دروبین برنامه Google Translate می تواند بیش از صدها زبان خارجی را برای شما ترجمه کند!

دوربین برنامه Google Translate یا مترجم گوگل در حال حاضر با بیش از 100 زبان مختلف کار می کند. اکنون شما می توانید در هر کشوری با دوربین موبایل خود زبان های دیگر را برای خود ترجمه کنید و حتی توانایی ترجمه کردن بسیاری از زبان ها به زبان فارسی را نیز در اختیار داشته باشید. برنامه Google Translate در روزهای آینده این آپدیت ها را دریافت می کند و سایر به روز رسانی های دیگر دوربین این برنامه برای سرعت بیشتر عبارتند از شناسایی خودکار و تکنولوژی NME.

دروبین برنامه Google Translate صدها زبان خارجی ترجمه

ویژگی دوربین مترجم گوگل یا همان Google Translate اکنون یک علامت نوشته خارجی در خیابان ها را به راحتی در تلفن همراه شما ترجمه می کند حتی اگر زبان مادری شما انگلیسی نباشد.

این شرکت امروزه مجموعه ای از به روز رسانی های جدیدی را برای ابزار ترجمه و Translate خود ارائه داده است، از جمله توانایی سریع تر دوربین برای ترجمه بیش از صد زبان پشتیبانی شده توسط Google Translate.

به عبارت دیگر، تنها زبان انگلیسی دیگر نباید یکی از زبانهای مورد استفاده باشد.

این به این معنی است که کاربران میتوانند از بنگالی به فرانسوی یا از کاتالان به لهستانی یا از فارسی به اسپانیایی و بسیاری از ترکیبات دیگر ترجمه کنند.

همه می گویند که 60 زبان جدید در لیست زبان های پشتیبانی شده برای دوربین مترجم گوگل، از جمله فارسی، عربی، هندی، مالایی، تایلندی و ویتنامی اضافه شده اند.

این ویژگی به مجموع 88 زبان می رسد که کاربران می توانند از طریق لنز دوربین موبایل خود در برنامه Google Translate یک متن را به هر زبانی ترجمه کنند.

از این 88 زبان اصلی، کاربران می توانند به بیش از 100 زبان ترجمه مختلف خروجی دسترسی داشته باشند.

علاوه بر دوربین، Google Translate میتواند با استفاده از متن، تصاویر و دست نوشته یا متن تایپ شده نیز به ترجمه بپردازد.

اما هر زبان هر ویژگی را پشتیبانی نمی کند.

شما می توانید یک لیست کامل از زبان هایی که این برنامه پشتیبانی می کند را در اینجا بررسی کنید.

برای اولین بار، مترجم Google همچنین شامل ویژگی های ترجمه ماشینهای عصبی (NMT) برای دوربین خواهد شد.

این تکنولوژی که در حال حاضر در ابزار لنز Google استفاده می شود، در برخی از زوج های ترجمه زبان، اشتباهات ترجمه را از 55 به بیش از 85 درصد کاهش داده است.

در صورت علاقه ببینید که فیلترهای جدید برنامه لنز گوگل به شما در خرید، انتخاب غذا و ترجمه کمک می کنند!

اگرچه NMT همراه با وای فای و یا بدون وای فای نیز کار خواهد کرد، اما بسیار موثر و کاربردی است، به خصوص هنگامی که دستگاه شما به اینترنت متصل می شود.

یکی از ویژگی های دیگر شناسایی خودکار است که به ویژه برای کسانی که از مسیر عکس برداری در حال عبور هستند؛ مفید خواهد بود.

به عنوان مثال، بگذارید بگوییم شما در سفر جاده ای در اسپانیا هستید و مطمئن نیستید که آیا علامت مورد نظر شما به زبان کاتالان (Catalan)، Galician یا Basque است.

در نسخه به روز شده از برنامه، شما می توانید “شناسایی زبان یا Detect language” را به عنوان زبان اصلی انتخاب کنید که به طور خودکار این برنامه متن علامت را به زبان انتخاب شما ترجمه می کند.

در گذشته، متن ترجمه شده در دوربین اغلب هنگام تماشای گوشی شما کمی گیج کننده بوده است.

گوگل می گوید به روز رسانی جدید باید این مسئله را حل کند.

علاوه بر این، رابط کاربری دوربین نیز دوباره طراحی شده است.

سه عملکرد دوربین برنامه Google Translate در حال حاضر در انتها، جلو و مرکز برنامه قرار دارند.

به روز رسانی دوربین جدید مترجم گوگل، امروزه حدود یک درصد از کاربران را در بازار نشانه می گیرد و دسترسی کامل آن به بقیه افراد در چند هفته آینده صورت خواهد پذیرفت.

برای مطالعه بیشتر ببینید که برنامه Google Lens با فیلترهای جدید، بسیار کارآمد و موثرتر از قبل، یا Google Assistant جست و جوی راحت تر و بهتری را به دستگاه های اندرویدی می آورد! و یا برنامه چت ویدئویی Google Duo از طریق وب در دسترس خواهد بود. یا AI نویسنده Alibaba می تواند متن های شما را خیلی سریع بنویسد.

ویدیوها و مطالب مشابه