ببینید: سیاره مریخ قبل و بعد از طوفان گرد و غبار اخیر

ببینید، طوفان گرد و غبار کل سیاره مریخ را تغییر داده است. چهره سیاره مارس یا همان مریخ، به طور کامل، به لطف طوفان های گرد و غبار سیاره ای و فضایی که از تاریخ 20 ژوئن می وزیده است، به کل تغییر کرده است.

3.5 از 5
از 4 رای
(رای دهید)
ببینید: سیاره مریخ قبل و بعد از طوفان گرد و غبار اخیر

در تصویر دو عکس به فاصله زمانی تقریبا دو ماه از سیاره مریخ را می بینید.

همانطور که گرد و غبارها در اطراف سیاره مریخ غوطه ور است، کمپانیNASA  یک فیلم ویدئویی از قبل و بعد از سیاره مارس را منتشر کرده است که نشان می دهد که چگونه این دو تصویر با گذشت زمان کاملا متفاوت به نظر می رسند، در حال حاضر یکی از آن ها در یک مه و هاله ای قهوه ای رنگ خیلی خوب پوشانده شده است.

یک تصویر از مریخ که اکنون خیره کننده و درخشان تر به نظر می رسد. (خیره کننده، به نظر می رسد الان بیشتر باور نکردنی باشد!)، این عکس و ویدئو توسط تصویربردار سنجش رنگ مریخ (MARCI) به دست می آید، که به فضاپیما اکتشافاتی Orbiter مریخ (MRO) متصل است، این تصویر بردار هر روز نقشه کل این سیاره را در اختیار دارد.

اگر چه گرد و غبار اطراف سیاره، در عین خیره کنندگی همچنین ضخیم نیز به نظر می رسد، اما این به دلیل این است که گرد و غبار در یک منطقه جمع شده است که در فیلم تا حدودی مشخص است، ضخامت این گرد و غبار جمع شده تنها به اندازه ضخامت یک مو انسان می باشد.

اما همانطور که فیلم نشان می دهد، احاطه شدن این سیاره توسط یک طوفان غول پیکر گرد وخاک، باعث کاهش دید و جلوگیری از تابش نور در سطح مریخ شده است.

این مسئله برای دوست کوچک ما، فضاپیما خورشیدی کاوشگر مریخ، یک مشکل است، که ما همچنین از ۱۲ ژوئن نیز چیزی از آن نشنیده ایم.

اما در همین حال این طوفان یک فرصت مناسب نیز است، زیرا دانشمندان ناسا را قادر می سازد تا الگوهای آب و هوایی مریخ را مشاهده و درک کنند و از جزئیات آن ها بیشتر سر در بیاورند و همچنین کشف کنند که چگونه این طوفان های غیر معمول و ناگهانی این سیاره را در خود می بلعند.

طوفان های گرد و غبار جهانی در فاصله زمانی هر شش تا هشت سال اتفاق می افتند به همین دلیل شرکت ناسا محدود می شود تا در مورد آنها بیشتر مطالعه کند.

خوشبختانه، تجهیزات ناسا مانند فضاپیما orbiter و ربات کاوشگر مریخ، تا زمانی که گرد و غبار حل و فصل می شود، از چیزهایی که بر روی زمین و در هوا سیاره مریخ نگه داشته می شوند، مراقبت می کنند.

رای شما به "ببینید: سیاره مریخ قبل و بعد از طوفان گرد و غبار اخیر" چیست؟

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب پیشنهادی آموزش
مطالب پیشنهادی بررسی
مطالب پیشنهادی تصاویر
مطالب پیشنهادی تکنولوژی
مطالب پیشنهادی علمی
مطالب پیشنهادی ماشین
مطالب پیشنهادی ویدئو
برخی از محصولات تکنولوژی
دسته بندی
بستن