چرخ قابل تنظیم اتوماتیک ماشین

عرصه ای مهم برای پیشرفت ماشین ها: چرخ های قابل تنظیم اتوماتیک

چرخ های قابل تنظیم DARPA از حالت گرد چرخ مانند، به حالت دو ردیفه مثلثی مانند، سوئیچ می شوند. اگر این اتفاق برای DARPA نمی افتاد، می خواستیم باور کنیم که این کار جادویی بیش نیست.

آژانس پروژه های تحقیقاتی پیشرفته دفاع (DARPA) مسئول تضمین این است که ایالات متحده در مورد تکنولوژی های نسل بعد و آینده نسبت به سایر نقاط جهان پیشگام و جلو تر باشد.

در حال حاضر، جدیدترین تکنولوژی آن ها به نوعی برای چرخ های ماشین شما می آید.

محققان کمپانی DARPA با چرخ های قابل تنظیم برای جاده های مختلف می آیند، تکنولوژی RWTیک فناوری است که قادر به تغییر شکل چرخ در هنگام حرکت وسیله نقلیه می باشد.

این تکنولوژی در حدود دو ثانیه می تواند از یک چرخ گرد به یک چرخ مثلثی با خط های صاف تبدیل شود، این ویژگی به وسیله نقلیه اجازه می دهد تا هنگامی که تایرهای آن به یک چرخ سه گوش با خط های تقریبا صاف تبدیل می شوند، بتواند به راحتی در هر مسیر و محیطی، چه مسیرهای خاکی و چه محیط های برفی، حرکت کند.

چرخها در حالتی که مسطح بر روی زمین قرار میگیرند بهتر استفاده میشوند، اما مسیرها باعث کشش و انقباض لازم برای تسخیر هر مسیر دیگری میشوند.

به طور معمول شما برای مجهز کردن چرخ های ماشین خود باید یکی بعد از دیگری را تجهیز کنید، اما تکنولوژی DARPA RWT به شما اجازه می دهد که مبادله و تعویض بین دو حالت مختلف چرخ ها در یک لحظه و در حال حرکت انجام شود.

در حال حاضر تکنولوژی تعویض حالت چرخ ها در وسایل نقلیه های گوناگون بسیار رواج یافته است.
شرکت نیسان طیف وسیعی از تکنولوژی های اختصاص داده شده به این عملکرد را دارد، با خودروهایی که برای مسیرهای برفی و یا خاکی طراحی شده اند.

ماشین های GMCدر مدل های All Mountain نیز همین کار را انجام می دهند، اگرچه با یک بدن خشن تر و محکم تر به سمت بالا.

شاید این خودروسازان باید برای طراحی های بعدی خودروهای مفهومی خود به درب DARPA بزنند.

در زیرویدئویی از نحوه عملکرد این نوع چرخ ها برای شما آورده ایم:... توضیحات کامل