“هاوایی چین” می خواهد محدودیت اینترنت توریست ها را از بین ببرد

چین یکی از کشور هایی ست که محدودیت های اینترنتی بسیاری برای شهروندان خود برقرار کرده است. حالا چین می خواهد با از بین بردن این محدودیت ها برای توریست ها، آن ها بیشتر به سمت این کشور جذب کند.

4.25 از 5
از 4 رای
(رای دهید)
“هاوایی چین” می خواهد محدودیت اینترنت توریست ها را از بین ببرد

برقرار نبودن اینترنت آزاد در چین، باعث شده بسیاری از مسافرین به این کشور، از این امر منصرف شوند و صنعت توریست چین نیز با محدودیت در گسترش روبرو شود.

اقتصاد مبتنی بر توریسم آنقدر قوی است که چین حاضر است با از بین بردن محدودیت های اینترنت، مسافران را به کشور خود جذب کند و از مزایای اقتصادی یک توریسم فعال استفاده کند.

مجموعه جزایر هاینان کوچک ترین استان چین به شمار می رود. این استان کوچک چین، به خاطر آب و هوا و مناظر فوق العاده ای که دارد به “هاوایی چین” معروف شده است و هر ساله تعداد زیادی توریست به این جزایر سفر می کنند.

دولت چین قصد دارد سرمایه زیادی در این جزایر هزینه کرده و این جزایر را تا سال ۲۰۲۰ به منطقه آزاد تجاری، با قابلیت جذب توریست به صورت انبوه تبدیل کند.

در حال حاضر یکی از محدودیت هایی که توریست ها با آن ها ها مواجه هستند، دسترسی به سرویس های معروف اینترنتی مانند فسبوک، یوتیوب و توئیتر است.

فایروالی که چین بر روی اینترنت خود قرار داده اجازه دسترسی به اکثر سرویس های اجتماعی را به شهروندان چین و به طبع به توریست ها نمی دهد.

این فایروال برای جلوگیری از دخالت های غربی در اینترنت کشور چین صورت گرفته و آن ها نمی خواهند از طریق شبکه های اجتماعی در مقابل کشور های غربی آسیب پذیر باشند.

این محدودیت البته توسط بسیاری از افراد با استفاده از ابزار هایی شکسته می شود، اما ریسک برخورد قانونی همیشه با آن ها وجود دارد.

اکنون چین اعلام کرده که قصد دارد دربرخی مناطق این مجموعه جزایر، دسترسی به این سرویس ها را آزاد کند تا باعث فراری شدن توریست ها از این مناطق و شکست خوردن طرح جذب توریست نشود.

امکان دسترسی به اینترنت آزاد در دو شهر هایکو و سانیا برای توریست ها فراهم خواهد شد ولی هنوز دولت چین مشخص نکرده است که چه نقاطی از این شهر ها دارای این دسترسی خواهند بود.

اطلاعات دقیقی در دسترس نیست تا بدانیم تمامی وب سایت ها آزاد خواهند بود یا فقط تعدادی خاص، ولی این قدم بسیاری مهمی است که دولت چین برای از بین بردن محدودیت های اینترنت و ارتباط با جریان اطلاعات آزاد برداشته است.

رای شما به "“هاوایی چین” می خواهد محدودیت اینترنت توریست ها را از بین ببرد" چیست؟

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب پیشنهادی آموزش
مطالب پیشنهادی بررسی
مطالب پیشنهادی تصاویر
مطالب پیشنهادی تکنولوژی
مطالب پیشنهادی علمی
مطالب پیشنهادی ماشین
مطالب پیشنهادی ویدئو
برخی از محصولات تکنولوژی
دسته بندی
بستن