نقشه گوگل به شما نشان می دهد که با چه سرعتی حرکت می کنید و سرعت مجاز چقدر است! اما چگونه؟

نقشه گوگل سرعت شما را در هنگام رانندگی نشان می دهد. اگر شما در حال شکستن حد مجاز سرعت بدون نگاه کردن به علامت ها هستید، می توانید از طریق موبایل خود از این قضیه با خبر شوید. در اصل یک ویژگی سرعت سنج جدید به نقشه گوگل آمده است و نقشه گوگل به شما این امکان را می دهد تا ببینید که با چه سرعتی رانندگی می کنید تا حتی از سرعت مجاز رانندگی نیز با خبر شوید. اما چطور؟

نقشه گوگل با سرعتی حرکت سرعت مجاز

گوگل تنها محدودیت سرعت ها را در نقشه های خود برای تشویق رانندگی ایمن تر عرضه نکرده است، در حال حاضر نقشه گوگل سرعت واقعی شما را نیز در کنار محدودیت سرعت جاده ها نشان می دهد.

Android Police متوجه شده است که نقشه های گوگل از یک سرعت سنج اختیاری استفاده می کند که در هنگامی که شما از Navigation یا حالت رانندگی استفاده می کنید، نمایش داده می شود.

این در کنار محدودیت سرعت فعلی جاده ها نمایش داده می شود و اگر قانون سرعت را نقض کنید رنگ آن در برنامه تغییر می کند تا شما متوجه آن شوید.

این خیلی شبیه یک ویژگی در برنامه Waze مشابه است، شما لازم نیست که مدام در جریان و به فکر باشید که آیا شما خیلی سریع می روید یا خیر.

این ویژگی در حال حاضر به طور گسترده ای در دسترس نیست، اما کسانی که از آن استفاده می کنند، از کشورهای متعدد در سراسر جهان از جمله ایالات متحده، انگلستان و کانادا می باشند.

مسئله بزرگتر عدم پشتیبانی از Android Auto در نمایشگر خودرو است، شما باید گوشی خود را بر روی داشبورد نصب کنید و از نقشه یا برنامه Android Auto اندورید برای دیدن آن استفاده کنید.

با این وجود، اگر بتوانید با آن زندگی کنید، این امر می تواند برای رانندگی شما بسیار مفید باشد و برای بهبود عادات رانندگی شما نیز خوب است.

گوگل در ماه گذشته مشغول به روز رسانی Google Maps خود بوده است، این برنامه در ابتدا شاخص های سرعت و سپس هشدارهای دوربین برای سرعت اضافه کرده است.

آخرین ویژگی برای استفاده از برنامه نقشه گوگل نیز یک سرعت سنج است که در حالی که شما در حال رانندگی هستید سرعت شما را نشان می دهد.

در حالی که بله، البته که ماشین شما در حال حاضر این کار را می کند، اما ایده این است که بتوانید سرعت خود را در یک نگاه به خوبی کنترل کنید و در حال که در برنامه به دنبال بررسی مسیر خود می باشید، چشم هایتان را نیز در جاده نگه دارید، تا بتوانید جدا از سرعت خود در کنار سرعت مجاز جاده ها مطلع شوید.

گوگل در حال حاضر در حال امتحان کردن این ویژگی است، بنابراین شما ممکن است لازم باشد کمی صبور باشید.

شما می توانید تنظیمات برنامه Maps را بررسی کنید تا ببینید آیا آن را دارید یا خیر.

در اینجا چگونگی روشن کردن آخرین ویژگی های Google Maps را خواهید آموخت:

روشن کردن سرعت سنج

1- برنامه Google Maps خود را باز کنید.

2- بر روی سه خط کنار هم در گوشه بالا ضربه بزنید و رد پنجره جدید به پایین صفحه خود بروید.

3- تنظیمات را انتخاب کنید.

4- روی تنظیمات Navigation ضربه بزنید.

5- به منوی تنظیمات رانندگی (Driving Options) بروید و کلید ضامن را در قسمت Speedometer به سمت دیگر بچرخانید.

اگر این گزینه را مشاهده نکنید، احتمالا هنوز این ویژگی جدید را در اختیار ندارید و باید کمی صبر کنید.

گزارش یک حادثه، مانند یک تصادف ماشین یا یک ترافیک

1- برنامه Google Maps خود را باز کنید.

2- برای شروع حرکت، مقصد خود را وارد کنید و در مسیر مکان هایی که از قبل توسط افراد دیگر مشخص شده است را مشاهده خواهید کرد. اگر در حالت رانندگی هستید، همچنین می توانید حوادث را گزارش دهید.

3- هنگامی که شما در جاده هستید و یک تصادف یا دلیل کاهش سرعت مانند ترافیک را می بینید، بر روی نماد حبابی شکل با علامت پلاس یا + ضربه بزنید.

4- روی افزودن گزارش ضربه بزنید.

5- تصادف یا کاهش سرعت را انتخاب کنید. یک پیام ظاهر می شود که می گوید: “افزودن [تصادف، کاهش سرعت] به نقشه”.

همینطور اگر نمیخواهید آن را ارسال کنید، میتوانید Undo را بزنید.

برای مطالعه بیشتر ببینید که Google Maps با ویژگی های AR به ردیابی و موقعیت یابی بهتر کاربران کمک می کند، یا آپدیت جدید نقشه گوگل اطلاعات جاده ای بیشتری را برای مسافرت ها نشان می دهد و یا نقشه گوگل اکنون اطلاعات دقیق تری از مسافرت ها و اطلاعات روزانه ترافیکی را ارائه می دهد.

ویدیوها و مطالب مشابه