تحلیل و برسی کامل بازی رانندگی خطرناک (Dangerous driving)

Dangerous Driving و یا همان بازی رانندگی خطرناک که به آن افسار گسیخته نیز می گویند، یک بازی ویدیویی مسابقه ای می باشد که توسط شرکت Three Fields Entertainment که در تاریخ 9 آوریل 2019 برای مایکروسافت ویندوز ، پلی استیشن 4 و Xbox One منتشر شده است. با نتران همراه شوید تا در این مطلب به ویژگی ها، سبک و گیم پلی این بازی جالب نگاهی بیاندازیم.

بازی رانندگی خطرناک Dangerous driving

بازی های مسابقه ای اکثر اوقات داستان آن چنان جذاب و خوبی ندارند و این بازی داستان را به کل بی خیال شده است.

این موضوع باعث شده تا بازی بهتر و جذاب تر باشد و شما را بیشتر به این بازی جلب کند.

این بازی از اول به هیچ عنوان به شما آموزشی از بازی نمی دهند و باید به تنظیمات بازی بروید بخش کنترل بازی را کاملا برسی کنید.

برای این بازی آن چنان خرجی نکرده اند و بازی به همین دلیل لودینگ های ضعیف و بی روحی دارد.

گیم پلی بازی Dangerous driving

در این بازی در کل 6 ماشین دارید که باید با هر کدام مراحل مختص به همان ماشین را به پایان برسانید.

اولین چیزی که به نظر گیمر می رسد این است که 6 ماشین برای یک بازی خیلی کم است و تنها تغییراتی که می توان در این ماشین ها انجام داد این است که می توانید رنگ ماشین ها را فقط عوض کنید.

البته هر ماشین در حالت پیش فرض 3 تا 4 حالت دیگر نیز دارد.

به عنوان مثال ماشین اولی که از نوع سدان است چهار حالت دارد.

برای مثال سرعت حالت پرتوتایپ بیشتر است و البته به تصادف ها نیز واکنش نیز نشان می دهد.

شما در قسمت Ladderboards می توانید بازی های مسابقه ای انجام دهید و در جدول رده بندی خود را بالا ببرید.

در حالت اول بازی می توانید از ماشین های دیگر نیز استفاده کنید اما این استفاده به طور محدود انجام می شود، به طوری که فقط در حد یک مسابقه می توانید از این ماشین ها استفاده کنید.

یک چیز که بازی کم دارد حالت آنلاین است که بتوانیم با دوستان خود به صورت آنلاین بازی کنیم یا یک حالت لوکال که به راحتی با دوستان خود بازی کنیم.

عجیب است که شرکت این دو حالت را در این بازی قرار نداده است و می توان گفت شاید از نظر مالی به مشکل خورده اند ولی اگر حالت آنلاین در بازی قرار داده بودند برای آن ها پول ساز نیز می توانست باشد.

در بخش اول بازی قسمت های مختلفی وجود دارد که باید آن ها را پشت سر بگذارید تا مقام بیاورید و یکی از سه مدال طلا یا نفره یا برنز را از آن خود کنید.

در مورد بخش road rage بگویم که کاملا از روی بازی Burnout کپی کرده اند.

در این بخش شما باید با 5 ماشین بازی را به پایان برسانید. مسابقه دادن در این بازی لذت بخش نیست آنچه لذت بخش است این است که حریفان خود را از جاده بیرون کنید.

بخش دیگر بازی که نام آنface off است باید با حریفان خود مسابقه دهید و روی آن ها را کم کنید.

در این بازی با کوبیدن ماشین خود به ماشین های دیگر آن ها را از بین نمی برید و پس از مدت 4 تا 5 ثانیه به مسابقه بر می گردند و شما هر بار که آن ها را از جاده می اندازید بیرون توربو شما پر می شود و با استفاده از توربو سرعت ماشین شما 20 تا 30 مایل در ساعت افزایش می یابد.

این عملیات حسی خاص بازی به شما منتقل می کند.

بخش آخر بازی که باید طی زمان خواسته شده از شما مسیر را طی کنید کمی خیلی سخت است این سختی دو دلیل دارد : اولا برخورد با ماشین های دیگر که ممکن است شاخ به شاخ شوید، زمان شما را می گیرد. دوم زمان بندی نادرست است که به عنوانمثال اگر طی 2 دقیقه مرحله را به پایان برسانید مدال طلا می گیرید.

گرافیک بازی رانندگی خطرناک (Dangerous Driving)

طراحی بازی عالی است البته طراحی گرافیک این بازی زیر نظر 7 نفر بوده و باید حداقل از نظر گرافیک عالی باشد.

همچنین از نظر موسیقی از موزیک های خوبی استفاده کرده اند ولی به پای بازی نید فورا سپید نمی رسد.

ولی در کل اگر به بازی های ماشینی علاقه مند هستید این بازی را از دست ندهید. درست است این بازی خیلی مشکل دارد ولی به تجربه این بازی می ارزد.

ویدیوها و مطالب مشابه