همه چیزهایی که باید در مورد بازی جالب دث استرندینگ (Death stranding) بدانید!

Death Stranding یک بازی اکشن است که توسط شرکت Kojima Productions ساخته شده است. این اولین بازی از کارگردان های Hideo Kojima و Kojima Productions پس از جدایی آنها از Konami در سال 2015 است و یک تجربه بازی عالی و بسیار شبیه به واقعیت را برای شما به ارمغان می آورد. با نتران همراه شوید تا در این مطلب به داستان بازی، گیم پلی و گرافیک این بازی خارق العاده Death stranding نگاهی بیاندازیم.

چیزهایی بازی دث استرندینگ Death stranding بدانید

داستان بازی Death stranding

داستان بازی از جایی شروع می شود که به دلیل یک انفجار به نام voidout ارتباط بین شهر های آمریکا به هم ریخته و همگی موجودات در حال انقراض هستند.

حال شما باید در نقش سم تلاش کنید ارتباط بین شهر های آمریکا را دوباره درست کنید.

شما باید از طریق کایرال ارتباط خوبی بین شهر ها درست کنید . کایرال در حقیقت همان اینترنت در دنیای دث استرندینگ است.

شخصیت های بازی دث استرندینگ هر کدام دارای هویت خاصی هستند و داستان قابل درکی دارند.

شخصیت سم به دلیل داشتن سندرم های روانی، کابوس هایی می بیند که او را آزار می دهد و حتی باعث شده تا سم از، از دادن دست به دیگران هراس داشته باشد.

شما با مطالعه دقیق جزئیات می توانید هر شخصیت را بشناسید. یکی از نکات مثبت بازی این است که رابطه خوب بین بی بی و سم است. بی بی در بازی نقش جذابی دارد مثال وقتی شما آسیب می بینید او ناله می کند و هنگامی که از یک صخره پرش بلندی می کنید او می خندد.

در زیر می توانید تریلر معرفی بازی Death Stranding را مشاهده بنمائید:

گیم پلی بازی دث استرندینگ

گیم پلی بازی به گونه ای است که بعضی از کاراکتر ها به خوبی شخصیت پردازی نشده اند. مثالا به شخصیت دای هاردمن خیلی کم پرداخته شده است.

با این حال بازی دث استرندینگ به دلیل داشتن داستان عالی و هیجان انگیز بازی تا سکانس آخر هم جذاب است و شما را مجذوب خود می کند.

هیدئو کوجیما توانسته در این بازی روایت متفاوتی را دور از کلیشه نشان دهد.

گیم پلی بازی به 3 دسته تقسیم می شود که این سه دسته عبارتند از: انتقال بسته ها، مخفی کاری (استتار) و نبرد با دشمنان.

یکی از مهم ترین ویژگی های بازی، مکانیک راه رفتن و دویدن سم در شرایط مختلف است.

مثالا وقتی شما بسته های زیادی در پشت خود دارید حرکت شما آهسته تر می شود و یا مثلا در هوای کولاک این شرایط به وجود می آید.

در ویدئو زیر می توانید نگاهي به وسيله ها و تجهيزات بازي جديد DEATH STRANDING داشته باشید:

یکی دیگر از متفاوت ترین ویژگی های بازی قابلیت بازی آنلاین است که اصلا خسته کننده نیست.

در جریان بازی و برقرار شدن اتصال بین شهر ها با کایرال ها می توانید سازه بازیکنان را در نقشه بازی مشاهده کنید.

وقتی شما با وسایل مختلفی که پشت خود دارید یک سفر طولانی و سخت را پشت سر می گذارید در این بازی و شما در نقش فردی هستید که به تنهایی در کوهستان پا به قدم گذاشته، این تجربه فوق العاده جذاب است و افراد را به سمت این بازی جلب خواهد کرد.

در کنار راه رفتن در این بازی، دث استرندینگ شامل نبرد های اکشن و عالی است. سم در این بازی با موجودات زیادی رو به رو می شود که این موجودات بسیار منحصر به فرد هستند.

برای مثال وقتی می خواهید وارد کمپ شوید باید با دشمنان خطرناک زیادی مبارزه کنید. همین طور اوقاتی در بازی وجود دارد که میول ها با سلاح های برقی می خواهند شما را متوقف کنند و بسته ها را از شما بدزدند.

سم یک توانایی عالی دارد که می تواند پس از هر بار مرگ دوباره زنده شود و باید دوباره به مخفیگاه دشمنان برود و وسایل خود را دوباره پس بگیرد.

شما در این بازی شاهد سلاح هایی هستید که تجربه ی عالی و تمام اکشن به شما منتقل می کنند. کوجیما با تمام سعی خود مراحل کاملا اکشن را به شما منتقل می کند تا یک جنگ رو در رو را به خوبی تجربه کنید.6

شما با انجام دادن ماموریت های فرعی به مرور تجهیزات زیادی دریافت می کنید. تجهیزاتی که به سم کمک می کند تا جا به جا یی سریع تری و مبارزه آسان تری داشته باشد.

ماموریت های فرعی شباهت زیادی به مراحل داستان بازی دارند و پاداشی که شما در پایان هر مرحله دریافت می کنید بسیار ارزشمند است.

یکی از قابلیت های خوب دث استرندینگ قسمت شخصی سازی بازی است که از طریق آن می توانید سلاح و موتورسیکلت و اشیاء خود را شخصی سازی کنید.

شما در طول بازی ممکن است لباس هایی را بدست آورید که می توانید سم را به کمک آن ها بهتر شخصی سازی کنید.

به دلیل بزرگ بودن دنیای بازی روش های خاص برای حرکت سریع در بازی دث استرندینگ وجود دارد. مثالا استفاده از دو نوع موتور سیکلت در شرایط سخت.

همچنین یکی از قابلیت های جدید به نام Fast travel که به طور مثال به شما کمک می کند تا ماشین های میول ها را بدزدید و با آن حرکت کنید.

در صورت علاقه تریلر جدید بازی DEATH STRANDING را ببنید:

گرافیک بازی Death stranding

این بازی دارای موتور گرافیکی عالی می باشد و جلوه های بصری به زیبایی تمام است. شما اگر به شخصیت های بازی دقت کنید شاهد طراحی عالی صورت آن ها هستید و لذت می برید.

موتور سیکلت های بازی دارای اشکالاتی است، یعنی به خوبی طراحی نشده اند و این موضوع کمی شما را اذیت می کند.

ولی در کل آن قدر زیبا هست طراحی مناطق که طراحی موتور سیکلت ها خیلی به چشم نمی آید.
شخصیت های بازی آن قدر خوب طراحی شده اند که مثالا لبخند زدن آن ها یا حرکت چشم آن ها به خوبی معلوم است.

یخ زدن سم یا گیر افتادن او در کولاک برف نشان دهنده موتور گرافیکی عالی بازی است.

شما در این بازی شاهد آهنگ های گوش نوازی هستید که هر چه بهتر حس بازی را به شما منتقل می کند.
اگر علاقه مند به بازی های اکشن و ماجراجویانه هستید این بازی را از دست ندهید.

نگاهي به نحوه ساخت و گرافيک عالي بازي جديد DEATH STRANDING :

ویدیوها و مطالب مشابه