این بانداژ هوشمند به مصدوم دارو تزریق می کند

بانداژ های معمولی به زودی جای خود را به نمونه هوشمند خود خواهند داد. بانداژ های هوشمند با قابلیت های فوق العاده ای که دارند، می توانند کمی تسکین درد مصدومان باشند.

3.8571428571429 از 5
از 7 رای
این بانداژ هوشمند به مصدوم دارو تزریق می کند

در قرن تلفن های هوشمند، کلاه های ایمنی هوشمند، ساعت های هوشمد و مچبند های هوشمند، چرا بانداژ های هوشمند نداشته باشیم؟

بانداژ هوشمند می تواند در بسیاری موقعیت ها مفید واقع شده و با قابلیت های خود، کمی تسکیل دهنده درد مصدومان باشد.

متخصصان دانشگاه Tufts به تازگی نمونه اولیه ای از بانداژ هوشمند خود را به نمایش در آورده اند که ادعا می شود با تزریق دارو به مصدوم می تواند روند درمان او را تسهیل کند. این بانداژ می تواند زخم های مزمن را زیر نظر گرفته و با استفاده از اطلاعاتی که با استفاده از سنسور های خود به دست می آورد به روند درمان زخم کمک کند.

این تکنولوژی می تواند بانداژ های معمولی را که درمانی غیر فعال (Passive) خوانده می شوند، به درمانی فعال (Avtive) تبدیل کند. این بانداژ ها اکنون می توانند در کنار جلوگیری از خونریزی که وظیفه اصلی بانداژ هاست، به درمان مصدوم نیز کمک فراوانی کنند.

این بانداژ هوشمند دارای المان های گرمایش است و به همراه خود سیستم سنجش PH و حرارت سنج دارد. با استفاده از اطلاعات دریافتی از PH سنج و حرارت سنج، این بانداژ می تواند داروی مناسب را به خون مصدوم تزریق کند.

کارکرد بانداژ هوشمند

چیزی که این بانداژ ها را هوشمند می کند، PH سنج و حرارت سنج موجود در این بانداژ هاست.

با دریافت اطلاعات PH زخم، این بانداژ می تواند متوجه شود که زخم در حال خوب شدن است یا نه؟ در زخم هایی که در حال خوب شدن هستند، PH زخم بین ۵٫۵ تا ۶٫۵ است و PH زخم هایی که در حال بدتر شدن هستند بالاتر از ۶٫۵ خواهد بود.

این بانداژ با استفاده از حرارت سنج درواقع می تواند متوجه شود یک زخم در حال عفونت است یا خیر. حرارت سنج به تشخیص عفونت در زخم ها کمک بسیاری می کند.

با دریافت اطلاعات مناسب از این ابزار هایی که در اختیار این بانداژ هوشمند است. این دستگاه می تواند تصمیم بگیرد مصدوم نیاز به دارو دارد یا خیر؟

برای بیماران سن بالا، یعنی کسانی که نمی توانند از خود مراقبت کنند، این تکنولوژی بسیار کارامد خواهد بود زیرا بررسی زخم و اعمال دارو به صورت اتوماتیک انجام خواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.