حتی دوربین های DSLR شما می توانند توسط باج افزارها ویروسی شوند!

جالب است بدانید که حتی دوربین های دیجیتال DSLR نیز در برابر ویروسهای باج افزاری آسیب پذیر هستند. گفته می شود که هکرها می توانند عکسهای ارزشمند شما را از کارت حافظه دوربین دیجیتال شما بربایند و یا حتی دوربین شما را قفل کنند تا از شما باج بگیرند. دوربین ها حتی با این وجود که به اینترنت متصل نمی شوند، اما در یک شبکه وای فای می توانند مورد هک و آسیبهای باج افزاری قرار بگیرند.

دوربین ها از معدود دستگاه هایی هستند که به اینترنت وصل نمی شوند، بنابراین شاید فکر می کنید که آنها از هکرها مصون هستند و نمی توان آن ها را هک کرد.

با این حال، محققان به تازگی دریافته اند که برخی از دوربین های DSLR و دوربین های بدون آینه یا همان میرورلس در واقع در برابر حملات باج افزار، آن هم به صورت همه جانب، آسیب پذیر می باشند.

هنگامی که دوربین شما در محدوده WiFi قرار بگیرد، یک هکر بد می تواند به راحتی بدافزارهایی را بر روی دوربین شما نصب کند که بتواند عکس های ارزشمند شما را رمزگذاری کند، و در قبال آزاد سازی آن هزینه ای از شما خواستار شود.

برنامه نویسان Check Point متوجه شدند كه پروتكل انتقال تصوير یاPicture Transfer Protocol (PTP)، كه در هر دو حالت اتصال سيمی و بدون سيم خطر ساز است، به ويژه در برابر حملات بدافزاری نیز آسيب پذير می باشد.

از قضا، آنها توانستند با استفاده از سیستم عامل اولیه که توسط Magic Lantern کرک شده بود، که برنامه منبع باز خود را با ویژگی های اضافی در اختیار صاحبان EOS Canon قرار می دهد، نقص هایی را در دوربین Canon EOS 80D کشف کنند.

در ویدیو زیر، محققان نشان می دهند که چگونه آنها ابتدا یک نقطه دسترسی WiFi را تنظیم و الوده می کنند.

و هنگامی که مهاجمان دوربینی را در موطه جستجوی وای فای پیدا کنند، آنها برای دستیابی به کارت SD دوربین و رمزگذاری هرگونه عکس از آن سوءاستفاده خواهند کرد.

سپس صاحب دوربین پیام تعجب آوری را مشاهده می کند که تصاویر وی دیگر در دسترس نیست مگر اینکه او حاضر به پرداخت باج باشد.

Check Point خاطر نشان می کند که دوربین ها یک هدف حمله بزرگ هستند زیرا آنها حاوی عکس های شخصی با ارزش می باشند که افراد حاضر به پرداخت پول برای آن ها هستند.

این آسیب پذیری برای دوربین های Canon در ماه مارس (اسفند سال گذشته) فاش شد، و هفته گذشته، Canon با یک مشاور برای جلوگیری از انصال WiFi نا امن، خاموش کردن عملکردهای شبکه و نصب یک ویژگی امنیتی جدید گفت گو کرده است.

این مسئله بیشتر از یک نمونه دوربین Canon را شامل می شود، از نمونه EOS 70D گرفته تا EOS R و اکثر دوربین های بدون آینه و DSLR.

این ممکن است محدود به Canon نباشد ، همانطور که Check Point گفته است که سایر تولید کنندگان، از همان پروتکل PTP استفاده می کنند، و این می تواند آسیب پذیر باشد.

برای مطالعه بیشتر ببینید که Google به کاربران حساب های شخصی خود در مورد هک فیشینگ هشدار می دهد، مرورگر Chrome برای مقابله با هک فیشینگ، آدرس های جعلی را نشان می دهد! یا یک هک امنیتی ساده، می تواند اطلاعات شما را در dark web قرار دهد! و یا فلوریدا به دلیل هک باج افزاری مبلغ ۶۰۰ هزار دلار بیت کوین را به هکرها پرداخت می کند.

نظرات

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.