بالاخره اتفاق افتاد: ادغام و یکی شدن مگا کمپانی ها و رسانه های غول پیکر دنیا

هفته گذشته شاهد یکی از بزرگترین ادغام های شرکتی و تاریخی در چند دهه اخیر بوده ایم. دو شرکت قدرتمند AT & T و Time Warner که یکی از آن ها از بزرگترین شرکت های ارتباطی و مخابراتی است و دیگری یک شرکت پخش مدیا، با یکدیگر متحد می شوند.
3.8 از 5
از 5 رای
(رای دهید)
بالاخره اتفاق افتاد: ادغام و یکی شدن مگا کمپانی ها و رسانه های غول پیکر دنیا

هفته گذشته کمپانی قدرتمند AT & T خواستار این بود که به طور حقوقی و قانونی در یک دادگاه در مقابل وزارت دادگستری سهام شرکت Time Warner را خریداری کند.

سریال تاج و تخت پادشاهی، سوپرمن و حتی هری پاتر، پخش همه این سری فیلم ها از این به بعد توسط شرکت AT & T هدایت خواهند شد.

کمپانی AT & T که یکی از بزرگترین شرکت های مخابراتی و ارتباطی آمریکا سات، می خواهد با حق پرداخت ۸۵ میلیارد دلار  ($85 billion) هدایت تمامی بخش های شرکت Time Warner را بر عهده بگیرد.

که همچنین شامل رسانه های مختلف مانند: DC Entertainment و HBO نیز می باشد.

پس از آنکه قاضی مربوطه، ریچارد لئون (Richard Leon) هفته گذشته درخواست وزارت دادگستری که برای جلوگیری از معامله بود را لغو کرد، شرکتAT & T موفق شد تا پیشنهاد ۸۵ میلیارد دلاری خود را برای ادغام خود با شرکت بزرگ Warner Time به صورت رسمی اعلام کند.

قاضی لئون همچنين هيچ گونه شرايط خاصی را در اين قرارداد تحميل نكرد.

بنابراین می توان گفت که ادغام شرکت هایAT & T و Time Warner به عنوان يك پرونده با پيروزي كامل به پایان رسیده است.

متحد و یکی شدن شرکت های فوق العاده قدرتمند و نفوذ پذیر ارتباطی

این ادغام تاریخی، که ترکیبی از یکی از بزرگترین ارائه دهندگان خدمات ارتباطی (AT & T) همراه با یک شرکت اصلی در زمینه بازار سرگرمی (Time Warner) است، آماده شده تا تمامی رسانه های دنیا را تکان دهد.
همینطور ممکن است بلافاصله یک معامله دیگر در میان کمپانی های Comcast و Fox صورت گیرد، که قبلا توافقنامه ای را برای فروش دارایی های سرگرمی خود به شرکت قدرتمند والت دیزنی به امضا رسانده اند.
این معاملات و توافق نامه ها بین شرکت های بزرگ دنیا در زمانی اتفاق می افتد که رسانه های قدیمی و ارائه دهندگان خدمات اینترنتی، غول های آنلاین مانند گوگل و فیس بوک را به عنوان تهدید رقابتی اصلی خود می بینند.
همچنین جناب رندال استفنسون (Randall Stephenson)، مدیر عامل شرکتAT & T ، ادعا کرد که پیشنهاد ۸۵٫۴ میلیارد دلاری برای ادغام با شرکت Time Warner و رقابت با شرکت هایی مثل آمازون، فیس بوک و گوگل ضروری است.
برای AT & T، این حکم یک پیروزی بزرگ در پیشنهاد خود برای تبدیل شدن به یک نیروگاه رسانه ای است.
همینطور این شرکت در سال ۲۰۱۵، سهام DirecTV یک ارائه دهنده تلویزیون ماهواره ای را برای نزدیک به ۴۹ میلیارد دلار خریداری کرد.

