چگونه در خانه غذاهایی لذیذ ، خوش طعم و کم نظیر درست کنیم؟

مطمئنن ما ایرانی ها برای تهیه غذاهای خوشمزه و عالی رسپی ها و دستورهای غذایی متنوعی را مد نظر داریم، از تهیه غذاهای محلی خوشمزه گرفته، تا تهیه غذاهایی مخصوص با گوشت و سبزیجات، حبوبات و غیره. اما با این حال، اگر شما یک آشپز حرفه ای باشید و یا اینکه برای سرگرمی و علاقه به آشپزی مشغول شوید، همیشه رسپی های مختلف دیگری از تهیه غذاهای گوناگون وجود دارد که می توانید تهیه و پخت و پز آن ها را امتحان کنید. مثلا حتی در تهیه جوجه کباب، مرغ بریانی و مرغ سوخاری، غذاهای گوشتی دیگر مانند ماهی و گوشت گوسفندی، روش های متنوعی وجود دارد که امتحان کردن آن ها به هیچ وجه ضرری نخواهد داشت.

5 از 5
از 1 رای
چگونه در خانه غذاهایی لذیذ ، خوش طعم و کم نظیر درست کنیم؟

ما در ادامه به شما خواهیم گفت که چطور می توانید از رسپی و دستورالعمل های مختلفی برای تهیه غذاهای لذیذ و کم نظیر استفاده کنید. غذاهای متنوع بسیار زیادی وجود دارد که مطابق میل ما ایرانی ها خواهد بود و نیازی نیست تا به دنبال تهیه غذاهایی خاص و عجیب و غریب باشید.

در اصل ، می توانید خیلی راحت و ساده با انواع گوشت ها، مانند گوشت مرغ ، ماهی یا گوشت قرمز، حبوبات معمولی مانند برنج، عدس یا نخود و لوبیا، سبزیجات و غیره، مدل هایی بسیاری از غذاهای لذیذ و بی نظیر را درست کنید که مطمئنن همه آن ها را دوست خواهند داشت.

اگر به دنبال آموزش آشپزی و تهیه غذاهای متنوع باشید، نیازی نیست تا پول خودتان را صرف کلاس های آموزشی یا حتی تهیه وسایل خاص کنید، می توانید به راحتی با جست و جو در اینترنت بسیاری از رسپی های مختلف و دستورهای غذایی کم نظیر را مشاهده بنمائید.

می توان گفت از جمله ساده ترین روش های یادگیری آشپزی، مشاهده ویدئوهای آموزشی در این زمینه و تمرین آشپزی در خانه است، در کل، شما می توانید با تمرین آشپزی در خانه، مهارت خودتان را در این زمینه ارتقاء دهید و در کنار تمرین، از میل کردن غذاهایی بی نظیر که خودتان آن ها را درست کرده اید، لذت ببرید.

ما در ادامه ایده هایی برای آشپزی در خانه را با شما در میان می گذاریم که با برخی از ساده ترین مواد مورد نیاز قابل پخت و پز می باشند، پس با ما همراه باشید.

تهیه غذاهایی لذیذ با گوشت مرغ، گوشت ماهی و گوشت گوسفندی

غذاهای متنوع با گوشت

اگر جزوء آن دسته از افرادی باشید که تهیه غذا با گوشت ها را ترجیح می دهید، باید بدانید که دستور های غذایی بسیار لذیذ زیادی در این زمینه وجود دارد.

همانطور که گفته شد، حتی برای تهیه غذاهایی مانند جوجه کباب، تهیه چلو مرغ، کباب گوشت قرمز ،ماهی سرخ شده و غیره روش های متوع بسیار زیادی وجود دارد.

می توان گفت یکی از اصلی ترین وجه تفاوت این غذاها با یکدیگر، در روش تهیه آن ها، مواد افزودنی و ادویه ها، یا تهیه سس آنهاست، که بر این اساس، می توانید طعم ها و مزه های متفاوت لذیذی را از تهیه غذا با گوشت تجربه کنید.

