تولد ۴۰ سالگی شبیه ساز پرواز مایکروسافت در موزه هوانوردی اورگرین

موزه هوانوردی اورگرین در ماساچوست آمریکا، میزبان تولد 40 سالگی بازی شبیه ساز پرواز مایکروسافت بود. بله! تولد 40 سالگی این بازی به تازگی برگزار شده است. 40 سال زمان زیادی برای استقامت یک بازی در بازار پر رونق بازی های کامپیوتری است. اما شبیه ساز پرواز مایکروسافت بازی نیست که جایگزینی داشته باشد. مایکروسافت می گوید که اکثر خلبان های امروز جهان، اولین پرواز خود را با شبیه ساز پرواز مایکروسافت تجربه کرده اند. و البته که این موضوع به نظر درست می رسد. شبیه ساز پرواز مایکروسافت به شما تجربه پرواز با هواپیماهای مختلفی را می دهد که طی 120 سال تاریخچه پرواز انسان، مورد استفاده قرار گرفته اند.

برای تولد ۴۰ سالگی این بازی، مایکروسافت اما یک سورپرایز ویژه هم دارد: تجربه پرواز با هواپیمای معروف اسپروس گوس! این هواپیما که برای مقابله با زیر دریایی های ارتش هیتلر نازی ساخته شده بود، قادر است تا بر روی آب بنشیند، برای همین است که به آن goose به معنی مرغابی گفته می شود. اما جالب است بدانید بدنه این هواپیما در سال ۱۹۴۷ میلادی کاملا از چوب ساخته شده و در زمان ساخت، حداقل ۵ برابر رقیبان خود طول و عرض داشت!

گفته می شود همین موضوع دلیل آن است که این هواپیما فقط یک بار به پرواز درامده. زیرا بسیاری از کارشناسان معتقد بودند بدنه چوبی این هواپیما قادر نیست مشکلات یک پرواز طولانی را تحمل کند.

موضوع جالب دیگر آن است که اسپروس گوس تا سال ۲۰۱۹ همچنان بزرگ ترین هواپیمای جهان بود! تا در نهایت این مقام به جت استراتولانچ رسید که نزدیک به ۱۱۸متر شعاع باله های آن است.

اکنون اسپروس گوس مقام اول بزرگترین هواپیمای قایقی و هواپیمای چوبی جهان را در اختیار دارد و همچنان در موزه اورگرین ماساچوست آمریکا نگهداری می شود. تولید کنندگان استراتولانچ اعلام کرده اند که برای طراحی جت پهن بال خود، از تکنولوژی الهام گرفته اند که در ساخت اسپروس گوس مورد استفاده قرار گرفته است. این نکته هم حائز اهمیت است که استراتولانچ با هدف بردن انسان برای گردش درفضا طراحی شده است.

مایکروسافت در آپدیتی که برای شبیه ساز پرواز خود ارائه کرد، تجربه پرواز با هواپیمای غول پیکر اسپروس گوس را به طرفداران خود هدیه داد. تجربه ای که فقط در تاریخ یک بار رخ داده بود. اما اکنون هر کسی می تواند تجربه کند که خلبان بزرگترین هواپیمای جهان بودن، چه حسی دارد.

نظرات

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.