نقد و بررسی کامل بازی Dead Rising 4

امروزه تمامی شرکت های ساخت بازی، سعی می کنند تا  بازی هایی زامبی محور عرضه کنند که بتواند تمامی گیمر ها را سرگرم کنند. البته باید گفت در میان این بازی ها، بازی هست که تمامی سعی خودش را برروی بازی می گذارد تا یک بازی بدون نقص را منتشر کند، اما همیشه در نسخه بعد خود مشکلاتی جدی داشته، این بازی همین بازی Dead Rising 4 است. البته در این نسخه سعی شده از این مشکلات جلوگیری شود. در اینجا این بازی را کمی بیشتر بررسی می کنیم.

بازی Dead Rising 4

گیم پلی بازی  Dead Rising 4

کاراکتر های بازی به خوبی طراحی نشده اند .

شخصیت های منفی بازی بسیار زشت و  نفرت انگیز هستند.  البته  باید گفت که  بعضی از شخصیت‌ها خوب طراحی شدند مانند شخصیت‌های خوب بازی و یا شخصیت اصلی بازی، یعنی فرانک به خوبی طراحی شده اند و قابل قبول نیز هستند و می توان آن  را مثال زد.

ناگفته نماند در این بازی شما بازی شاهد ،هزاران آیتم جذاب هستید ولی تایمر بازی بسیار کوتاه است و نمی توان از کشتار زامبی ها لذت برد. بخش نبرد بازی به سه دسته تقسیم می شود که می توان گفت مانند دیگر بازی های زامبی محور جذاب نیست.

بازی دارای آیتمهای فراوانی است به عنوان مثال از توپ گرفته تا میز کامپیوتر، هرچیزی که به ذهن شما می رسد. البته تمامی این آیتم ها به جذابیت خاصی بازی را رسانده است. تمامی ابزار های جنگی، دیگر موردی است که به جذابیت بازی کمک زیادی کرده است.

بعضی از ابزار جنگی بازی از روی فیلم انتقام جویان  تقلید شده است مثل، پهک  تور که از خودش رعد و برق تولید می کند.

هیچ محدودیتی در بازی نیست که  مانع جلو رفتن شما در بازی شود. این کار باعث شده است تا برای مراحل بازی،  هیچ تلاشی انجام نشود و این کار  باعث میشود شما خسته شوید و از ادامه بازی شما را ناامید کند.  البته اگر بخواهیم از  یکی از جذابیت های بازی بگوییم می توان گفت شخصیت اصلی بازی ، یعنی فرانک دارای قدرت عجیب و خاصی است که میتواند مقابل تمام  دشمنان بایستد و جلوی آنها را بگیرد.

استفاده از وسایل نقلیه در بازی ،  بسیار جذاب است و شما می توانید به کمک ماشین ها ، به زامبی ها ضربه بزنید و آن ها را از بین ببرید. البته شما دارای سلاح های قدرتمندی مثل مسلسل هستید که  موجب می شود در استفاده از سلاح بازی دارای جذابیت بیشتری باشد.

بهتر است کمی هم در مورد بخش شخصیت سازی  حرف بزنیم. بخش شخصیت سازی پر از جذابیت است  برای مثال شما می توانید، برای شخصیت خود لباس های مختلفی بخرید مثل  لباس بابا نوئل و یا لباس سربازان رومی و یا…  که دارای تنوع زیادی است.

باید به شما بگوییم که شرکت سازنده قصد نداشته یک بازی عالی و جذاب منتشر کند که  پر از عملیات ها جذاب باشد . این شرکت سازنده سعی داشته است که فقط و فقط گیمر ها را سرگرم کند  بدون در نظر گرفتن هیجان بازی.

پس شما  اگر می خواهید سرگرم شوید ، این بازی را میتوانید انجام دهید. این بازی از بدترین نوع بازی های زامبی محور است و تنها جذابیت بازی فقط در آیتم های موجود در بازیست.

هوش مصنوعی زامبی ها ، ضعیف  کار شده است ومیتوان گفت که این بازی در هوش مصنوعی هم موفق نبوده است. این بازی پر از ایرادات است که  باعث می شود از تجربه بالای شما در زمینه گیم  کاسته شود.

گرافیک و موسیقی بازی  Dead Rising 4

گرافیک و موسیقی بازی در جایگاه متوسطی قرار دارد.گرافیک بازی کیفیت کاملا متوسطی دارد و چهره افتضاح زامبی ها  و محیط کوچک بازی به  گرافیک هنری بازی نیز ، ضربه زده. 

موسیقی بازی هم در جایگاه متوسطی ست . موسیقی ها با حال و هوای جنگ واقعیست. و به دلیل  کیفیت پایین درسطح متوسطی هستند.

اگر دوست دارید تا با یک بازی بین 50 تا 30 دقیقه سرگرم شوید ، این بازی همان بازی است که میتوانید انجام دهید.

این برسی برای سیستم، پلی استیشن 4 و PC نیز انجام شده است. 

ویدیوها و مطالب مشابه