apple Arcade را در رویداد جدید خود در روز دوشنبه معرفی کرد.

Apple Arcade سرویس اشتراکی بازی آیفون مک اپل TV

کمپانی بزرگ اپل عمیق تر و گسترده تر به سمت و سوی بازی های آنلاین حرکت می کند.

غول تکنولوژی روز دوشنبه اعلام کرد که این سرویس اشتراکی بازی خود را از طریق فروشگاه App خود تحت عنوان و نام Apple Arcade ارائه خواهد کرد.

Ann Thai، مدیر ارشد محصول فروشگاه App شرکت اپل، در یک رویداد در تئاتر استیو جابز اپل در کوپرتینو، کالیفرنیا گفت: “با یک اشتراک ماهانه تنها، شما به بیش از 100 بازی جدید و منحصر به فرد دسترسی پیدا خواهید.”

اوهمچنین افزود: “شما نمی توانید این نمونه بازی ها را بر روی هر پلت فرم تلفن همراه یا هر سرویس اشتراکی دیگری پیدا کنید.”

برای رقابت با چیزی که از مایکروسافت، سونی و یا حتی اخیرا از گوگل، تحت عنوان سرویس جدید جریان بازی مبتنی بر سرورهای ابری Cloud ارائه شده است، شرکت اپل نیز سرویس آنلاین بازی های خود را راه اندازی می کند که شامل ارائه بازی های خاص و منحصر به فردی می باشد که از سوی توسعه دهندگان و بازی نویسان مختلف طراحی شده است.

این بازی ها به صورت منحصر به فرد در این سرویس Apple در دسترس خواهند بود و آن نیز در فروشگاه App نیز به صورت جداگانه قابل دسترس است.

همچنین شرکت اپل هزینه ماهیانه ای را برای استفاده مردم از این سرویس در نظر می گیرد، اما تا کنون چیزی گفته نشده است و آن هزینه را مشخص نکرده است.

اپل Arcade برای آیفون، iPad، Mac و Apple TV و فعلا در بیش از 150 کشور جهان در دسترس خواهد بود.

شرکت اپل گفت با اشتراک، مردم می توانند به هر اندازه که می خواهند به صورت آنلاین بازی کنند، آن هم بدون تبلیغات و خرید های اضافی. آنها همچنین قادر به بازی کردن به صورت آفلاین نیز خواهند بود.

سرویس Arcade شامل بیش از 100 بازی جدید و منحصر به فرد توسط استودیوهای شناخته شده و توسعه دهندگان از سراسر جهان از جمله Annapurna Interactive، Cartoon Network، Konami، Lego، Sega، Hironobu Sakaguchi، Ken Wong و Will Wright است.

Thai گفت: “این توسعه دهندگان برخی از بزرگترین داستانگرایان و هنرمندان در جهان هستند، آنها در حال ایجاد بازی هایی هستند که تاکنون امکان پذیر نبوده اند.”

اپل گزارش داده است که خدمات اشتراکی بازی را که گاه به عنوان Netflix برای بازیهای اپل نیز معرفی شده است، از سال گذشته توسعه داده است.

اما این اولین باری نیست که شرکت به سمت عرصه بازی ها حرکت می کند.

اپل دارای یک رکورد طولانی در عرصه بازی ها است

راه اندازی آیفون ها اپل را در دوران جدیدی از بازی های موبایل پیشگام ساخته است.

اپل یک عنصر کلیدی در گسترش بازی بیش از کنسول های گران قیمت و رایانه های شخصی با کیفیت بوده است، زیرا بازی ها تا کنون تبدیل به یک عنصر قدرتمند در فروشگاه App این شرکت شدند.

در طول هفته بزرگترین هفته بازاریابی App Store همه چیز را نشان داد، زمانی که برنامه های اپل در هفته آخر سال 2018 به 1،22 میلیارد دلار فروش رسیده اند، اپل نیز گفت که بازی ها به عنوان دلیل اصلی این فروش شناخته شده اند.

Thai روز دوشنبه گفت که بیش از 1 میلیارد نفر از بازی های فروشگاه App Store، که تقریبا 300،000 بازی رایگان و پرداخت شده بوده است، دانلود داشته اند.

او همچنین گفت که بازی ها محبوب ترین گروه و دسته در فروشگاه App اپل بوده است.

اپل از قبل نیز در ساير قلمروهاي بازي حرکت هایی کرده است

هنگامی که این شرکت تلویزیون اپل خود را در سال 2015 پس از سالها دوباره راه اندازی کرد، این شرکت آن را برای شما باز و معرفی کرد تا بازی های بیشتری را در تلویزیون خود در دسترس داشته باشید، و به سمت یک کنسول بازی خاص حرکت کنید.

قابلیت Trackpad برای کنترل از راه دور لمسی تلویزیون اپل، کنترل استاندارد برای تمام بازی های موجود در Apple TV را به همراه دارد، اما اپل همچنین پشتیبانی از کنترل های قانونی بازی هایی مانند Steelseries و Horipad را نیز اضافه کرده است، بنابراین صاحبان تلویزیون اپل می توانند به سبک کنسول بازی ها به طور طبیعی و با کنترلر های خاص به بازی بپردازند.

در حال حاضر، با خدمات اشتراکی، اپل احتمالا قادر خواهد بود تا حتی بیشتر مردم را به سرویس های خود جذب کند.

این شرکت اعلام کرد که همچنان به طور منظم بازی ها را به سرویس آنلاین بازی خود اضافه خواهد کرد.

برای مطالعه بیشتر ببینید: در رویداد اخیر اپل چه گذشته است و چه سرویس هایی معرفی شده اند؟

ویدیوها و مطالب مشابه