 AT & T و وزارت دادگستری آمریکا در یک دادگاه و علیه یکدیگر

کمپانی AT & T که برای این ادغام بزرگ با دولت و وزارت دادگستری مشکلاتی داشت، بالاخره موفق شد تا در یک دادگاه رای قاضی را برای این یکی سازی دو شرکت به دست آورد.

شرکتAT & T که از تصمیم دادگاه حمایت کرد، همچنین اعلام کرد که قصد دارد تا این ادغام را که حدود یک سال و نیم قبل درخواست داده شده بود، قبل از تاریخ ۲۰ ژوئن به سرانجام برساند.

دیوید مکآتی (David McAtee) مشاور عمومی شرکت AT & T در بیانیه ای گفت: ما خوشحال هستیم که پس از انجام یک محاکمه کامل و عادلانه بر اساس شایستگی، دادگاه به طور قطعی دادخواست و طرح دولت برای جلوگیری از ادغام شرکت ما با Time Warner را رد کرد.

این حکم اعلام شده همچنین یک ضربه اصلی به وزارت دادگستری دولت دونالد ترامپ است.

معاون دادستان کل ماکن دلراحیم (Makan Delrahim)، رئیس بخش ضد ترویج گرایی، در بیانیه ای گفت که از تصمیم دادگاه ناامید شده است، همچنین اظهار داشت که دولت اعتقاد دارد که این ادغام به مصرف کنندگان آسیب می رساند.

وی همینطور گفت: ما همچنان بر این باور هستیم که بازار پرداخت های تلویزیونی در صورت ادغام پیشنهادی AT & T و Time Warner کمتر حالت رقابتی و نوآورانه خواهد داشت. ما نظرات دادگاه را بررسی خواهیم کرد و گام های بعدی را با توجه به تعهد ما برای حفظ رقابت به نفع مصرف کنندگان آمریکایی در نظر خواهیم گرفت.

کمپانی AT&T و تیم وارنر

اثرات جانبی که این طرح ادغام فوق بزرگ به همراه دارد را می توان موارد زیر برشمرد:

به عنوان یک معامله و محاکمه کامل انتظار می رود اثرات جانبی این ادغام در معاملات آینده تأثیر گذار باشد تا هر یک از غول های رسانه ای بتواند به راحتی به جریان ارائه دهندگان خدمات تبدیل شود.

از دست دادن رای پرونده برای AT & T و Time Warner را می توانستیم عصر جدیدی از نظارت دولت بر ادغام های حقیقی بنامیم و می توانستیم تلاش های شرکت هایی نظیر Walt Disney، Fox و Comcast را برای اعطای مجوز های خود به شرکت های دیگر متوقف شده بدانیم.

در حال حاضر این تصمیم می تواند بر شرکت هایی نظیر آمازون، Netflix ، یوتیوب و گوگل که با شرکت های رسانه ای قدیمی رقابت می کنند، فشار آورد.

AT & T، که اخیرأ و به شدت در یک سرویس جریان ویدئو به نام DirecTV Now سرمایه گذاری کرده است، می تواند برنامه های اصلی خود را با محتوای Time Warner بسیار بزرگتر و گسترده تر کند.

یکی از بزرگترین شگفتی های این ادغام را می توان در تصمیم قاضی که عدم وجود شرایط در قرارداد است، نام برد.

شرکت های AT & T و یا Time Warner هیچگونه قانون تخلص و سلب دارایی ندارند.
و همچنین در این قرار دادها هیچ گونه شرایط به اصطلاح رفتاری وجود ندارد، مانند آنچه که Comcast موافقت کرد تا قرارداد خود را با NBC Universal تصویب کند.

در این دادگاه، قاضی لئون هر یک از استدلال های وزارت دادگستری را علیه این معامله رد کرد و نتیجه گرفت که دولت برای برآورده ساختن معامله پیشنهادی ناکام ارائه داده است، این پیشنهاد شامل این بود که معامله احتمالا رقابت را به طور قابل توجهی کاهش می دهد.

