جیرو، رباتی که نحوه ایستادن شما را زیر نظر می گیرد

جیرو، رباتی که نحوه ایستادن شما را زیر نظر می گیرد

بد ایستادن برای انسان ها بسیار ضرر دارد. جیرو، نام رباتی است که به دستیار صوتی الکسا متصل می شود و نحوه ایستادن شما را زیر نظر می گیرد. جیرو اگر احساس کند مشکلی در نحوه ایستادن و استایل شما وجود دارد سریعا به شما اطلاع می دهد.

احتمالا در کودکی بار ها مادرتان به شما گفته است که درست بایستید تا مشکلات جسمانی پیدا نکنید. این ربات دقیقا همین کار را انجام می دهد و بر شما را برای بد ایستادن سرزنش می کند.

این ربات شبیه انیمیشن Minion ها ساخته شده است و چهره ای بسیار بامزه دارد.

کاربر می تواند Giiro را روی میز کار Gaze Desk خود قرار دهد تا این ربات بتواند حرکات بدن او را زیر نظر بگیرد و در هنگام بد ایستادن به او هشدار دهد.

اما این ربات اینقدر هم ساده نیست. 600 سنسور درون این Minion بامزه قرار گرفته که با کمک آن ها می تواند 256 حالت استادن انسان را تشخیص دهد.

نحوه ایستادن از آن جهت بسیار مهم است که وزن بدن شما به صورت یکسان بر ستون های آن فشار وارد کند. اگر نامتوازنی در نحوه ایستادن وجود داشته باشد، در طول زمان باعث بروز مشکلات زیادی برای ستون فقرات انسان خواهد داشت.

Juyoun Lee یکی از مدیران این پروژه می گوید: "این ربات حرکات شما را در طول زمان زیر نظر می گیرد، به شما هشدار می دهد، نحوه توازن وزن شما را در در هر لحظه نمایش می دهد و هر زمان متوجه شد که شما بد ایستاده اید به شما اطلاع خواهد داد.

این ربات کوچک می تواند حالات مختلفی در صورت خود ایجاد کند، تا خود را خوشحال یا غمگین و عصبانی جلوه دهد. او می تواند پاهای خود را نیز حرکت دهد که صحنه ای بسیار بامزه رقم می زند.

این پروژه توسط کمپانی Giiro ساخته شده است که در گذشته محصولی به نام Gaze Desk، که یک میز کار ایستادنی است را به بازار معرفی کرده بود.

هدف این شرکت از ساخت ربات Giiro این است که مطمئن شوند، کسانی که پشت این میز کار می ایستند، درست ایستاده باشند تا به ستون فقراتشان آسیبی نرسد.

ربات جیرو در مدل های مختلفی عرضه خواهد شد. از جمله مدل کودکانه آن که رنگ زرد دارد و بیشتر از همه شبیه Minion است.

ربات جیرو به سیستم دستیار صوتی هوشمند الکسا متصل است، پس کودکان می توانند از این ربات سوال هایی بپرسد و پاسخ مناسب بگیرند. مثلا اینکه 2 به علاوه 5 چند می شود؟

سازندگان جیرو می گویند این ربات در آموزش کودکان بسیار موثر خواهد بود.

2.7 هزار بازدید 6 سال پیش تکنولوژی هوش مصنوعی
... توضیحات کامل