با کمک باکتری های ویرایش شده، درختان خودشان کود تولید خواهند کرد

فناوری ویرایش ژن می‌تواند نتایجی فوق العاده را برای بشر به همراه داشته باشد. خبرها حاکی از آن است که اکنون با آزمایش های انجام شده، مشخص شده است که با باکتری‌های ویرایش ژنتیکی شده، می‌توان کمک کرد تا درختان خودشان کود مورد نیاز خود را تامین کنند.

4 از 5
از 5 رای
با کمک باکتری های ویرایش شده، درختان خودشان کود تولید خواهند کرد

یکی از مسائلی که باعث افزایش قیمت میوه ها می شود استفاده از کودهای گرانقیمت برای پرورش درختان است. اگر مشکل کود درختان حل شود احتمالاً مشکل تامین غذای نسل بشر نیز حل خواهد شد از آن جهت که هزینه تولید غذا برای توزیع بین افراد جامعه کاهش پیدا میکند.

دانشمندان دانشگاه واشنگتن می‌گویند با استفاده از باکتری های ویرایشی ژنتیکی شده، می توان کاری کرد تا گیاهان کود مورد نیاز خود را خودشان تولید کنند. با توجه به تأثیری که درختان بی نیاز به کود می‌تواند بر ادامه حیات نسل بشر داشته باشد، باید گفت که این خبر بسیار خبر خوبی محسوب می شود.

دانشمندان می گویند باکتری های ویرایش ژنتیکی شده می‌توانند از هوا نیتروژن را گرفته و به ریشه گیاهان منتقل کنند. نیتروژن عنصری بسیار مهم در کشاورزی محسوب می شود و بر کیفیت و میزان محصول تاثیر بسیاری دارد‌.

این تحقیقات آنها، فعلاً در مرحله آزمایش است و شاید یک روز به عنوان محصولی به بازار عرضه شود. محصولی که می تواند یک گیاه باشد که نیتروژن مورد نیاز برای رشد را خودش تامین می کند.

محققان در آزمایش های خود موفق شدند تا ژن های یک سیانوباکتری به نام سیانوتیس را ویرایش کنند. این سیانوباکتری در طول روز عمل فتوسنتز انجام می دهد و در هنگام شب از نیتروژن برای ساخت کلروفیل استفاده می کند. با انجام این ویرایش این باکتری به یک سیانوباکتری دیگر تبدیل شده که قادر است تا نیتروژن راه از هوا استخراج کند.

باید منتظر باشیم و ببینیم آیا این علم با گذر زمان قدرتمند تر می شود تا روزی محصول آن را در بازار ببینیم یا اینکه مانند بسیاری دیگر از تئوری ها مسیر نقض شدن را طی می‌کند.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.