ارائه موزیلا فایرفاکس نسخه iOS اندروید

ارائه امکانات جدید موزیلا در فایرفاکس نسخه iOS و اندروید

موزیلا دو قابلیت جدید به صورت جداگانه در سیستم های iOS و اندروید توسط کمپانی موزیلا در نرم افزار فایرفکس ارائه شده اند. در iOS موزیلا قابلیت Lockbox، یک ابزار نگهداری رمز عبور، را ارائه کرده و در اندروید قابلیت Notes برای یاداشت برداری در اختیار کاربران قرار گرفته است.

پس از ارائه موفق مرورگر فایرفکس کوانتوم در دسکتاپ، موزیلا در تلاش است از این پس بیشتر به امکانات مرورگر خود در سیستم عامل های اندروید و iOS بپردازد. در همین جهت، موزیلا دو امکان جدید در فایرفکس نسخه iOS و اندروید ارائه داده است.

قابلیتی که موزیلا در سیستم عامل iOS ارائه کرده Lockbox نام دارد. Lockbox یک سیستم مدیریت رمز عبور در سیستم عامل iOS است که بر اساس اطلاعات ورود به سرویس های مختلف وارد شده در فایرفکس کار می کند. موزیلا قصد دارد با ارائه این قابلیت کاربران سیستم عامل iOS را به استفاده از مرورگر خود ترغیب کند.

با استفاده از قابلیت Lockbox کاربران قادر خواهند بود با یک بار ورود به هر سایت، اطلاعات ورود سایت را در نرم افزار Lockbox برای استفاده های بعدی ذخیره کنند. اطلاعات ذخیره شده در Lockbox در با ورود به اکانت موزیلا در دستگاه های مختلف قابل همگام سازی خواهد بود.

موزیلا برای همگام سازی اطلاعات در دستگاه های مختلف از روش رمز نگاری 256-بیت استفاده می کند. برای باز کردن قفل نرم افزار، کاربران می توانند از روش Face ID و Touch ID استفاده کنند.

در سیستم عامل اندروید، موزیلا قابلیت Note را به مرورگر فایرفکس خود افزوده است. قابلیت Note شبیه Google Keep عمل می کند. این قابلیت به کاربر امکان همگام سازی یاداشت ها در نسخه دسکتاپ و اندروید را می دهد.

این دو قابلیت هر دو در مرحله تست قرار دارند. این قابلیت ها را شرکت موزیلا "آزمایش" نامیده است و این نام گذاری نشان از آن دارد که این قابلیت ها تنها شروع کار موزیلا برای گسترش قابلیت های فایرفکس نسخه موبایل است.

... توضیحات کامل