فایرفاکس Send

با فایرفاکس Send، فایل های چند گیگی را با هم به اشتراک بگذارید!

Firefox Send به شما اجازه می دهد تا فایل های 1 گیگابایتی و حتی 2.5 گیگی را بدون هیچ زحمتی و به راحتی، از طریق وب و حتی یک نرم تفزتر اندروید، به اشتراک بگذارید. این سرویس بخشی از عملیات های حریم خصوص و محرمانه جدید شرکت موزیلا است.

در سال 2017، موزیلا با سرویسی که به شما اجازه انتقال فایل های 1 گیگابایتی را با به اشتراک گذاشتن یک آدرس وب با گیرنده دیگر می داد، آزمایش کرد.

Firefox Send در حال حاضر از آزمایش خارج شده است و دارای محدودیت انتقال اندازه فایل تا 2.5GB است، البته اگر شما به حساب فایرفاکس خود وارد شوید.

فایرفاکس Send برای آن لحظات که شما اطلاعات زیادی دارید، مفید است، هنگامی که شما نیاز به اشتراک گذاری فایل های ویدئویی، صوتی و یا عکسی دارید که می تواند بیش از حد بزرگ باشد تا برای ارسال از طریق ایمیل نیز فشرده و ارسال شود.

خدمات دیگر مانند Dropbox، Box، Google Drive، Microsoft OneDrive و WeTransfer، نیز در حال حاضر وجود دارند.

اما اگر قبلا آنها را استفاده کرده اید و آن ها را نپسندیده اید، به این دلیل است که آن خدمات می توانند کمی عذاب آور و سخت باشند.

فایرفاکس سند، برای همین مسئله است، در حالی که بسیار راحت کار می کند، حداقل برای ارسال فایل های کوچکتر از 1 گیگابایت. (برای ارسال حداکثر اندازه فایل 2.5GB، شما باید یک حساب فایرفاکس را برای خود تنظیم کنید)

Firefox Send، که همچنین به عنوان یک برنامه Android نیز در دسترس خواهد بود، یکی از تلاش های شرکت موزیلا برای تنوعی فراتر از مرورگر فایرفاکس را نشان می دهد.

این برنامه با سازمان غیر انتفاعی که مأموریت آن نظارت بر خدمات به صورت آنلاین و حفظ حریم خصوصی کاربران است، با سیاست های بی طرف شبکه، خصوصی سازی فیس بوک و سایر مسائل دیگر نیز هماهنگ شده است.

اگر چه تعداد کاربران به تدریج کم و زیاد می شود، اما موزیلا پروژه جوان سازی فایرفاکس را به نام Firefox Quantum راه اندازی کرد، که سرعت مرورگر را افزایش داده بود.

Firefox Send نیز از این پروژه استفاده خواهد کرد، با تلاش های مجاور برای ارائه خدمات به کاربران، برای ارتقاء ویژگی های موزیلا.

موزیلا Firefox Send را با تمرکز بر حریم خصوصی و استفاده از رمزگذاری برای محافظت از فایل ها عرضه می کند.

موزیلا گفت: "از آنجایی که هیچ چیز در سرور های ابری (cloud) مشخص نمی شود، اطلاعات شخصی شما امن و خصوصی باقی می ماند".

موزیلا در ویدئو ارسال شده در Firefox Send این را توضیح داده است:فایل های ارسالی در فایرفاکس Send تا هفت روز در دسترس هستند و می توانند با رمز عبور محافظت شوند.

شما همچنین می توانید تعداد دفعاتی که بارگیری شوند را نیز محدود کنید.

برای مطالعه بیشتر، ببینید: با گذرواژه های رمز عبور برای ورود به حساب های کاربری خود خداحافظی کنید، مرورگر جدید Edge مایکروسافت بسیار شبیه به مرورگر Chrome گوگل و یا مرورگر Brave: بارگذاری بسیار سریع تر وب سایت ها و حفظ امنیت بیشتر.

... توضیحات کامل