تحلیل و بررسی بازی Metal Gear Survive

Metal Gear Survive یک بازی اکشن-ماجراجویی در مورد زنده ماندن است که توسط کونامی تولید و منتشر شده است. این بازی در فوریه 2018 برای ویندوز ، پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان در سراسر جهان منتشر شده است. این بازی به هیچ عنوان بازی جذاب و خوبی نیست و شما در ۳۰ دقیقه ابتدایی احتمالاً پشیمان و آزرده خاطر خواهید شد، به خاطر نحوه انجام این بازی و همچنین اینکه برای ادامه هر مرحله شما باید پول بپردازید. با این حال ما این بازی را کمی بیشتر مورد بررسی قرار می دهیم.

بازی Metal Gear Survive

گیم پلی بازی Metal Gear Survive

شما دراین بازی باید برای کاراکتر خود آب و غذا فراهم کنید. 

البته بهتر است نگران آب خوردن کاراکتر خود نباشید زیرا شما از اول با بطری های زیادی روبرو خواهید شد که در طول مسیر با آنها روبرو میشوید ،  درین صورت می‌توانید بطری های خود را پر از آب کنید ولی ممکن است این کار به نفع شما نباشد و این آب ها شما را مسموم کند و شما مجبور شوید که یک جا منتظر بمانید که همین امر باعث می‌شود زامبی ها خیلی سریع تر به شما نزدیک شوند و این برای ادامه روند بازی اصلا خوب نیست.

یکی از نکات منفی بازی این است که شما پس از مرگ در یک مرحله تمامی امکاناتی که با زحمت به دست آورده اید را از دست می دهید و این یعنی شما برای ادامه بازی دوباره باید تلاش کنید و امکاناتی که داشتید را به دست بیاورید .

 این کار باعث شده تا شما از ادامه این بازی دست بردارید و خسته شوید و آزرده خاطر گردید و البته کشتن موجودات ترسناک در این بازی دچار اختلالات و مشکلاتی است.

یکی از نکات مثبت بازی بخش مخفی کاری بازی است که شما از ابتدا باید بازی را با مخفی کاری های خود پیش ببرید. 

چون که شما هنوز آنچنان قوی و قدرتمند نیستید و سلاح‌های شما نمی‌تواند در مقابل زامبی ها شما را حفظ کند ولی آرام آرام شما پیش خواهید رفت و سلاح هایی را به دست خواهید آورد که به راحتی دشمنان خود را از بین ببرید ،  البته با وجود پیش رفتن شما در بازی و پیشرفت بیشتر شما زامبی ها هم قدرتمندتر خواهند شد.

 همانطور که گفتیم علاوه بر آب و غذا شما باید به فکر تامین اکسیژن کاراکتر خود نیست باشید و گاهی با سرعت زیاد برای کپسول اکسیژن پیدا کنید.

علاوه بر چیزهایی که به شما گفتیم شما برای ادامه بازی باید همیشه به اینترنت متصل باشید شما می توانید با چندین دوست خود به صورت آنلاین  و گروهی می‌توانید زامبی ها را از پا در بیاورید. 

شیوه مبارزات در این بازی آن چنان ضعیف و نا معلوم است که باعث ناامیدی شما خواهد شد می توان گفت ضعف دیگر این بازی سیستم بازی است که به دلیل کم کاری طراحان ضعیف اینگونه شده است.

در زیر می توانید ویدئو معرفی رسمی این بازی متال گیر سروایور را ببنید:

نکته آخر در مورد بازی Metal Gear Survive

بازی از نظر گرافیک و قسمت هنری از نقاط ضعف بسیاری برخوردار است و قطعاً برای شما دلچسب و جذاب نخواهد بود.

به عنوان مثال نا معلوم بودن چهره کاراکتر شما و زامبی هاست که باعث می شود مخاطب از ادامه بازی کردن منصرف شود. 

بخش صداگذاری بازی می توان گفت تا حدودی قابل قبول است درست است که در جایگاه بالایی قرار ندارد ولی اگر بخواهیم با قسمت گرافیکی و فنی بازی مقایسه کنیم می توان گفت در قسمت صداگذاری بهترعمل  شده است.

 با تمام این چیزهایی که گفتیم نمی توان گفت که این بازی یک بازی خوب است یا بد و این بستگی به خود شما و سلیقه شما در بازی دارد، اینکه چه ژانری مد نظر شما است. 

در کل اگر به انجام بازی های مختلف مبارزه و اکشن علاقه مند هستید شاید بهتر باشد این بازی را از دست ندهید زیرا نکات خوب و جالبی به دست خواهید آورد.

این بررسی یرای سیستم پلی استیشن 4 هم انجام شده است. 

ویدیوها و مطالب مشابه