مبلغ جریمه فیسبوک برای رسوایی موسسه آماری کمبریج اعلام شد

سازمان ICO بریتانیا شرکت فیسبوک را به علت سهل انگاری در محافظت از اطلاعات کاربران، محکوم به پرداخت مبلغی جریمه خواهد کرد. امروز مبلغ جریمه فیسبوک برای پایان دادن به این مشکل بزرگ در انگلستان مشخص شد.

4.4 از 5
از 5 رای
(رای دهید)
مبلغ جریمه فیسبوک برای رسوایی موسسه آماری کمبریج اعلام شد

در جریان رسوایی موسسه آماری کمبریج که در آن مشخص شد اطلاعات بیش از ۸۰ میلیون نفر از طریق API فیسبوک به دست فردی به نام Alexander Kogan افتاده است و از این اطلاعات به نفع یک جریان سیاسی خاص در آمریکا استفاده شده است، کمپانی فیسیوک زیر تیغ انتقادات شدید رسانه ها و سیاست مداران قرار گرفت.

در پی ادامه خساراتی که این موضوع به فیسبوک زده است، سازمان ICO مطابق قانون مبلغ ۵۰۰ هزار پوند فیسبوک را جریمه خواهد کرد که البته این مبلغ برای سرمایه گذاران فیسبوک در حد یک شوخی خواهد بود.

هیچ کس فکر نمی کرد فیسبوک نهایت جریمه ای که در انگلستان برای این رسوایی بزرگ پرداخت خواهد کرد فقط ۵۰۰ هزار یورو باشد. اما این مسئله مطابق قوانین انگلستان است و این مبلغ بیشترین میزان جریمه ممکن برای فیسبوک در شرایط کنونی خواهد بود.

البته گفته می شود اگر فیسبوک دوباره دوچار تخلف در این زمینه شود یا تخلف دیگری از آن ها در همین مورد کشف شود، با جریمه ای بسیار بیشتر روبرو خواهد شد و ممکن است تا چند درصد ارزش کل کمپانی خود را مجبور به پرداخت جریمه باشد.

با توجه به درامد فوق العاده فیسبوک، این مبلغ ۵۰۰ هزار یورو یا ۶۶۴ هزار دلار را فیسبوک در طول چند دقیقه دوباره به دست خواهد آورد.

مدیر حریم خصوصی و امنیت اطلاعت کاربران فیسبوک، Erin Egan، می گوید: “ما با ICO کاملا نزدیک همکاری خواهیم کرد. همان طور که در گذشته با مسئولان امنیتی در آمریکا و دیگر کشور ها همکاری کردیم”.

سازمان ICO انگلستان تمام تقصیر های موضوع رسوایی موسسه آماری کمبریج را به گردن فیسبوک انداخته و معتقد است سهل انگاری های فیسبوک باعث سوء استفاده Alexander Kogan شده است.

سازمان ICO همچنین می خواهد که فیسبوک درباره امنیت حال حاضر سیستم ارتباطی خود با اپلیکیشن های ثالث، به این سازمان توضیحاتی ارائه دهد.

این سازمان همچنین گفته می شود به دنبال محکوم و جریمه کردن Alexander Nix مدیر مسئول سابق موسسه آماری کمبریج است که گفته می شود یکی از نقش های اصلی را در این ماجرای رسوایی داشته است.

ممکن با تحقیقات بیشتر، جریمه های سازمان ICO گریبان برخی شرکت ها و افراد دیگر که در این موضوع نقش داشته اند را هم بگیرد.

رای شما به "مبلغ جریمه فیسبوک برای رسوایی موسسه آماری کمبریج اعلام شد" چیست؟

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب پیشنهادی آموزش
مطالب پیشنهادی بررسی
مطالب پیشنهادی تصاویر
مطالب پیشنهادی تکنولوژی
مطالب پیشنهادی علمی
مطالب پیشنهادی ماشین
مطالب پیشنهادی ویدئو
برخی از محصولات تکنولوژی
دسته بندی
بستن