ماشین های Google street view لندن در ایجاد یک نقشه کیفیت هوا کمک می کنند

این اولین باری نیست که اتومبیل های Google street view در چنین طرحی شرکت می کنند. اولین بار سه سال قبل این اتومبیل ها در ایجاد نقشه کیفیت هوا در سان فرانسیسکو مورد استفاده قرار گرفته اند.

4 از 5
از 3 رای
(رای دهید)
ماشین های Google street view لندن در ایجاد یک نقشه کیفیت هوا کمک می کنند

گوگل می خواهد در طی ماه های آینده می خواهد علاوه بر بررسی کوچه ها و خیابان ها و محله ها، کار های بیشتری را با اتومبیل Google street view انچام دهد.

بنابراین گوگل تصمیم گرفته در طرح تولید نقشه کیفیت هوای لندن شرکت کند و به شهرداری این شهر برای حل مشکلات آلودگی هوا کمک کند.

دو اتومبیل از طرف شرکت گوگل برای این امر اختصاص داده شده است. این دو اتومبیل قرار است در لندن حرکت کنند و از ۳۰ متر اطلاعات کیفیت هوا را ذخیره کننده. این اطلاعات در نهایت برای ایجاد یک نقشه کیفیت هوای لندن مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

شهرداری لندن البته برنامه های بیشتری برای تکمیل این طرح در دست اقدام دارد. ۱۰۰ سنسور در ساختمان های بلند موجود در مراکز آلودگی شهر قرار داده است تا اطلاعات کیفیت هوا را به طور دائم در این نقاطی که به آن ها “لکه های سیاه آلودگی” گفته می شود، دریافت کنند.

“لکه های سیاه آلودگی” به مکان هایی گفته می شود که میزان آلودی در آن مکان ها برای سلامت انسان خطرناک است.

به گزارش TechCrunch، سنسور هایی نیز در مکان های حساس از نظر شهرداری این شهر قرار داده شده اند.

شهردار مسلمان لندن، آقای خان، به این نتیجه رسیده که یکی از وظایف اصلی او حل مشکل آلودگی هوا در لندن است. از این رو برنامه های بسیاری را برای حل این مشکل دنبال می کند.

مهم ترین اصل حل مشکل آلودگی هوا، تشخیص دقیق محل این آلودگی ها و منشا آن هاست که مبتنی بر این نقشه ای که با کمک گوگل ایجاد می شود قابل انجام است.

این طرح بررسی و آنالیز آلودگی های هوا فقط منحصر گوگل و لندن نیست. این طرح با همکاری بسیاری از دانشگاه های برتر و سازمان های علمی بریتانیا مانند دانشگاه کمبریج و آزماشگاه فیزیک طبیعی بریتانیا قرار است انجام شود و بسیاری از هزینه های آن توسط صندوق دفاع از طبیعت اروپا پرداخت خواهد شد.

وقتی اطلاعات این طرح کامل شود قرار است این اطلاعات در اختیار شبکه شهرهای C4 قرار بگیرد که شامل ۹۰ شهر از سرتاسر جهان می شود. تمرکز شبکه شهرهای C4 بر روی تغییرات آب و هوا است و در نهایت این اطلاعات به حل مشکل بسیاری از شهر ها ختم خواهد شد.

رای شما به "ماشین های Google street view لندن در ایجاد یک نقشه کیفیت هوا کمک می کنند" چیست؟

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب پیشنهادی آموزش
مطالب پیشنهادی بررسی
مطالب پیشنهادی ترفند
مطالب پیشنهادی تصاویر
مطالب پیشنهادی تکنولوژی
مطالب پیشنهادی علمی
مطالب پیشنهادی ماشین
مطالب پیشنهادی ویدئو
برخی از محصولات تکنولوژی
دسته بندی
بستن