تغییر API در Twitter برنامه های ثالث و همکار توئیتر را با مشکل مواجه می کند

به نظر می رسد Tweetbot، Twitterrific و دیگر برنامه های مربوط به توییتر در حال توقف هستند، انتظار می رود که در Twitter ، چندین ویژگی مفید از پنجشنبه حذف شوند و یا برای مدتی زمین گیر شوند. گزارش شده است که تغییرات API توییتر برنامه های شخص ثالث این برنامه را خراب و غیرفعال می کند.

4.25 از 5
از 4 رای
(رای دهید)
تغییر API در Twitter برنامه های ثالث و همکار توئیتر را با مشکل مواجه می کند

انتظار می رود که برنامه های ثالث توییتر که همان برنامه های مشترک و همکار در کنار توئیتر هستند، به علت تغییرات آینده در API توییتر، زمین گیر و غیر فعال شوند.

طبق گفته ۹to5Mac، برنامه Tapbots، یک برنامه توسعه یافته برای توئیتر، یک نسخه جدید از Tweetbot برنامه خود را برای دستگاه های iOS منتشر کرده است، آن هم به دلیل تغییرات در API توییتر که در روز پنج شنبه اعمال خواهند شد.

API ها یا رابط برنامه نویسی نرم افزار، نرم افزاری هستند که به دو برنامه اجازه می دهد تا با یکدیگر صحبت و ارتباط برقرار کنند.

تغییر گزارش شده به این معنی است که برنامه Tweetbot چندین ویژگی مفید از جمله جریان پخش زمان حال در Wi-Fi را از دست می دهد و اطلاعیه ها را برای لایک ها، retweet ها، دنبال کردن و کامنت گذاشتن را منتشر نمی کند.

انتظار میرود این تغییرات بر روی برنامه ساعت های اپل (Apple Watch) نیز تاثیر بگذارد، به گفته ۹to5Mac، بعد از اینکه تغییرات API شروع به کار می کنند، جدول زمانی هر یک تا دو دقیقه تجدید می شود و اطلاعیه ها یک تأخیر مشابه را تجربه خواهند کرد.

تغییرات گزارش شده بعد از آنکه توییتر در ماه آوریل اعلام کرد که برنامه تغییر API خود را برای پشتیبانی از برنامه هایی مانند Talon، Tweetbot، Tweetings و Twitterrific در حال حاضر به تاخیر می اندازد، شکل گرفت.

توییتر گفت، تاریخ برای لغو پشتیبانی، که به طور موثر برنامه های شخص ثالث را فلج می کند، برای ۱۹ ژوئن تنظیم شده بود، که این امر به تأخیر افتاد تا توسعه دهندگان “زمان زیادی برای مهاجرت به API جدید” را در اختیار داشته باشند.

با این حال، Tapbotsبه ۹to5Mac گفت که مجبور به غیر فعال کردن یا تضعیف برخی از ویژگی های خاص خواهند بود.

این شرکت گفت: “این کاملا از کنترل ما خارج است”.

Gedeon Maheux، مدیر و رهبر طراح اصلی برنامه Twitterrific، گفت که تغییرات API، هر چند که قابل فهم است، اما اکنون تغییرات آن ها تأسف وار می باشد.

Maheux در یک بیانیه ایمیل گفت: “ما می دانیم که گسترش روبات ها، هرزنامه ها و ترول ها توسط کاربران بد که از API های قدیمی Twitter استفاده می کنند، برای تمام برنامه ها توئیتر بد است.”اما در همین حین برنامه مانند Twitterrific Iconfactory نیز به ایجاد نام تجاری توییتر بسیار کمک کرد، مطمئنن سهم ما با این مشارکتهای بسیار کوچک بود، اما به صورت واقعی تاثیر گذار نیز بود”.

همچنین برخی از توسعه دهندگان شخص ثالث نظرات متفاوتی در مورد تغییر API توییتر دارند.

Luke Klinker، مالک نرم افزار Klinker Apps، سازنده Talon، در یک ایمیل گفت: “این تغییرات تاثیر بسیار کمی بر Talon خواهد داشت”. همچنین افزود: “من فکر نمی کنم که این تغییرات خاص بر هر برنامه به صورت پایدار و در طولانی مدت تأثیر بگذارد؛ این تغییرات مطمئنن هیچ کارایی را نمی تواند از بین ببرد بلکه حتی نمی تواند با استفاده از روش های دیگر نیز آن ها را جایگزین کرد.”

برنامه های Talon، Tweetbot، Tweetings، Twitterific و دیگر توسعه دهندگان شخص ثالث یک کمپین، Apps of a Feather را برای اعتراض به تغییر API توئیتر آغاز کرده اند.

این کمپین از کاربران خواسته است تا به توییتر کامنت بنویسند و از این شرکت شکایت و گله کنند.

تغییر API توییتر در روز پنج شنبه آغاز می شود و تا ۲۳ آگوست به پایان می رسد.

رای شما به "تغییر API در Twitter برنامه های ثالث و همکار توئیتر را با مشکل مواجه می کند" چیست؟

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب پیشنهادی آموزش
مطالب پیشنهادی بررسی
مطالب پیشنهادی تصاویر
مطالب پیشنهادی تکنولوژی
مطالب پیشنهادی علمی
مطالب پیشنهادی ماشین
مطالب پیشنهادی ویدئو
برخی از محصولات تکنولوژی
دسته بندی
بستن