ماهواره فضایی Starlink شرکت SpaceX، مقدمه ای برای ارسال ده ها ماهواره به مدار

ایلان ماسک راه اندازی بیش از 60 ماهواره فضایی از ماهواره های اینترنتی SpaceX شرکت خود را در نظر دارد. ماهواره Starlink به خوبی در قسمت بالایی موشک Falcon 9 بسته بندی شده است. ماهواره Starlink SpaceX در اصل با موشک Falcon 9 به فضا ارسال می شود تا در مدارهای اطراف زمین قرار گیرد.

4.25 از 5
از 4 رای
ماهواره فضایی Starlink شرکت SpaceX، مقدمه ای برای ارسال ده ها ماهواره به مدار

Elon Musk به ما ماهواره اینترنتی Starlink شرکت خود را نشان می دهد که توسط موشک Falcon 9 به سفر خود برای خارج شدن از جهان ما و وارد شدن به جهانی دیگر می پردازد.

رئیس فضایی شرکت SpaceX یک عکس از ماهواره را که در قسمت مخروطی موشک فالکون ۹ قرار دارد را منتشر کرد و گفت که به زودی اولین لانچ یا پرواز فضایی را برای ارسال ماهواره به مدار اطراف زمین انجام خواهند داد.

او نوشت: “در ابتدا قبل از راه اندازی ۶۰ ماهواره، اولین نمونه به نام Starlink به فالکون منتقل و متصل خواهد شد تا در فضا رها گردد.”

این شرکت امیدوار است که در روز سه شنبه یا چهارشنبه اولین ماهواره یا satellites خود را راه اندازی کند، اما ماسک نیز هشدار داد که “احتمالا به نظر می رسد که این برنامه با مشکلاتی روبرو شود”.

این اولین ماموریت ارسال ماهواره شرکت اسپیس ایکس است و این شرکت نیاز به راه اندازی شش نمونه دیگر قبل از راه اندازی ۶۰ ماهواره مورد نیاز خود برای پوشش جزئی و دو برابر آن برای پوشش متوسط، دارد.

از جانبی دیگر ماسک تأکید کرد که این ماهواره ها “طرح های اصلی تولید شده” هستند، برخلاف نمونه مفهومی Tintin که در ماه فوریه سال ۲۰۱۸ ساخته شده بود.

بدانید که در زمینه پرواز فضایی، یک ماهواره یک شی است که عمدا در مدار اطارف زمین قرار می گیرد.

این اشیاء به نام ماهواره های مصنوعی نیز نامیده می شوند تا ماهیت طبیعی آنها نسبت به ماهواره ماه زمین تشخیص داده شود.

در تاریخ ۴ اکتبر ۱۹۵۷، اتحاد جماهیر شوروی اولین ماهواره مصنوعی در جهان، به نام Sputnik 1 را راه اندازی کرد.

Gwynne Shotwell، رئيس جمهور و مدیر اجرایی SpaceX، هفته گذشته گفت که این ها هنوز تنها مدل های تست با کمترین ویژگی ها هستند.

این شرکت بر طبق خبرها، در سال ۲۰۱۹ ماهواره های واقعی خود را برای سرویس های واقعی راه اندازی خواهد کرد.

طبق گزارش کمیسیون فدرال ارتباطات از ماه مارس و نوامبر ۲۰۱۸، SpaceX در نهایت قصد دارد تا مجموعه ای نزدیک به ۱۲،۰۰۰ ماهواره را در مدار اطراف زمین در اختیار داشته باشد.

گزارش ها حتی حاکی از این است که ماسک حداقل هفت مدیر ارشد را به دلیل اختلاف نظر در مورد نرخ برنامه در ماه ژوئن گذشته اخراج کرده است.

شما در زیر می توانید عکس هایی از موشک فوق العاده بزرگ فالکون ۹، قدرتمندترین موشک یا راکت فضایی در جهان را ببینید:


در صورت علاقه نمائی زیبا از کپسول دراگون SpaceX و اتصال آن به پایگاه بین المللی فضایی ISS و یا ماهواره GPS III ایالت متحده، به کمک شرکت SpaceX به فضا پرتاب شد! را مشاهده کنید.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.