کانگرو رباتی وسیله نقلیه دوست

کانگرو، نام رباتی که می تواند وسیله نقلیه و دوست شما باشد

به تازگی رباتی در دانشگاه توکیو به نام CanguRo ساخته شده است. این ربات می تواند به عنوان دوست درکنار شما باشد و هر زمان شما نیاز داشته باشید به وسیله حمل و نقل هوشمند شما تبدیل شود.

CanguRo درواقع کلمه ایتالیایی معادل kangaroo در زبان انگلیسی به معنای همان کانگروهای معروف استرالیا است.

این ربات در دانشگاه توکیو توسط Shunji Yamanaka و Takayuki Furuta از مرکز تکنولوژی رباتی آینده ژاپن (fuRo) تولید شده است.

CanguRo می تواند مانند یک همراه خوب، شما را در طول مسیری که طی می کنید همراهی کند و وسایل سنگین شما را برای شما حمل کند. هنگامی که از راه رفتن خسته شده باشید و نیاز به وسیله نقلیه دارید، کانگرو تبدیل به یک اتومبیل سه چرخ خودران خواهد شد که شما را با سرعت 10 کیلومتر بر ساعت به سمت مقصد منتقل می کند.

این ربات قابلیت کنترل دستی را نیز دارد و کاربر می تواند با خم شدن به چپ و راست این اتومبیل را به سمت های مختلف هدایت کند. همچنین دکمه ای برای تنظیم سرعت در این ربات تعبیه شده که کاربر به سادگی می تواند از آن استفاده کند.

رانندگی خودکار این ربات، با قابلیت های Autopilot به همراه قابلیت تشخیص تصویر انجام خواهد شد. کاربر می تواند با استفاده از اپ ساخته برای کنترل، این ربات را بدون حضور خود به هر نقطه از نقشه که بخواهد منتقل کند.

این ربات دارای سیستم تشخیص امکان تصادف است و اگر حس کند ممکن است با جسمی برخورد کند به سرعت ترمز خواهد گرفت.

Furuta یکی از سازندگان این ربات در مصاحبه ای با روزنامه تایمز ژاپن درباره این ربات گفت: "این ربات ما می توانیم ادغام تکنولوژی رباتی و وسایل حمل و نقل را بسیار بهتر درک کنیم".

کانگرو همچنان در حال توسعه است و هنوز تکمیل نشده. محققان می خواهند به این ربات قابلیت صحبت کردن اضافه کنند تا بهتر بتواند با صاحب خود ارتباط برقرار کند.

در ویدئو معرفی این ربات که توسط سازندگان آن منتشر شده است، کاربر به خوبی با این ربات ارتباط احساسی برقرار می کند و برای رسیدن به مقصد خود از آن به عنوان وسیله نقلیه استفاده می کند.

کاربر برای تبدیل حالت ربات به حالت اتومبیل و انجام سایر اعمال مربوطه، باید از اپلیکیشن رابط ساخته شده برای این ربات استفاده کند. در آینده شاید این ربات بتواند با دستور های صوتی نیز عملیات های تعیین شده خود را انجام دهد.

کانگرو در تابستان سال آینده به لوس آنجلس آمریکا آورده خواهد شد تا به صورت عمومی از آن پرده برداری شود.

شرکت های مختلفی به دنبال ساخت ربات های کوچکی هستند که به عنوان وسیله نقلیه بتوان از آن ها استفاده کرد. به عنوان مثال شرکت هوندا به تازگی از چند طرح کانسپت خود در این زمینه رونمایی کرده است. در بین این طرح ها، مدل های 3E-C18  و 3E-B18 ربات هایی با قابلیت حمل یک نفر هستند که در آینده رقیب کانگرو خواهند بود.

... توضیحات کامل