همچنان نیز شرکت AT & T که بدون هیچ شرایطی برنده این دادگاه شد، همه را شگفت زده کرده است.

دولت در طول دادگاه استدلال کرد که اگر Time Warner متعلق به AT & T باشد، می تواند با استفاده از قدرت بازار خود برای به دست آوردن قیمت های بالاتر از طریق توزیع کنندگان تلویزیون خود اقدام کند، که قانون ضد توزیع و حق پخش را نقض می کند.

همچنین AT & T می تواند با تهدید محتوا از کانال های Time Warner مانند: CNN، HBO یا TNT برای افزایش خدمات رقابتی خود استفاده کند.

در نهایت، دولت استدلال کرد که این امر رقابت و نوآوری را کاهش می دهد و همچنین به افزایش قیمت برای مصرف کنندگان منجر خواهد شد.

شرکت هایAT & T و Time Warner تمامی نگرانی های دولت را رد کردند.

در عوض، آنها استدلال کردند که صنعت رسانه ها از طریق یک تغییر گسترده بسیار در حال پیشرفت است، زیرا افراد کمتر برای خدمات تلویزیونی پول پرداخت می کنند و در عوض پخش محتوا از طریق اینترنت را ترجیه می دهند.
شرکت های بزرگ آنلاین مانند: آمازون، گوگل و Netflix به عنوان جایگزینی برای صنعت های قدیمی که به صورت سیمی با یکدیگر ارتباط برقرار می کردند، با توزیع و ایجاد محتوای خودشان، ظهور کرده اند.
برای رقابت با این غول های اینترنتی آنلاین، شرکت Time Warner نیاز به شبکه توزیع AT & T برای مشتریان آنلاین با پهنای باند و بی سیم دارد.

همچنین AT & T، دومین مرکز ارائه دهنده خدمات بی سیم از سوی مشترکین، به دنبال یک حوزه جدید برای رشد است.

تمام این رقابت ها در میان ارائه دهندگان شبکه و سازندگان محتوا برای مصرف کنندگان بسیار عالی بوده است.

راندال استفنسون (Randall Stephenson)، مدیر عامل شرکت AT & T، گفت: برای حفظ رقابت خود با شرکت های بزرگ دیگر، این شرکت نیاز به یک معامله بزرگ داشت.

جناب آقای استیفنسون در جریان محاکمه گفت که ادغام با Time Warner یک «تغییر قابل توجه در استراتژی» برای شرکت AT & T بود، همینطور توضیح داد که شرکت می دانست که خرید کوچک برای تولید محتوای عالی کار نمی کند.
او گفت که این شرکت نیاز به یک جهش بزرگ برای کسب و کار محتوا داشته است.

خانم جیجی سون(Gigi Sohn)، مشاور تام ویلر رئیس پیشین FCC، گفت: ادغام شرکت AT & T، یکی از بزرگترین شرکت های کابل، ماهواره و پهنای باند دستگاه های همراه با کمپانی Time Warner، منجر به افزایش قیمت ها، انتخاب های کمتر و شاید مهمتر از آن، کاهش صدا و اطلاع رسانی کمتری برای دولت خواهد شد.

ادغام با قانون ها و ویژگی های معمولی اینترنت باعث می شود تا شرکت AT & T موافقت کند تا محتوای Time Warner را بر روی کابل و شبکه های پهنای باند ثابت و تلفن همراه خود قرار دهد.

رای شما به "بالاخره اتفاق افتاد: ادغام و یکی شدن مگا کمپانی ها و رسانه های غول پیکر دنیا" چیست؟

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب پیشنهادی آموزش
مطالب پیشنهادی بررسی
مطالب پیشنهادی تصاویر
مطالب پیشنهادی تکنولوژی
مطالب پیشنهادی علمی
مطالب پیشنهادی ماشین
مطالب پیشنهادی ویدئو
برخی از محصولات تکنولوژی
دسته بندی
بستن