نقد و برسی بازی فاینال فانتزی 15

تا به حال اسم بازی فاینال فانتزی  را زیاد شنیده اید. این بازی حدود 14 نسخه عالی از خود منتشر کرده است و حال با منتشر کردن نسخه 15 خودش، توانسته است طرفداران زیادی را جذب خود کند. 10 سال از نسخه 14 این بازی می گذرد و پس از 10 سال، نسخه 15 این بازی منتشر شده است. همراه ما باشید تا برسی بیشتر این بازی، که آیا فاینال فانتزی توانسته است پس از 10 سال توقع مخاطبان را براورده سازد.

بازی فاینال فانتزی 15

داستان بازی فاینال فانتزی 15

داستان بازی روایت گر شاهزاده ای به نام نوکتیس است.

او روزی با دوستان خود برای هدف مشخصی از قصر خود خارج می شود و ناگهان وارد یک ماجراجویی بزرگ می شود.

در این میان نوکتیس با دوست دوران کوچکی اش یعنی لونافری ازدواج می کند و در این ماجراجویی با همسر خود و دوستان خود، موانعی برسر راه خود می بینند  که شما باید آن موانع  را پشت سر بگذارید و……… .

شخصیت پردازی بازیفاینال فانتزی 15

باید به شما گیمران عزیز بگویم که، بازی در قسمت شخصیت پردازی ضعیف بوده است و نتوانسته شخصیت پردازی  قابل قبولی داشته باشد.

همانطور که می دانید، بازی فاینال فانتزی در نسخه های پیشین خود، شخصیت پردازی عالی داشته است و در این نسخه شخصیت پردازی ها، بسیار ضعیف است و از دیالوگ های درست و کامل استفاده نمی کنند کاراکتر های بازی و شما در این بازی، شاهد حرکات مصنوعی از کاراکتر های بازی  هستید.

گیم پلی بازی بازیفاینال فانتزی XV

گیم پلی بازی عالی است و سازندگان برای بازی ، از گیم پلی مدرن و کلاسیک و…. استفاده کرده است  ولی این کار باعث شده تا خیلی از طرفداران از این بازی دست بردارند ولی باید گفت که اگر سازنده این کار را نکرده بود، اصلا نمی توانست طرفدار جذب بازی کند و بازی گیم پلی تکراری به خود می گرفت و بسیار بازی  بدرد نخور می شد.

شما در این بازی دیگر شاهد مبارزات جذاب و عالی و چشمگیر نیستید و بیشتر در این بازی، در حال ماجراجویی هستید که شاید نبودن مبارزات به بازی ضربه زده  ولی ماجراجویی ها بسیار عالی و طولانی مدت است.

مراحل اصلی و فرعی بازی فاینال فانتزی 15

نکته عالی دیگر بازی مراحل اصلی و فرعی بازی است که بسیار چالش برانگیز هست.

مراحل اصلی بازی بسیار چالش برانگیز و عالی است  و می تواند شما ها را 20 ساعت سرگرم کند  . البته شاید عجیب باشد برایتان که مراحل اصلی بازی که تعداد آن 15 مرحله است، بتواند 20 ساعت فرد سرگرم کند.

مراحل فرعی بازی بسیار عالی است که مثال شما باید یک شکار انجام دهید که مثلا باید یک خرس بسیار بزرگ را شکار کنید که بسیار عالی و چالش برانگیز است.

گرافیک و موسیقی بازی فاینال فانتزی 15

گرافیک بازی عالی است و از موتور گرافیکی عالی برای بازی استفاده شده است و فریم بازی 60 فریم برثانیه است. محیط بازی بسیار عالی است و آب و هوای تمامی فصول سال، دراین بازی به زیبایی تمام، مطابق با همان فصل است.

بازی دارای محیط بسیار بزرگ و عالی است.  شما در این بازی یک وسیله نقلیه عالی دارید که یک ماشین مدل بالا است و حتی وسیله نقلیه شما، به زیبایی تمام طراحی شده و مطابق با واقعیت است.

موسیقی های بازی بسیار گوش نوار هستند و حدود 100 نوع موسیقی مختلف به زبان های مختلف مثل اسپانیای ، انگلیسی و …. در بازی هست.

درست است  که دیالوگ های  که کاراکتر ها به کار می برند نادرست و ناقص است، ولی موسیقی های بازی جای خالی آن را پر کرده اند.

گفته های آخر بازی فاینال فانتزی 15

با تمامی این گفته ها، این بازی یک بازی کاملا عالی و جذاب است و می تواند شما گیمر ها را ساعت های فراوان ، سرگرم کند.

درست است که مبارزات بازی کم است ولی شما در این بازی، ماجراجویی بسیار بزرگی انجام می دهید.

با تمامی این گفته ها، اگر علاقه مند به بازی های ماجراجویانه  و اکشن هستید، این بازی را از دست ندهید.

این برسی برای سیستم، پلی استیشن4 انجام می شود.

ویدیوها و مطالب مشابه