این ربات به جای عکس، نقاشی بامزه چاپ می کند

یک برنامه نویس خلاق رباتی طراحی کرده است که با دوربین خود از اجسام عکس می گیرد و یک نقاشی بامزه از آن بر روی برگه حرارتی چاپ می کند.

ربات عکس نقاشی چاپ

آیا پروژه گوگل در سال 2016 به نام Quick, Draw! را به یاد می آورید؟ این پروژه درواقع یک بازی Pictionary با هوش مصنوعی، بر اساس وب بود. شما یک نقاشی با دست می کشیدید و برای AI گوگل ارسال می کردید تا این AI حدس بزند شما چه چیزی نقاشی کرده اید.

حالا یک برنامه نویس خلاق به نام Dan Macnish با استفاده از اطلاعات ذخیره شده توسط این AI یک ربات جالب خلق کرده که می تواند از اجسام مختلف عکس بگیرد و تصویر نقاشی شده از آن را بر روی برگه حراری چاپ کند.

در واقع این تصاویری که بر روی برگه حرارتی چاپ می شود، همان نقاشی هایی است که در پروژه Quick, Draw گوگل آپلود شده است.

Dan Macnish در وبلاگ خود نوشته است که برای راه اندازی این پروژه، از Raspberry Pi و یک سیستم تشخیص اجسام برای تشخیص اینکه تصویر درمورد چه جسمی است، استفاده کرده است. او این ربات را “Draw This” (این را نقاشی کن) نامیده است.

البته نمی توان از این ربات انتظار داشت فعلا خیلی دقیق باشد. زیرا با توجه به اینکه برای ساخت این ربات از دیتابیس پروژه Quick, Draw استفاده شده است، تعداد تصاویری که می تواند چاپ کند به تعداد تصاویر آپلود شده محدود شده است. در این دیتابیس فقط 345 نقاشی وجود دارد.

علاوه بر این، هنوز تکنولوژی تشخیص جسم خیلی قوی نشده است. یعنی ممکن است پیچ و خم موی افراد ما با موج دریا اشتباه بگیرد.

در دیتابیس این ربات شما می توانید تصاویر مختلفی ببینید، از زرافه و گورخر تا هواپیما و هلکوپتر در این لیست موجود است اما مطمئنا نیاز به تکمیل شدن دارد. باید دید Dan Macnish قصد تکمیل این پروژه را دارد یا خیر، اما این پروژه بسیار جالب و بامزه به نظر می رسد و با تکمیل تر شدن جالب تر نیز خواهد شد.

ویدیوها و مطالب مشابه