عکس پرواز [ترفند عکاسی]

چگونه یک عکس از غذای در حال پرواز بگیریم؟ [ترفند عکاسی]

شاید شما هم از این تصاویر جالب را دیده باشید که غذا از بشقاب یا از داخل یک ساندویچ به بالا پرتاب شده و به نظر می رسد عکاس آنقدر خوش شانس بوده که این تصویر را در لحظه ثبت کند. اما تولید این تصاویر کمی بیشتر از شانس نیاز دارد.

مواد لازم برای ساخت یک تصویر از غذای در حال پرتاب: خیار، گوجه، کلم، سبزی، مقداری کالباس و مهم تر از همه، چند تکه سیم و نرم افزار فتوشاپ!

در این ویدئو که به تازگی توسط عکاس معروف Skyler Burt در کانال یوتیوب او منتشر شده است، این عکاس به توضیح نحوه گرفتن یک تصویر از غذای در حال پرواز می پردازد. تصاویری به نظر فوق العاده که با روشی بسیار ساده ساخته می شوند.

تصاویر غذا ها در اینستاگرام بی نهایت یافت می شود. همه می توانند گوشی تلفن خود را به سمت هر بشقابی پر شده از هر چیزی گرفته و با زدن دکمه ای ساده یک تصویر خلق کنند و در صفحه خود به اشتراک بگذارند. اما یک تصویر از غذای در حال پرتاب می تواند خیلی ها را به حیرت وا دارد.

اگر شما می خواهید یک تصویر از غذای در حال پرتاب بگیرید، خیلی ساده است.

فقط کافیست سیم های فلزی محکمی را در دو ردیف به دور دو چوب یا میله ببندید، تکه های غذا را بر روی آن طوری بچیینید که به نظر پرتاب شده اند، سپس با دوربین خود یه عکس از این صحنه بگیرید.

برای طبیعی تر شدن این تصویر می توانید دست خود را هم زیر این تکه های غذا بگذارید، طوری که انگار غذا از بشقاب روی دست شما پرتاب شده است.

یک عکاس حرفه ای پیشنهاد می کند یک تصویر هم فقط از خودتان تکی، بدون قطعات غذا، در همان حالت با بشقاب بگیرید، زیرا در نهایت در نرم افزار فتوشاپ به حذف سیم ها از تصویر کمک بسیاری خواهد کرد.

حالا نرم افزار فتوشاپ را باز کنید. تصاویری که گرفته اید را بر روی هم در لایه های متفاوت قرار دهید و آرام آرام شروع به حذف سیم ها از تصویر کنید. (در ویدئو توضیحات لازم داده شده).

اگر به ترفند های عکاسی بیشتری نیاز دارید، فیلم ترفند های عکاسی برای شبکه های اجتماعی و ایده های جالب عکاسی را در نتران تماشا کنید.

... توضیحات کامل