کانسپت انقلابی اکتیو اسفر آئودی: سواری + پیکاپ

بررسی طرح کانسپت انقلابی اکتیو اسفر آئودی: سواری + پیکاپ!

اگر تاکنون در مورد اکتیو اسفر کمپانی آئودی نشنیده اید، باید بگوییم که این خودرو تلفیقی از سواری و پیکاپ خواهد بود! یعنی این خودروی سواری RS7 آئودی به پیکاپ تغییر شکل پیدا می کند. تغییر شکل و کاربرد البته یکی از هزاران قابلیتی است که آئودی برای طرح مفهومی اکتیو اسفر در نظر گرفته است. نکات بسیاری در مورد طرح کانسپت اکتیو اسفر آئودی وجود دارد که شما را شگفت زده می کند!

قبل از هر چیزی باید بگوییم که خودروی اکتیو اسفر آئودی همچنان طرح مفهومی است اما یک طرح مفهومی که آئودی به آن امید بسیاری بسته است و به نظر می رسد به زودی به مرحله تولید برسد. این یک طرح ساده برای تبلیغات نیست بلکه تجسمی از آینده خودروی های الکتریکی آئودی خواهد بود.

اکتیو اسفر آئودی خود را به عنوان یک اتومبیل تغییر شکل دهنده معرفی کرده است اما باید بگوییم که تنها قسمت هیجان انگیز این خودرو تغییر شکل آن از سواری به پیکاپ نیست. بلکه بسیاری امکانات در این خودرو به کار رفته است که آن را نسبت به دیگر طرح های کانسپت ارائه شده توسط دیگر شرکت ها متمایز می سازد.

از این امکانات می توان به تعبیه تعداد بسیاری پنجره و قابلیت تماشای کامل بیرون خودرو اشاره کرد. همچنین جلوی این خودرو نیز شیشه ای خواهد بود تا درون کاپوت خودرو نیز به صورت شفاف مشخص باشد.

همچنین وجود قابلیت حقیقت افزوده و حقیقت مجازی تجربه ای از یک سفر خیال انگیز را به علاقه مندان به صنعت خودروسازی عرضه می کند.

این نکته حائز اهمیت است که همچنان با وجود طرح های مفهومی همچون اسکای اسفر که در زمان انتشار سر و صدای بسیاری به پا کرد، می توان اکتیو اسفر را عجیب ترین طرح مفهومی آئودی که تا کنون ارائه شده است، معرفی کرد.

از نظر مشخصات فنی، اکتیو اسفر حرف های زیادی برای گفتن خواهد داشت. کمپانی آئودی برای این خودرو، دو انجین الکتریکی در نظر گرفته است که در مجموع توانی برابر 442 اسب بخار در اختیار این خودرو قرار می دهند. البته به نظر می رسد صفر تا صد این خودرو که زیر 5 ثانیه خواهد بود می توانست برای ایجاد هیجان بیشتر در بین علاقه مندان، کمی بهتر در نظر گرفته شود.

از نظر ویژگی های فیزیکی، نکته جدید در مورد اکتیو اسفر آئودی این است که این خودرو می تواند چند سانت شاسی خود را بالاتر ببرد و این یک قابلیت ویژه برای این اتومبیل خواهد بود.

با وجود اینکه بسیاری از طرح های کانسپت هیچگاه به مرحله تولید نمی رسند، بسیاری معتقد هستند این طرح با دیگران فرق دارد و قرار است به زودی نمونه های واقعی از آن به بازار عرضه شود.

باید منتظر ماند و دید که آیا کمپانی آئودی می تواند انتظارات را با تولید این خودرو و ارائه آن با یک قیمت مناسب به بازار، براورده کند یا خیر؟

ویدیوهای مشابه