دسته بندی
بستن

آمپول کافی ست، درمان بیماران دیابتی نوع ۲ با خوردن یک فنجان قهوه

تکنولوژی نوین پزشکی در فناوری کنترل ژن به زودی به کمک بیماران دیابتی نوع دو خواهد آمد تا آن ها را از شر آمپول های همیشه گی راحت کند. در آینده ای نزدیک درمان دیابت بیماران بجای راه حل های با درد، با یک فنجان قهوه داغ ریلکس انجام می شود.

4 از 5
از 5 رای
(رای دهید)
آمپول کافی ست، درمان بیماران دیابتی نوع ۲ با خوردن یک فنجان قهوه

افراد دیابتی باید ۲۴ ساعت در ۷ روز هفته را مراقب قند خون خود باشند و آن را در حد معمول نگه دارند. در آینده ای نزدیک این کار با خوردن یک فنجان قهوه انجام خواهد شد نه با آمپول های انسولین.

برای این تکنولوژی قدرتمند پزشکی باید از دانشمندان ETH زوریخ آلمان ممنون باشیم که موفق به ساخت یک سلول قادر به ترشخ انسولین شده اند. این سلول در هنگام احساس وجود کافئین به سرعت از خود انسولین شرح می کند که می تواند درمانی باشد برای درد بیماران دیابتی.

مارتین فاسنگر پروفسور بیوسیستم دانشگاه ETH زوریخ می گوید: “ما موفق به تولید سلول انسانی شده ایم که می تواند GLP-1 تولید کند. این سلول ها در کپسول های بسیار ریز با اندازه نیم میلیمتر ساخته شده از جلبک دریایی وارد بدن می شوند. در هنگام قرار داده شدن این سلول ها درون بدن، این سلول ها خود را در مقابل سیستم دفاعی بدن محافظت می کنند و می توانند به جریان خون متصل شوند و در هنگامی که حضور کافئین را در خون احساس کنند از خود GLP-1 ترشح کنند.”.

این GLP-1 که پروفسور مارتین فاسنگر به آن اشاره کرد در واقع یک پروتئین درمانی (Therapeutic) است که می تواند از خود انسولین به خون بیماران دیبابتی نوع ۲ ترشح کند.

پروتئین GLP-1 از تزریق انسولین بسیار بهتر است، زیرا علاوه بر نداشتن درد، هیچگاه باعث کاهش بیش از حد قند خون نخواهد شد. مشکلی که در صورت تزریق بیش از حد انسولین بیماران دیابتی با آن روبرو می شوند.

در حال حاضر محققان در حال بررسی استفاده این روش در انسان ها هستند. فعلا این روش فقط بر روی موش های آزماشگاهی استفاده شده که در همه موارد موفق بوده است.

محققان می گویند قبل از تست بر روی انسان باید بر روی حیوانات بزرگتر نیز تست انجام شود تا آن را بتوان بدون خطر و با تایید سازمان های بهداشتی به بازار عرضه کرد.

برای تست اولیه، محققان از قهوه های استار باکس استفاده کرده اند و در نتیجه ترشح انسولین را به سرعت مشاهده کردند. البته گفته می شود نوشیدنی های شکلاتی به علت کم بود میزان کافئین در آنها توانایی فعال سازی این پروتئین را ندارند.

پروفسور فسنگر می گوید: “در آینده ای نزدیک ما به جایی خواهیم رسید که بیماران دیابتی نوع ۲ اصلا احساس مریض بودن نداشته باشند. زیرا استفاده از قهوه به طور مدام در بین افراد انجام می شود پس احتمالا همه به اندازه کافی کافئین مصرف خواهند کرد.”.

 

رای شما به "آمپول کافی ست، درمان بیماران دیابتی نوع ۲ با خوردن یک فنجان قهوه" چیست؟

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

LuCI نام قرصی که می تواند دیابت نوع ۲ را درمان کند
LuCI نام قرصی که می تواند دیابت نوع ۲ را درمان کند
5،285 بیننده
درمان کامل دیابت نوع ۱ توسط تبدیل سلول های بنیادی به انسولین
درمان کامل دیابت نوع ۱ توسط تبدیل سلول های بنیادی به انسولین
2،669 بیننده
نحوه ساخت یک فنجان قهوه ناز اوریگامی و کاغذی برای تزئین!
نحوه ساخت یک فنجان قهوه ناز اوریگامی و کاغذی برای تزئین!
6،005 بیننده