کامیون الکترونیک خودران 16 تن چوب

این کامیون الکترونیک خودران 16 تن چوب حمل می کند

کمپانی Einride به تازگی کامیونی جدید به نام T-Log معرفی کرده است که گفته می شود به صورت تمام خودران قادر است 16 تن چوب را به سادگی حمل کند.

کمپانی Einride کامیون الکترونیک T-Log را برای حمل قطعات چوب حاصل از قطع تنه درختان تولید کرده است که تصور می شود تا سال 2020 در جاده های عمومی شروع به فعالیت کند.

کامیون الکترونیک T-Log دارای اتاق راننده نیست و این خودرو تماما به صورت خودران هدایت خواهد شد. نبود اتاق راننده به این خودرو اجازه حمل بار بیشتر نسبت به خودرو های دارای راننده را می دهد.

این خودرو سنگین قادر است 16 تن چوب حمل کند که میزانی بی سابقه برای خودرویی با این سایز است.

کامیون الکترونیک کمپانی Einride طراحی بسیار زیبایی دارد و قسمت حمل بار این خودرو، مخصوص قرار گیری چوب طراحی شده است.

کمپانی Einride یک شرکت سوئدی است که در زمینه تولید اتومبیل های خودران فعالیت می کند. این شرکت به تازگی ویدئویی کوتاه از پروتوتایپ کامیون الکترونیک خودران خود یعنی T-Log منتشر کرده است.

این کمپانی این خودرو را در فستیوال Goodwood انگلستان نیز به نمایش گذاشته که تحسین بسیاری را به دنبال داشته است.

کامیون T-Log از نرم افزار رانندگی اتوماتیک Nvidia استفاده می کند که دارای قابلیت رانندگی سطح 4 است. رانندگی سطح 4 به این معناست که این اتومبیل می تواند به صورت تمام خودران در محدوده مشخص شده ای حرکت کند.

این کامیون همچنین می تواند از طریق تکنولوژی Phantom Auto’s teleoperation از کیلومتر ها دورتر توسط اپراتور کنترل شود.

باتری این کامیون 16kWh توان دارد که اجازه حرکتی در بازه مسافتی 193 کیلومتری را به این T-Log می دهد.

از دیدگاه اقتصاد دانان، استفاده از کامیون های خودران در کنار تمام خوبی هایی که برای صنعت دارد، باعث از بین رفتن تعداد بسیاری شغل در آینده ای نزدیک خواهد شد.

گفته می شود در آمریکا حدود 4.4 میلیون شغل با رانندگی در ارتباط است که از این تعداد حدود 2.5 میلیون آن ها مرتبط با کامیون و و سایل نقلیه سنگین است.

اقتصاد دانان معتقدند تا سال 2030 احتمالا بین 50 تا 70 درصد شغل های رانندگی ماشین های سنگین از بین خواهد رفت و جای آن ها را اتومبیل های تمام خودران خواهند گرفت.

... توضیحات کامل