دسته بندی
بستن

LuCI نام قرصی که می تواند دیابت نوع ۲ را درمان کند

LuCI مخفف Luminal Coating of the Intestine، نام قرص جدیدی است که هنوز به بازار عرضه نشده اما گفته می شود توانایی درمان دیابت، با پوشاندن سطح روده انسان برای جلوگیری از جذب قند، را داراست.

3.75 از 5
از 4 رای
(رای دهید)
LuCI نام قرصی که می تواند دیابت نوع ۲ را درمان کند

این موضوع بسیار واضح است که انسان ها در طول سال های اخیر، چاق تر، نامتوازن تر و ناسلامت تر شده اند. این یکی از مشکلاتی است که غذاهای ناسالم و شیوه ناسالم زندگی برای انسان ها به همراه دارد.

شیوه زندگی دلیل اصلی ایجاد مشکلات جسمی و بیماری هاست. پزشکان سهم کمتری از ایجاد بیماری ها را به DNA ربط می دهند اما همه آن ها اتفاق نظر دارند که روش زندگی در سلامت بسیار مهم است.

دیابت نوع ۲، نام بیماری است که میلیون ها انسان در سرتاسر دنیا با آن دست به گریبان هستند. این بیماری در آمریکا ۱۷۴ میلیون دلار خرج سالیانه روی دست مردم می گذارد. گفته می شود اگر مردم آمریکا به طور مرتب برای این بیماری آزمایش ندهند، یک سوم بزرگسالان آمریکایی تا سال ۲۰۵۰ دیابت نوع ۲ خواهند گرفت.

جراحی Gastric bypass در درمان بیماران دیابتی نوع دو بسیار موفق بود است. اما این روش جراحی علاوه بر هزینه بالایی که دارد نیازمند یک بدن مقاوم از طرف بیمار است و بسیاری از بیماران نمی توانند این عمل را تحمل کنند.

جراحی Gastric bypass در آمریکا را فقط یک یا دو درصد بیماران انجام می دهند که درصدی بسیار کم است.

به تازگی طی تحقیقاتی، دانشمندان روشی را کشف کرده اند که بیماران با استفاده از یک قرص، چند بار در طول روز، می توانند اثرات این بیماری را به طور کامل برطرف کنند.

در این روش مواد سازنده این قرص که LuCI نام گرفته است، دیواره های روده بیمار را خواهند پوشاند تا از جذب قند به خون بیمار جلوگیری کنند. این قرص باید قبل از هر وعده غذایی توسط بیمار مصرف شود.

jeff karp یکی محققان تیم کشف کننده این قرص می گوید: “ما به راهی دست پیدا کرده ایم با مصرف یک قرص قبل از هر وعده غذایی، بیمار می تواند از مزیت هایی مشابه عمل Gastric bypass بهره مند شود. مواد درون این قرص، دیواره روده بیمار را خواهد پوشاند تا از جذب قند جلوگیری شود”.

او ادامه داد: “ما در طول ۹ سال با آزمایش های فراوان توانستیم قرصی تولید کنیم که مزیت های عمل Gastric bypass را برای بیماران دارد و روده های آن ها را در مقابل جذب قند، مقاوم می کند. آن هم فقط با یک قرص”.

jeff karp می گوید این قرص در روده فعالیت خواهد کرد و پس از انجام هدف خود به سادگی دفع خواهد شد.

در ساخت این قرص از ماده Sucralfate استفاده شده است که توسط FDA (Food and Drug Administration) تایید شده است.

این قرص فعلا فقط بر روی موش های آزمایشگاهی تست شده است و در این موش ها به مدت سه ساعت پس از مصرف قرص، قند جذب خون نشده است.

باید امیدوار باشیم که پس از عرضه این قرص به بازار و مشاهده تاثیرات واقعی آن بر روی انسان، این مشکل بزرگ نسل بشر حل شود.

رای شما به "LuCI نام قرصی که می تواند دیابت نوع ۲ را درمان کند" چیست؟

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.