بازرسان فدرال برای بررسی دفاعیات زاکربرگ، وارد فیسبوک خواهند شد

در پی رسوایی بزرگ موسسه آماری کمبریج که فیسبوک به شدت درگیر آن است، بازرسان فدرال به این شرکت خواهند رفت تا صدق گفته های مارک زاکربرگ در مقابل اعضای کنگره را بررسی کنند.

4.2 از 5
از 5 رای
(رای دهید)
بازرسان فدرال برای بررسی دفاعیات زاکربرگ، وارد فیسبوک خواهند شد

موسسه کمبریج با دریافت اطلاعاتی که از فیسبوک انجام داد، مشکلات فراوانی برای این شرکت رقم زد. فیسبوک از انتخابات آمریکا به این طرف همواره درگیر این موضوع بوده است. مشکل تا جایی پیش رفت که مارک زاکربرگ مجبور شد به کنگره رفته و به سوالات اعضا کنگره پاسخ دهد.

حالا تیمی از بازرسان فدران به فیسبوک خواهند رفت تا صدق دفاعیات مارک زاکربرگ را بررسی کنند. این تیم بازرسی تمامی موارد مربوط به موسسه آماری کمبریج را بررسی خواهند کرد و از بررسی موارد مختص به کمپانی فیسبوک خودداری خواهند کرد.

آن ها می خواهند بدانند آیا کارمندی از فیسبوک به صورت مستقیم با موضوع رسوایی موسسه آماری کمبریج در ارتباط بوده است یا اینکه دروغی در این زمینه برای مبرا کردن فیسبوک گفته شده یا خیر؟

رسوایی موسسه آمار کمبریج از این قرار است که پروفسوری به نام Aleksandr Kogan با استفاده از اپ سوال و جوابی که در فیسبوک قرار می دهد، اطلاعات ۸۰ میلیون کاربر را ذخیره می کند و در نهایت این اطلاعات را برای استفاده های سیاسی در اختیار کمپین حمایت از دونالد ترامپ قرار می دهد.

پس از این رسوایی بزرگ، فیسبوک به شدت قوانین مربوط به API خود را کنترل کرد تا این مشکلات برطرف شود. اما اعضای کنگره که از این اتفاق اصلا خوشحال نبودند، با احضار مارک زاکربرگ سوالاتی را مطرح کردند که با پاسخ های منطقی او روبرو شد.

به نظر می رسد اعضای کنگره آمریکا همچنان این موضوع را پی گیری می کنند و این ارسال بازرسان به کمپانی فیسبوک نیز در پی همین سماجت های اعضای کنگره، در دستور کار قرار گرفته است.

شرکت فیسبوک مطابق قوانین آمریکا و اسنادی در که در سال ۲۰۱۱ امضا کرده است باید به تمام خواسته های اعضای کنگره پاسخ مثبت دهد.

رای شما به "بازرسان فدرال برای بررسی دفاعیات زاکربرگ، وارد فیسبوک خواهند شد" چیست؟

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب پیشنهادی آموزش
مطالب پیشنهادی بررسی
مطالب پیشنهادی ترفند
مطالب پیشنهادی تصاویر
مطالب پیشنهادی تکنولوژی
مطالب پیشنهادی علمی
مطالب پیشنهادی ماشین
مطالب پیشنهادی ویدئو
برخی از محصولات تکنولوژی
دسته بندی
بستن