بدون شک می توان گفت همه مردم دنیا، مخصوصا ما ایرانی ها از تهیه یک غذای مرغ خوشمزه لذت می بریم، از همین جهت همیشه به دنبال رسپی های لذیذ و خاص برای تهیه غذای مرغ لذیذ و عالی بوده ایم. مطمئنن دستور العمل های مختلی نیز برای تهیه غذاهای مرغ گوناگون وجود دارد که می توان گفت همه آن ها ارزش امتحان کردن را دارند.

شما می توانید برای تهیه غذاهایی لذیذ با مرغ، آن را به روش های مختلفی درست کنید، مثلا می توانید مرغ را در ماهیتابه سرخ کرده و از تهیه یک غذای مرغ سوخاری خوشمزه لذت ببرید، البته که می توانید با اضافه کردن آرد سوخاری، یا خمیر چاشنی ، اطراف تکه های مرغ را بپوشانید تا در این روش مرغ سوخاری شما کاملا آبدار و لذیذ باشد.

یا اینکه می توانید مرغ را در فر کباب کنید و در اصل یک غذای مرغ بریانی خوشمزه تهیه نمائید، اما این روش آبدار بودن مرغ را کاهش می دهد، در مقابل می توانید مرغ را شکم پر کنید و یا اینکه آن را با سس هایی مخصوص میل نمائید.

یکی دیگر از روش های تهیه غذای مرغ خوشمزه، درست کردن مرغ آبپز است. با این روش شما خواهید توانست یک کباب مرغ سس دار لذیذ تهیه کنید که مطمئنن همه آن را دوست خواهند داشت. سپس می توانید آن را با برنج و یا با نان میل نمائید.

همچنین کباب کردن مرغ نیز یکی دیگر از راهکارهای تهیه غذا با مرغ است که به عنوان جوجه کباب، همه ما ایرانی ها را مجذوب خودش کرده. در این روش می باید تا تکه های مرغ را برای مدتی در سس مخصوص بخوابانید و به اصطلاحی دیگر آن را مرینت کنید، سپس آن را روی شعله حرارت مستقیم بپزید. مطمئنن شما در تهیه این مدل غذای جوجه کباب استاد هستید.

از تهیه غذا با مرغ که بگذریم، درست کردن غذاهای لذیذ با گوشت ماهی و گوشت قرمز گوسفندی نیز یکی دیگر از انتتخاب های عالی شما خواهد بود.

آشپزی با گوشت

گوشت ماهی یا گوشت قرمز را نیز می توانید مانند گوشت مرغ سرخ کنید، با سس مخصوص آبپز کنید یا اینکه ساندویچ هایی خوش طعم را با آن ها تهیه بنمائید.

دوتا از بهترین ایده های تهیه غذا با ماهی را می توان ، تهیه ماهی سوخاری خوشمزه، یا تهیه خورش کاری ماهی دانست. شما می توانید خیلی راحت ماهی را با برخی از رسپی های خاص سرخ کنید، مثل تهیه ماهی سوخاری با سس خامه ای و لیمو ، یا اینکه می توانید ماهی سرخ شده را در یک سس مخصوص قرار دهید تا بعد از سرخ شدن برای مدتی در سس آبپز شود و سپس آن را با برنج یا نان میل کنید.

حتی می توانید تن ماهی را با یک رسپی ساده و عالی به یک غذای خوشمزه مانند فلافل تبدیل کنید که به آن پته تن ماهی می گویند و به دلیل مخلوط شدن ماهی تن با بلغور جودوسر، بسیار مقوی و لذیذ نیز می باشد.

در نهایت برای تهیه غذا با گوشت قرمز نیز راهکارهای بسیار زیادی وجود دارد، از جمله کباب گوشت گوسفندی که مطمئنن همه ما ایرانی ها روش درست کردن آن را می دانیم، فقط کافیست تا گوشت رنده شده را با موادی ساده مخلوط کرده و در نهایت آن را کباب کنید. اما ایده هایی دیگر مانند تهیه غذای چلو گوشت بریانی، گوشت آبپز یا همان آبگوشت یخنی، ساندویچ های لذیذ با گوشت رنده شده یا گوشت قرمز سرخ شده نیز وجود دارند که طعم بی نظیر آن ها شما را شگفت زده خواهند کرد.

می توانید خیلی راحت این ایده های آشپزی خوشمزه را در اینترنت جست و جو کنید و با مشاهده ویدئوهای آموزش آشپزی و دستور پخت های لذیذ، نمونه آن ها را در خانه تهیه نمائید.

