کیوان بیک پور مدیر محصولات توئیتر شد

کیوان بیک پور مدیر عامل پریسکوپ، سرویس پخش زنده متعلق به تویئتر، اکنون جای Ed Ho مدیر محصولات توئیتر را گرفته است.

کیوان بیک پور مدیر محصولات توئیتر

کیوان بیک پور ایرانی، طی تغییراتی که در مدیریت توئیتر انجام شده، اکنون به جای Ed Ho مدیر محصولات قبلی توئیتر، این سمت را بر عهده گرفته است.

Ed Ho مدیر قبلی تولیدات و مهندسی توئیتر از ماه May میلادی امسال شرکت توئیتر را ترک کرده است و فقط به صورت نیمه وقت در بخش امنیت و مقابله با سوء استفاده از توئیتر فعالیت می کند.

کمپانی توئیتر وظایف مربوط به Ed Ho را به دو بخش مهندسی که در اختیار Mike Montano که اکنون 11 سال است در توئیتر فعالیت می کند و بخش محصولات که وظیفه مدیریت آن اکنون با کیوان بیک پور می باشد تقسیم کرده است.

در حالی که به موفقیت کایوان بیک پور، جوان شایسته ایرانی، در این سمت امیدواریم، بسیار سخت است که تاریخچه شغل مدیر محصولات توئیتر را فراموش کنیم. کیوان بیک پور از سال 2014، ششمین مدیر بخش محصولات توئیتر است.

برخی از نشریه ها این سمت را با “درس مبارزه علیه جادوی سیاه داستان های هری پاتر” مقایسه کرده اند که هر سال شخص جدیدی وظیفه تدریس آن را برعهده داشت. بسیاری معتقد هستند این سمت نفرین شده است و هیچ کس نمی تواند در این سمت دوام بیاورد.

یک مقایسه اگر با مدیر محصولات و تولیدات فیسبوک یعنی Chris Cox داشته باشیم، با توجه به 12 سال فعالیت او در این سمت، متوجه می شویم 6 مدیر در 4 سال چقدر آمار بدی برای این سمت در توئیتر محسوب می شود.

البته احتمالا کیوان بیک پور مدت زمانی طولانی را مدیر محصولات توئیتر خواهد ماند. گفته می شود کیوان بیک پور رابطه بسیار خوبی با مدیر عامل توئیتر یعنی Jack Dorsey دارد.

کیوان بیک پور اکنون 4 سال است که در توئیتر فعالیت می کند. او 2 سال پیش توسط Jack Dorsey به تیم مدیریت توئیتر راه یافت و از آن زمان پله های طرقی را با سرعت بالایی طی می کند.

فعلا تمامی درخواست مصاحبه ها در این مورد توسط بیک پور و دورسی رد می شود و اطلاعات بیشتری از برنامه های در دست اجرای کیوان بیک پور منتشر نشده است.

در برخی رسانه ها عنوان می شود که توئیتر قصد دارد بر روی بخش ویدئو های خود تمرکز بیشتری بگذارد و این تغییر سمت جدید کیوان بیک پور نیز در همین راستا انجام شده است. سمت قبلی کیوان بیک پور مدیر عاملی پریسکوپ، سرویس پخش زنده متعلق به توئیتر بوده و تجربه بسیاری در زمینه ویدئو دارد.

ویدیوها و مطالب مشابه