فیسبوک می گوید عملیات حذف اخبار کذب را آغاز کرده است

به تازگی اظهار نظر موسس فیسبوک و مدیرعامل حال حاضر این شرکت یعنی مارک زاکربرگ در مورد هولوکاست خبرساز شده و این کمپانی برای آرام کردن جو می گوید، قصد دارد که عملیات حذف اخبار کذب را از این شبکه اجتماعی آغاز کند.

4 از 5
از 2 رای
(رای دهید)
فیسبوک می گوید عملیات حذف اخبار کذب را آغاز کرده است

مسئولان فیسبوک معتقد هستند برخی از اخباری که توسط برخی کاربران در این شبکه اجتماعی به اشتراک گذاشته می شود در واقع کذب بوده و با هدف ایجاد خشونت در جامعه منتشر می‌شوند. کمپانی فیسبوک قصد دارد با تشخیص این اخبار کذب آن ها را از لیست اخباری که کاربران دریافت می‌کنند حذف کند.

کمپانی فیسبوک در اطلاعیه‌ای اعلام کرده است: “در حال حاضر مطالب خاصی به اشتراک گذاشته می‌شوند که حاوی اطلاعات نادرست است و ممکن است باعث ایجاد خشونت فیزیکی شود. ما قوانین خود را به گونه‌ای تغییر داده ایم که به ما اکنون اجازه می دهد این مطالب تولید شده را بیابیم و حذف کنیم. ما این قانون را در ماههای آینده اجرا خواهیم کرد.

با این تغییر قوانین، فیسبوک مطالب به اشتراک گذاشته شده را برای یافتن اطلاعات نادرست بررسی خواهد کرد و اگر این مطالب باعث ایجاد خشونت در عموم شوند آنها را حذف خواهد کرد.

گفته می‌شود این عملیات یافتن، بررسی و حذف مطالب به کمک سه شرکت دیگر که در این زمینه فعال هستند توسط فیسبوک انجام خواهد شد.

این شرکت ها موظف هستند مطالب فیس بوک را بررسی کنند و اخبار ناصحیح و تصاویر و ویدئوهای دستکاری شده را برای حذف به مسئولان فیسبوک ارجاع دهند.

کمپانی فیسبوک می‌گوید برای یافتن اخبار غیر واقعی به همکاران خود، رسانه ها و کارمندان اتکا خواهد کرد و اعتقاد دارد با کمک آنها می‌تواند اخبار ایجاد کننده خشونت را یافته و حذف کند.

با این حالی که فیسبوک امروز اعلام کرده است که حذف پستهای ناصحیح را آغاز خواهد کرد، این کمپانی ماه‌ها است که بر روی یافتن این پست ها فعالیت می کند روش های بسیاری، ز جمله به کارگیری هوش مصنوعی برای یافتن این پست ها را آزمایش کرده است.

باید دید کمپانی فیسبوک می‌تواند با کمک اشخاص حقیقی به همراه هوش مصنوعی مشکلات خود را در زمینه اخبار های نادرست که باعث ایجاد خشونت می شوند را حل کند و یا این مشکل همچنان گریبانگیر این شرکت خواهد بود.

رای شما به "فیسبوک می گوید عملیات حذف اخبار کذب را آغاز کرده است" چیست؟

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب پیشنهادی آموزش
مطالب پیشنهادی بررسی
مطالب پیشنهادی ترفند
مطالب پیشنهادی تصاویر
مطالب پیشنهادی تکنولوژی
مطالب پیشنهادی علمی
مطالب پیشنهادی ماشین
مطالب پیشنهادی ویدئو
برخی از محصولات تکنولوژی
دسته بندی
بستن