تهیه غذاهای خوشمزه با حبوبات و سبزی ، انتخابی عالی برای گیاهخواران

اگر جزوء آن دسته از افرادی هستید که میل کردن غذا با گوشت ها را ترجیح نمی دهید، یعنی بنا بر هر دلیلی، چه سلامت خود و چه سلامت محیط زیست ، غذاهایی ساده با سبزیجات و حبوبات را انتخاب میکنید، باید به شما بگوئیم که در این زمینه نیز دستورالعمل های غذایی بی نظیر و متنوعی وجود دارند.

تهیه غذا با سبزیجات

شما می توانید به سادگی تهیه غذاهایی خوشمزه با حبوبات را انتخاب کنید که علاوه بر کمک کردن به خلق و خوی سبزی خواری شما، بسیار مقوی، سالم و غنی نیز خواهند بود.

مثلا، یکی از انتخاب های شما در این زمینه می تواند تهیه غذا با عدس باشد، شما می توانید این محصول ساده را به رسپی های غذایی خوشمزه ای تبدیل کنید، مانند غذای دال عدس بسیار مقوی و لذیذ، یا خورش کاری عدس و غیره که همه به راحتی نیز قابل پخت و پز می باشند. سپس می توانید این غذاهای خوشمزه عدسی را با برنج یا نان میل نمائید.

دیگر انتخاب های شما در زمینه تهیه غذای گیاه خواری می تواند نخود یا لوبیا باشد، شما می توانید با این صیفی جات غذاهایی بسیار خوشمزه را تهیه کنید.

مثلا قادر خواهید بود تا با لوبیا غذاهایی بی نظیر مانند لوبیا چیتی، خورش لوبیا و یا حتی قرمه سبزی درست کنید. همچنین می توانید از نخود نیز برای تهیه غذاهایی مانند خورش نخودی ، سوپ و حتی فلافل استفاده نمائید. مثلا تهیه فلافل گرد و دایره ای خوشمزه مطمئنن می تواند شما و یا حتی اطرافیان شما را از خوردن یک غذای عالی و لذیذ راضی کند.

از طرفی دیگر، همه سبزیجات نیز برای تهیه غذاهایی مخصوص گیاهخواران عالی و بی نظیر می باشند. مانند سبزی اسفناج که می توانید با استفاده از آن غذاهایی مانند کوکو سبزی درست کنید.

یا اینکه می توانید با سبزیهایی مانند کلم برگ، هویج و آویشن از تهیه یک غذای لذیذ اسپرینگ رول سبزیجات لذت ببرید.

تهیه غذا با سبزی ها نیز همانطور که گفته شد بسیار متنوع و گوناگون است، شما قادر خواهید بود تا با جست و جو در اینترنت انواع مختلف غذاهای گیاهخواری، پخت و پز غذاهای مختلف با سبزی و سالادهای رژیمی گیاهی را بشناسید.

حتی سالاد سبزیجات برشته شده می تواند برای شما یک انتخاب بسیار عالی و بی نظیر باشد که تهیه آن نیز به سادگی امکان پذیر میباشد.

سخن نهایی برای یادگیری آشپزی در خانه:

همانطور که گفتیم، امروزه یادگیری و آموزش دیدن آشپزی در خانه بسیار راحت می باشد و فقط کافیست تا ویدئوهای آموزش آشپزی ، رسپی و طرز تهیه غذاهای مختلف را در اینترنت جست و جو کنید. بسته به سلیقه شما، انتخاب های بسیار مختلفی وجود دارد که می توانید طرز تهیه آن ها را از طریق تماشای ویدئوهای آموزشی یاد بگیرید.

همچنین در نظر داشته باشید و فراموش نکنید که تمرین آشپزی در خانه و درست کردن غذاهای مختلف می تواندیکی از بهترین روش ها برای افزایش مهارت آشپزی شما باشد. همانطور که در ابتدای مطلب نیز اشاره کردیم، تهیه غذاهای خانگی و تمرین آشپزی در خانه، علاوه بر رشد فعالیت های آشپزی شما، می تواند به این نیز منجر شود که از خوردن و میل کردن یک غذای لذیذ و خوشمزه در خانه، با اطرافیان خود لذت ببرید.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.