بررسی کامل بازی جنگ ستارگان (Star Wars Jedi Fallen Order)

بازی Star Wars Jedi: Fallen Order که یک نسخه اکشن و مبارزه ای از بازی های جنگ ستارگان است، در سال 2019 برای ویندوز کامپیوتر و کنسول های بازی پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان عرضه شده است. با ما همراه شوید تا این مطلب را کمی بیشتر مورد بررسی قرار دهیم.

بازی جنگ ستارگان Star Wars Jedi Fallen Order

گیم پلی بازی جنگ ستارگان

استودیو ریسپاون  در این بازی توانسته محتوای جنگ ستارگان را به تصویر بکشد.

زمانی که بازی Star Wars Jedi  Fallen Order معرفی شد، مخاطبان تردید داشتند که استودیو ریسپاون بتواند  یک بازی  با تجربه ای کامل از جنگ ستارگان را در اختیار کاربران قرار دهد. با این وجود تیم کوچکی از استودیو ریسپاون  در سال  های گذشته، در حال کار کردن روی یک بازی جدید بودند؛ که در این بازی بتوانند جنگ ستارگان را به تصویر بکشند.

تا به حال  استار وارز جدای نتوانسته است یک بازی تک نفره منتشر کند. اکنون که این بازی روانه بازار شده است، توانسته نتیجه  تمامی زحمات خود را در این چند دهه ببیند، این بازی بسیار عالی ساخته شده است  و باید بگوییم که یکی از بهترین تجربه های بازی های سبک شمشیری در سال 2019 می باشد.

داستان بازی Star Wars Jedi: Fallen Order  

داستان بازی روایت گر پنج سال پس از  Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith است . شما در نقش یک کاراکتر هستید به نام کال کستیس ، که در سرزمین امپراطوری زندگی می کند. اما کسی از هویت او خبری ندارد. یک روزکه کال و دوستانش در حال تعمیر سفینه خود هستند ناگهان اتفاق بسیار عجیبی رخ میدهد. و اکنون کال مجبور است به کمک نیروی فورس دوستان خود را نجات دهد. این اتفاق بسیار عجیب، به گوش  اعضای گروه Galactic Empire و Second Sister ، حال شما باید برای زنده ماندن تلاش کنید و پا به فرار بگذارید.

کال کستیس در ماجراجویی  خود با افراد زیادی روبه رو می شود، که آن ها وظیفه دارند Jedi Order از نو بسازند. او در این ماجراجویی، با سربازان  Galactic Empire روبه رو می شود؛ این سربازان دستور دارند تا کارهای کال کستیس را  دشوارتر کنند. در اوایل، بازی رونده آرامی دارد ولی با گذشت زمان روند بازی تندتر وهیجان انگیزتر می شود. مورد بعدی، شخصیت هر کاراکتر دربازی است . مثلا کاراکتر سیر  در گذشته  یک جدای بوده است، اما اتفاقاتی برای او رخ می دهد، که دیگر خود را یک جدای نمی داند.

بیشتر در مورد گیم پلی بازی Star Wars Jedi: Fallen Order

استودیو ریسپاون در ساخت کاراکتر BD­-1، ربات  کال کستیس، تلاش کرده است به خوبی آن را بسازد. BD-1 تنها یک ربات  برای کال نیست ،بلکه یک همدم هم برای او میباشد. شما به جز کاراکتر BD-1 ، شاهد کاراکتر های مهم دیگری مثل شخصیت منفی بازی یعنی Second Sist میباشید.

استودیو ریسپاون ، یک تجربه ی عالی و سرگرم کننده را برای گیمرها خلق کرده است. شخصیت کال  از طریق یک لایت سیبر، دشمنان خود را از سر راه خود بر می دارد. در این بازی شاهد  یک تجربه عالی هستیم که نظر ما را به خود جلب می کند، که سیستم مبارزات بازی و قابلیت های قهرمانان داستان و سیستم ذخیره بازی شامل آن است. قهرمان بازی تنها یک سلاح ثابت دارند، و آن را به هیچ عنوان تعویض نمی کنند بلکه از طریق کسب مهارت های جدید، شیوه مبارزات خود را تغییر می دهند. در این صورت می توان گفت که بالا بردن مهارت و درخت مهارت بازی، مهمترین قسمت قوی شدن کاراکتر شماست.

 درخت مهارت ها به سه بخش تقسیم می شود؛ در سمت  راست مهارت هایی  وجود دارد که مربوط به نوار سلامت می شود، در سمت چپ مهارت های سه ویژگی نیرو فورس مربوط می شود، و در میانه درخت مهارت ها،  شاهد مهارت های مبارزاتی هستیم.

نحوه کسب امتیاز در این بازی ،به اینگونه است که شما با کشتن دشمان و… XPکسب می کنید و از طریق XPمی توانید آیتم  های جدیدی را باز کنید.

می توان گفت Star Wars Jedi   Fallen Order نسخه آسان بازی “میازاکی” نیز هست.

در این بازی درجه سختی را خود شما در ابتدا تنظیم می کنید . محیط بازی عالی است مثلا سیاره شما را مجذوب خود خواهد کرد و شما با مشاهده آن ها، علاقمند به  گشت و گذاری در بازی می شوید.

در کل مینی باس های بازی وتعداد کم دشمنان ما را تکراری می کند، اما به دلیل زیست بوم های مختلف سیاره های بازی، این تکرار ها آنچنان ما را آزرده نخواهد کرد.

گرافیک و موسیقی بازی Star Wars Jedi Fallen Order

همیشه یکی از نقاط قوت جنگ ستارگان،  موسیقی  آن است و در این بازی نیز از همان موسیقی های جنگ ستارگان استفاده شده است. گرافیک بازی عالی است و سازنده از موتور گرافیکی آنریل انجین 4 استفاده کرده است. در کل اگر می خواهید 20 تا 25 ساعت سرگرم باشید، این بازی گزینه ای عالی برای انتخاب است.

ویدیوها و مطالب مشابه