ربات های نانو برای تحقیقات پزشکی در خون انسان ها هدایت می شوند

نانو بات ها هم اکنون می توانن همانند یک ماهی به صورت گروهی برای انجام وظایف پزشکی پیچیده در جریان خون حرکت کنند. محققان یک روش جدید برای کنترل nanobot ها در داخل بدن انسان ایجاد کرده اند. Nanobot ها یک ربات در مقیاس نانو می باشند.

3.6153846153846 از 5
از 13 رای
ربات های نانو برای تحقیقات پزشکی در خون انسان ها هدایت می شوند

آینده واقعا شگفت انگیز است. مگر نه؟

به لطف دانشگاه چینی هنگ کنگ (CUHK)، روش جدیدی برای استفاده از نانو رباتها کشف شده است، که میتواند به جراحان کمک کند تا وظایف پزشکی پیچیده را خیلی راحت تر و با فهم بیشتر انجام دهند.

این تحقیق، روز پنج شنبه، توسط پروفسور ژانگ لی (Zhang Li) که اداره دانشکده مهندسی مکانیک و اتوماسیون (CUHK) را بر عهده دارد، اعلام شد.

تیم ژانگ با تحقیقات و الهام گرفتن در مورد گله های پرندگان و گروه های ماهیان، از میدان مغناطیسی برای کنترل حرکات نانوبوتها و اجرای رفتارهای گروهی آن ها استفاده می کنند.

شما می توانید آنها را در عمل در ویدیو زیر مشاهده کنید:

 

Nanobots، به عنوان میلیون ها نانوذره مغناطیسی، می توانند شکل خود را با هر محیطی که با آن ارتباط برقرار می کنند، به هر ظاهری تغییر دهند.

گزارش شده است که آنها می توانند به صورت گروهی با یکدیگر در یک خط گسترش یابند، به قسمت های ریزتر و کوچکتر تبدیل شوند، از یکدیگر جدا و تقسیم شوند و یا با هم ادغام شوند و شکلی خاص را داشته باشند.

ژانگ در یک ایمیل می گوید: “بخش خلاقانه و دشوار در کار ما این است که روش راه اندازی مناسب برای تحقق یافتن یک راه حل بسیار قابل تنظیم و قابل پیکربندی در محدوده میکروسکوپی را برای نانوبات ها پیدا کنیم.”

محققان می گویند این قابلیت می تواند توسط جراحان برای ارسال nanobot ها در فضاهای سخت، باریک و دشوار موثر باشد تا بتوانند آن ها را به راحتی در سیستم های پر پیچش و خم بدن به حرکت در آورند.

همچنین گزارش داده شده است که می توان از آنها برای تحویل دارو های هدفمند، درمان سرطان و جراحی چشم استفاده کرد.

ژانگ نوشت: “در آینده ای نزدیک، من تصور می کنم که تکنیک میکروسکوپ مغناطیسی ممکن است فرصت جدیدی برای بازآزمایی انسداد در سیستم های عروقی، مانند سکته مغزی ایجاد کند”.

علاوه بر این، استفاده برای دیگر برنامه های کاربردی بالقوه نیز از آن انتظار می رود، مانند الگوی سطحی بی نظیر برای ساخت مواد میکرو و دستکاری یا متمرکز کردن مایع موضعی برای سیستم های ریزسیال‌شناسی یا میکروفلوئیدیک.

این تیم با همکاری بیمارستان شاهزاده ولز در شاتین در CUHK آزمایشات حیوانی را برای این فرآیند آغاز کرده است.

ما تکرار می کنیم، آینده واقعا شگفت انگیز است.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.