Molar Mic: برقراری ارتباطات بی سیم از طریق یک فرستنده و گیرنده کوچک در دهان

'Molar Mic' به ارتش آمریكا اجازه می دهد كه تماس های رادیویی را از کنار دندان هایشان برقرار و ایجاد کنند. خداحافظی با برقراری ارتباط از طریق واکی تاکی (walkie-talkie)، و سلام به صحبت مخفیانه و مرموزانه (sneaky-speaky) از طریق یک دستگاه تعبیه شده در دهان، این دستگاه به نام "Molar Mic" روی دندانهای عقب قرار می گیرد.

4 از 5
از 4 رای
(رای دهید)
Molar Mic: برقراری ارتباطات بی سیم از طریق یک فرستنده و گیرنده کوچک در دهان

در آینده، برقراری ارتباط در مبارزات می تواند به همان اندازه ساده بودن صحبت کردن باشد، فقط با یک میکروفون در کنار دندان ها.

وزارت دفاع آمریكا روز سه شنبه سرمایه گذاری چند میلیارد دلاری را بر روری یک سیستم ارتباطی دو جانبه در آینده اعلام می كند، كه دستگاهی به نام “Molar Mic” را برای استفاده از نیروی هوایی ایالات متحده، تعریف و معرفی کرده است.

طراحی شده توسط شرکت سانیتوس (Sonitus) فن آوری های کالیفرنیا، که یک گیرنده بر روی مولر های فوقانی عقب که همان داندان های بزرگ و پهن می باشند، قرار می گیرد (برای هر کاربر مناسب است)، همچنین دارای یک باتری قابل شارژ بی سیم، یک میکروفن ضد آب و یک بلندگو انتقال صدا از طریق استخوان ها، ساخته شده است.

دستگاه فرستنده و گیرنده از طریق ارتباطات بی سیم ارتباط خود را برقرار می کند، “یک سیستم تاکتیکی (tactical neckloop)” که به رادیو و تلفن های سنتی متصل می شود.

Sonitus می گوید: “در هنگام پریدن با چتر از هواپیما و از ارتفاع بالا، کار در کتار یک هلیکوپتر روشن و پر سرو صدا، شنا کردن در آب های آزاد و شرایط مشابه، این سیستم با وسایل ارتباطی سنتی، دقیقا زمانی که بیشتر مورد نیاز هستند، ارتباط برقرار می کند و مورد استفاده قرار می گیرد”.

به گفته Sonitus، در عوض، بلندگو های Molar Mic از طریق هدایت سیگنال در استخوان ها به صورت مستقیم به قسمت داخلی گوش، بدون کوچک ترین خللی و حتی شنیدن صداهای دیگر در اطراف و یا استفاده دستی از آنها، این رله صدا را مستقیما در گوش پخش می کند.

Sonitus می گوید: “نتیجه یک سیستم بدون مزاحم برای سر و دست ها، ارتباطات شفاف و روشن تر، آسایش بیشتر، آگاهی بهتر از وضعیت موقعیتی و توانایی اضافه کردن یا حذف تجهیزات و پشتیبانی گیری بدون کوچکترین قطعی و ششکست ارتباط را ارائه می دهد”.

Molar Mic برای اولین بار توسط نیروی هوایی ایالات متحده (با شاخه های دیگر ارتش به طور بالقوه تحت پوشش) قرار می گیرد، اما Sonitus می گوید این فناوری همچنین می تواند توسط پرسنل امنیتی، کارگران صنعتی یا اولین پاسخ دهندگان نیز مورد استفاده قرار گیرد.

رای شما به "Molar Mic: برقراری ارتباطات بی سیم از طریق یک فرستنده و گیرنده کوچک در دهان" چیست؟

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب پیشنهادی آموزش
مطالب پیشنهادی بررسی
مطالب پیشنهادی تصاویر
مطالب پیشنهادی تکنولوژی
مطالب پیشنهادی علمی
مطالب پیشنهادی ماشین
مطالب پیشنهادی ویدئو
برخی از محصولات تکنولوژی
دسته بندی
بستن