محققان دانشگاه MIT رباتی ساخته اند که با امواج مغز کنترل می شود

تکنولوژی ساخت ربات در MIT بسیار پیشرفت کرده است. این دانشگاه از ساخت رباتی با قابلیت تغییر شکل و رباتی دارای هوش مصنوعی با قدرت تشخیص انسان در طرف دیگر دیوار، به ساخت رباتی رسیده است که فقط با نگاه کردن به آن ها می توان آن ها کنترل کرد و با حرکت دست اشتباهات آن ها را تصحیح کرد.

4.25 از 5
از 4 رای
(رای دهید)
محققان دانشگاه MIT رباتی ساخته اند که با امواج مغز کنترل می شود

وقتی در حال تربیت یک فرزند باشید، فرزند شما وقتی حرکات شما را در نتیجه اعمال خود می بیند، به این نتیجه می رسد که کاری که انجام داده خوب بوده و یا بد بوده است.

اکنون ربات ها در دانشگاه MIT به این قدرت رسیده اند که از حرکات اتفاقی شما در نتیجه اعمالشان می توانند درک کنند که یک عملیات را چطور انجام دهند بهتر است.

این تکنولوژی از این جهت مفید است که دیگر نیاز نیست فردی که در حال آموزش ربات است به او با زبان خود ربات آموزش دهد. در واقع برای این ربات آموزش دهنده لازم نیست از حرکات پیشفرض تعیین شده برای ربات، جهت آموزش به او استفاده کند.

بدن ما به صورت ناخودآگاه، بازخورد های بسیاری را نسبت به اعمال دیگران نشان می دهد. این بازخورد ها از طریق امواجی که مغز منتشر می کند قابل دریافت است.

ربات ساخته شده در دانشگاه MIT می تواند این امواج را از مغز انسان ها دریافت کند و متوجه شود کاری که انجام داده خوب و یا بد بوده است.

تیمی که بر روی این ربات کار می کنند ویدئویی را منتشر کرده اند که در آن به ربات آموزش داده می شود چونه از مته برای سوراخ کردن استفاده کند.

در ۷۰ درصد موارد خود ربات قادر به تشخیص نقطه مناسب برای شروع سوراخ کردن است. ولی وقتی نظارت یک انسان را حس کند با بازخورد هایی که از مغز او می گیرد، ۹۷ درصد اوقات درست کار می کند.

“جوزف دلپرتو” نویسنده اطلاعات این ربات می گوید: “چیزی که در مورد این ربات جالب به نظر می رسد این است که نیاز نیست با زبان خود ربات به او آموزش داد. ربات باید به زبان شما عادت نکند، نه برعکس”.

آقای دلپرتو ادامه داد: “با نگاه کردن به اندام های صورت و دست و پای شما، همچنین دریافت امواج مغزی شما، این ربات می تواند عکس العمل های طبیعی یک انسان را تشخیص دهد. عکس العمل هایی که انسان در هنگام مشاهده چیزی که غلط انجام می شود از خود نشان می دهد توسط این ربات قابل فهم است.”.

رای شما به "محققان دانشگاه MIT رباتی ساخته اند که با امواج مغز کنترل می شود" چیست؟

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب پیشنهادی آموزش
مطالب پیشنهادی بررسی
مطالب پیشنهادی تصاویر
مطالب پیشنهادی تکنولوژی
مطالب پیشنهادی علمی
مطالب پیشنهادی ماشین
مطالب پیشنهادی ویدئو
برخی از محصولات تکنولوژی
دسته بندی
بستن