کارت SD با سرعتی ظرفیتی عرضه

کارت های جدید SD با سرعتی بیشتر و ظرفیتی فوق العاده عرضه می شوند

اتحادیه SD اعلام کرده است که کارت های SD جدیدی به بازار عرضه خواهد شد که سرعت آن ها برابر با SSD و ظرفیت آن ها بسیار بیشتر از کامپیوتر حال حاضر شماست.

تکنولوژی با سرعت بسیار در حال پیشرفت است. با پیشرفت های نرم افزاری که در دنیای تکنولوژی شاهد آن هستیم، نیاز به سخت افزار مناسب بسیار افزایش پیدا کرده است.

اتحادیه SD برای پاسخگویی به نیاز کاربران به سرعت بیشتر انتقال اطلاعات و فضای بیشتر برای ذخیره سازی آن، کارت های جدید SD معرفی کرده است که قرار است به زودی به بازار عرضه شوند.

در حالی که برخی از این کارت ها می توانند با سرعت بسیار بالایی، برابر با کارت های SSD اطلاعات را منتقل کنند، برخی از آن ها می توانند فضایی بسیار بیشتر از فضای کامپیوتر شما را در اختیارتان بگذارند.

کارت های SD جدید که قرار است تکنولوژی آن ها زودی به کارخانه ها عرضه شود، شامل سه مدل SDXC ،SDHC و  SDUC می شود.

این کارت های SD Express، با استفاده از رابط های کاربری Express و NVMe می توانند با سرعت 985 مگابایت بر ثانیه اطلاعات را منتقل کند و همچنان قابلیت جدایی پذیری را نیز در اختیار کاربر قرار دهند.

سرعت 985 مگابایت بر ثانیه ای که این کارت ها قرار است ارائه دهند، نسبت به کارت های UHS-II که 600 مگابایت بر ثانیه سرعت دارند، پیشرفت چشمگیری داشته است.

کارت SDUC از این مجموعه کارت های اکسپرس، که در واقع SD Ultra Capacity نام دارد، می تواند تا 128 ترابایت را در خود ذخیره کند که عددی باور نکردنی است.

کارت های SDUC با تست های انجام شده مشخص شده است که می تواند فضای ذخیره سازی بین 2 ترابایت تا 128 ترابایت را به کاربران ارائه دهد، این افزایش فضا بدون افزایش سایز، نسبت به مدل های قبلی، صورت خواهد پذیرفت.

البته اتحادیه SD خود، تولیدکننده این کارت ها نخواهد بود و فقط طراحی آن از نظر فنی به عهده این اتحادیه است. پس می توان انتظار داشت که کارخانه ها با توجه به هزینه هایی که قرار است انجام دهند و طرح مارکتینگ خود، مدل های مختلفی از این کارت ها را با میزان فضاهای متفاوت به بازار عرضه کنند.

هنوز هیچ اطلاعاتی از قیمت این کارت ها در دسترس نیست و باید منتظر بررسی ها و طرح های اولیه این کارت ها در کارخانه های تولید کننده بمانیم. احتمالا با ارائه این کارت ها، قیمت سری قبلی کارت های SD بسیار کاهش یابد.

... توضیحات کامل