تقویم گوگل اکنون یک گزینه “خارج از شرکت” دارد

سابقات در نرم افزار تقویم گوگل یا همان Google calendar شما فقط می توانستید ساعت های کاری و رویداد های کاری را مدیریت کنید. اکنون گوگل قابلیتی افزوده است که شما در آن می توانید رویداد ها و برنامه ریزی های مربوط به ساعت خارج از شرکت را نیز مشخص کنید.

3.8 از 5
از 5 رای
(رای دهید)
تقویم گوگل اکنون یک گزینه “خارج از شرکت” دارد

گوگل به نظر می رسد برای سال ۲۰۱۸ قصد دارد بیشتر به موضوع سلامتی کاربران بپردازد. افزودن قابلیت “خارج از شرکت” در تقویم گوگل نیز در همین راستا انجام شده است.

این قابلیت به کاربران اجازه می دهد تا رویداد های مربوط به ساعاتی که در شرکت حضور ندارد را نیز در تقویم گوگل مشخص کنید. در این روز ها و ساعات خارج از اداره، اگر شما درخواست ملاقاتی را در تقویم گوگل دریافت کنید، به طور اتوماتیک با ارسال معذرت خواهی کنسل خواهد شد.

افراد دیگر و یا همکاران شما با دیدن وضعیت تقویم شما می توانند متوجه شوند که شما اکنون در حال کار کردن هستید تا با شما تماس بگیرند. این قابلیت از مزاحمت های ناخواسته زیادی جلو گیری خواهد کرد.

برای استفاده از این قابلیت کافی است در هنگام ساخت یک Event در Google calendar نسخه وب، گزینه “Out of Office” را انتخاب کنید.

به عنوان مثال اگر شما می خواهید به تعطیلات بروید یک Event به این نام با نوع Out of the Office درست کنید و تاریخ آن را مشخص کنید. در این تاریخ ها هیچ کس نمی تواند درخواست ملاقات از طریق تقویم گوگل برای شما ارسال کند.

گوگل همچنین می تواند بسیاری از رویداد هایی که ایجاد می کنید را به طور اتوماتیک مشمول Out of the Office یا غیر از آن تشخیص دهد.

این قابلیت سال ها توسط کاربران از گوگل تقاضا شده بود. اکنون گوگل تصمیم گرفته به خواسته آن ها با ارائه قابلیت Out of the Office جامه عمل بپوشاند.

قابلیت جدید دیگری که به تازگی در تقویم گوگل تعبیه شده، به شما این امکان را می دهد که ساعت های کاری خود را نیز بهتر مدیریت کنید.

در گذشته فقط می توانستید ساعت کاری را در طول یک هفته مشخص کنید. مثلا از ساعت ۸ صبح تا ۵ عصر هر روز بجز روز های تعطیل

اکنون می توانید ساعت های هر روز را به طور جداگانه نیز مدیریت کنید. این امکان ویژه برای کسانی است که ساعت کاری مشخصی در طول روز ندارند.

رای شما به "تقویم گوگل اکنون یک گزینه “خارج از شرکت” دارد" چیست؟

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب پیشنهادی آموزش
مطالب پیشنهادی بررسی
مطالب پیشنهادی تصاویر
مطالب پیشنهادی تکنولوژی
مطالب پیشنهادی علمی
مطالب پیشنهادی ماشین
مطالب پیشنهادی ویدئو
برخی از محصولات تکنولوژی
دسته بندی
بستن