اولین لپتاپ ها با دو نمایشگر جداگانه در همایش Computex 2019 رونمائی شده اند

نمونه اولیه لپتاپ های دو صفحه ای شرکت های اینتل، ایسوس و HP به ما نشان می دهد که لپ تاپ ها تا 2 سال آینده می توانند چگونه باشند؟ این شرکت ها دارای نسخه های ابتدائی از لپ تاپ هایی با دو نماشگر مجزا هستند که برای استفاده معمولی و حتی برای بازی ساخته شده اند. جدیدترین لپتاپ ها تا سال های آینده می توانند با دو صفحه نمایش همراه شوند که بسیار کارامد تر و مفید تر خواهند بود و طیف وسیعی از امکانات را در اختیار ما قرار خواهند داد.

لپتاپ با نمایشگر جداگانه همایش Computex 2019

لپ تاپ ها از گذشت تا به امروز، به مرور زمان نازک تر و کوچکتر شده اند، اما طراحی اولیه آنها واقعا به طور اساسی تغییری نکرده است.

اما کمپانی اینتل فکر می کند که ظرف دو سال آینده طراحی لپتاپ ها نیز به کل تغییر خواهد کرد.

در رویداد بزرگ Computex 2019، این شرکت سازنده چیپست و تراشه های سیلیکونی، چندین دستگاه ابتدائی و مفهومی از خود را به نمایش گذاشت که نشان دهد که سازندگان لپ تاپها، مانند شرکت های Asus، Dell و HP می توانند با تکنولوژی خود چه کار کنند.

به نظر شما یک وجه مشترک در اکثر دستگاه های آینده چه چیزی خواهد بود؟ بله، طراحی با صفحه نمایش دوگانه ای که به نظر می رسد نمایشگر دوم به عنوان یک صفحه کلید نیز کار کند و این گونه لپتاپ ها به زودی در دسترس خواهند بود.

اولین مفهوم نماش داده شده از شرکت اینتل یک لپتاپ Ultrabook، به نام Twin Rivers است، که یک لپتاپ نازک و سبک مانند Dell XPS می باشد.

این لپتاپ، دو صفحه نمایش 12.3 اینچی لمسی را با هم ترکیب می کند که صفحه نمایش دوم آن دارای یک صفحه کلید روی صفحه است، مانند یک تبلت با کیبورد داخلی.

با این حال، این مفهوم نیز همراه با یک صفحه کلید بلوتوثی فیزیکی جداگانه نیز همراه است که برای جلسات طولانی برای کار با صفحه نمایش متناسب می باشد.

این مفهوم خیلی هم عجیب و غریب نیست.

سری لپتاپ های یوگا Lenovo شامل لپ تاپ هایی هستند که دارای صفحه کلید دوم، به عنوان یک کیبورد e-ink الکترونیکی هستند.

جیم جانسون، مدیر کل اینتل، گفته است که طراحی این صفحه کلید با بازخورد از Lenovo الهام گرفته شده است.

او همچنین گفت که ما این طرح ها را در بازار “به زودی” می بینیم، اما یکی دیگر از نمایندگان اینتل یک دوره زمانی “یک یا دو ساله” را در نظر گرفته است.

Twin Rivers در فرم لپ تاپ، در فرم های مختلفی مانند یک کتاب آشپزی و یا یک لپتاپ دو صفحه نمایش داده شد.

اینها با استفاده از CPU های اینتل توسعه داده شده و یک نماینده از اینتل گفت که تراشه های جدیدتری را نیز برای آنها معرفی می کنند که کارآمدتر از نمونه های دیگر خواهند شد.

مفهوم دوم، به طرز شگفت انگیزی یک لپتاپ دو صفحه، برای علاقه مندان به بازی است.

این یک صفحه نمایش 17.3 اینچی را با یک صفحه نمایش 12.3 اینچی ترکیب کرده است که توسط برخی از ویژگی های ارگونومیک پشتیبانی می شود.

یکی از جذاب ترین ویژگی های آن ردیابی چشم است.

نمایشگر دوم در کل می تواند سه برنامه داشته باشد و دوربینی بین دو صفحه وجود دارد که برای ردیابی چشم استفاده می گردد.

این دوربین در اصل پنجره ای که به آن نگاه می کنید را می شناسد، چه در صفحه نمایش بالایی و چه در نمایشگر پائینی، و به طور خودکار با حرکت چشم، شما را در موقعیت کنترل آن پنجره ها قرار می دهد.

این امر باعث می شود که دو صفحه نمایش به راحتی با یک حرکت چشم در دسترس باشند که بسیار کاربردی به نظر می رسد و بدین معنی است که شما نباید از صفحه لمسی دوگانه به هیچ وجه خسته شوید.

لپ تاپ های بازی دو نمایشگره در حال حاضر واقعیت دارند.

جدیدترین لپتاپ HP Omen دارای نمایشگر 6 اینچی در بالای صفحه کلید است و Asus ZenBook Pro Duo جدید نیز دارای صفحه نمایش 14 اینچی با رزولوشن 4K است که در زیر صفحه نمایش اصلی 15.6 اینچی قرار دار که عمدتا به عنوان یک صفحه نمایش ثانویه عمل می کند.

با این حال، بر خلاف Twin Rivers، اینتل نمی گوید که چه زمانی می توانیم چیزی شبیه به این را در بازار انتظار داشته باشیم.

فن آوری صفحه نمایش دوگانه در حال حاضر وجود دارد، مثلا لپتاپ ZenBook Pro Duo ذکر شده است اساسا همان طراحی را دارد، اما طراحی ارگونومیک ممکن است سخت تر به نظر برسد، حداقل از دیدگاه بازاریابی و سادگی استفاده از.

باز هم، اینتل این لپ تاپ ها را تولید نمی کند، آنها فقط مفاهیمی (برای حال حاضر) هستند.

اینتل چندین محصول واقعی را در Computex رونمائی کرده است، از جمله نسل جدید پردازنده های Ice Lake نسل 10، که ویژگی های AI را به لپ تاپ ها می آورند ، و همچنین پردازنده های جدید که گفته می شود هر یک از هسته های پردازنده جدید هشت هسته ای شرکت اینتل از سرعت بالا ۵GHz برخوردارند!

در صورت علاقه بیشتر لپتاپ خم شو ThinkPad X1 لنوو، انقلابی در نمایشگرهای انعطاف پذیر و یا ۵ تا از بهترین لپتاپ های جدید با عمر باتری مناسب و عالی برای خرید در سال ۲۰۱۹ را ببینید.

ویدیوها و مطالب مشابه