بازی دنیاهای خارجی The outer worlds

بررسی کامل بازی جدید دنیاهای خارجی دیگر (The outer worlds)

بازی جدید The Outer Worlds یا همان جهان های دیگر، یک بازی RPG علمی تخیلی تک نفره جدید از شرکت Obsidian Entertainment و Division است که شما را به یک تجربه جالب تیراندازی فضایی میبرد. این بازی "جهان های دیگر" برای پلی استیشن 4، ایکس باکس وان و ویندوز در تاریخ 25 اکتبر 2019 منتشر شده است و هم اکنون نیز در فروشگاه های مختلف برای خرید در دسترس می باشد. با نتران همراه شوید تا در این مطلب به داستان، ویژگی ها، سبک و گرافیک این بازی جالب The outer worlds نگاهی بیاندازیم.

داستان بازی The outer worlds

داستان بازی The Outer Worlds درباره شورش علیه دولتی است که فقط به پول اهمیت زیادی می دهد. این دولت بسیار زورگو هر کاری می کند که به منافع و اهداف خودش برسد.

داستان بازی این گونه است که در ابتدا شما توسط یک دانشمند به نام فنیس ولس، از سفینه ای به نام هوپ دزدیده شده اید.اما در واقع این دانشمند سعی دارد که به کمک شما، افراد دیگری که در سفینه فضایی Hope بوده اند را نجات دهد.

شما که اکنون دوباره زنده شده اید، در این سفینه منجمد شده بودید و 35 سال پیش به همراه افرادی دیگر توسط مالک سیستم board در فضا رها شده اید.

با اتفاقاتی که طی چندین سال رخ داده، در کهکشان The Outer Worlds، شرایط بدی به وجود آمده است. در این کهکشان درگیری های زیادی در سیاره های مختلف ایجاد شده است.

کارکتر بازی با ورود به هر منطقه یا مرحله بازی، داستان بازی برای او واضح تر می شود.

اکنون با لطفی که فنیس ولس به شما کرده، حال باید مقابل Board ایستادگی کنید و افراد درون سفینه را نجات دهید.

یکی از نکات قابل توجه بازی این است که پس از ورود به سرزمین Edgewater، متوجه می شوید که در این بازی باید در هر مرحله ادامه داستان بازی را با انتخاب های خود مشخص کنید.

شما با انتخاب خود داستان بازی و سرنوشت کاراکتر خود را تغییر می دهید.

شما در داستان بازی به مرور زمان با افراد زیادی رو به رو می شوید، که با شما وارد سفینه فضایی می شوند.

مکالمه شما با آن ها برای بار اول بسیار کوتاه است، اما با گذشت زمان، در مراحل فرعی آن ها را آزاد می کنید.

مراحل فرعی به شما کمک می کند تا شناخت خود را از آن افراد بیشتر کنید.

شما حتی می توانید خط داستانی مراحل فرعی بازی را، برای شرکت هم تیمی های خود باز کنید. با همکاری آن ها مراحل بازی ساده تر می شود.

در این بازی ساخت شخصیت های بازی <کارکتر های مثبت> با دقت بالایی انجام شده است. اما باید گفت که کارکتر های منفی بازی اصلا خوب ساخته نشده اند.

همچنین از نکات منفی بازی این است که، مراحل بازی برای شما حتما آسان خواهد بود و آن طور که باید شما را مجذوب خود کند، نمی کند.

بازی The Outer Worlds ذهن مخاطب را به سوالات زیادی مشغول می کند، اما استودیو آبسیدن، تولید کننده این بازی، به تمام سوالات شما پاسخ خواهد داد.

در زیر می توانید تریلر رونمائی از بازی The Outer Worlds را مشاهده بنمائید:گیم پلی بازی The Outer Worlds

بهتر است بگوییم با تمام تلاشی که طراحان The Outer Worlds داشته اند، این بازی مشکلات فنی نیز دارد. اما به طور کلی می توان گفت گیم پلی این بازی به خوبی ساخته شده است.

شما باید در یکی از قسمت های بازی The Outer Worlds شخصیت کارکتر خود را بسازید. این قابلیت شخصی سازی کاراکتر، یک قابلیت عالی در بازی می باشد.

داستان این بازی کمی پیچیده است و برای این که بتوانید داستان بازی را به خوبی متوجه شوید، باید بیشتر مراحل اصلی بازی را انجام دهید.

شما در این بازی صحبت هایی به زبان انگلیسی می شنوید که بر داستان بازی نیز تاثیر می گذارد. و این تاثیری که انتخاب دقیق بین گزینه ها بروی داستان بازی می گذارد باعث می شود که ماموریت های بازی سریع تر یا بسیار کندتر انجام شود.

شما در این بازی اگر در برخی مراحل حتی دروغ بگویید، فرد مورد نظر شما کار هایی که شما بگویید را انجام خواهد داد.

شما با انجام دادن ماموریت های بازی ، پاداشی به نام XP دریافت می کنید که می توانید از طریق آن کارکتر خود را ارتقاء دهید؛ شما هر بار که کارکتر خود را ارتقاء دهید، 10 امتیاز به شما داده می شود.قابلیت های مرتبط با ارتقاء شخصیت بازی به دسته بندی سه تایی تقسیم شده است.

شما در این بازی بهتر است فقط ایکس پی خود را صرف ارتقا سلاح کنید.

سیستم بازی این قابلیت را به شما می دهد که روی موارد مهم بازی بیشتر تمرکز داشته باشید، و به بخش های غیر ضروری کمتر اهمیت بدهید.

اگر شما خیلی اهل مبارزه نیستید، می توانید دیالوگ های بازی را طوری انتخاب کنید که به حداقل میزان درگیری برسید. شما در قسمت "مخفی کاری" بازی می توانید، آیتم های خود را در بازی به گونه ای ارتقاء دهید که باعث می شود دشمن های شما، به آسانی نتواند شما را شناسایی کنند.

قابلیت مخفی کاری در زمانی به کار می آید که برای پشت سر گذاشتن مراحل بازی باید از مسیرهای امن عبور کنیم تا دشمن ما را شناسایی نکند.

سیستم ،ارتقاء لباس و سلاح را تنها برای شخصیت شما قرار نداده است، بلکه شما می توانید لباس و سلاح هم تیمی های خود را نیز ارتقاء دهید.

مبارزاتی که در بازی انجام می شود هیجان خاص خود را دارد، و شما حتما با داشتن سلاح بهتر می توانید مراحل بازی را راحت تر تمام کنید.

شما در این بازی می توانید در این بازی از دو نوع سلاح می توانید استفاده کنید: نوع اول سلاح شما دوربرد است، که در این جا نکته ی جالب این است که در این قسمت می توانیم دو سلاح دو برد داشته باشیم.

نوع دوم سلاح Melee نام دارد که از این نوع سلاح می توانیم دو عدد داشته باشیم.

هم تیمی های شما در این بازی به شما کمک می کنند و قابلیت های خوبی هم دارند.

همانطور که پیشتر گفته شد، بازی کمی مشکل فنی دارد، اما بزرگترین مشکل بازی دشمنان شما هستند که به خوبی طراحی نشده اند و نظر کاربر را در مورد کیفیت بازی تغییر می دهند.

از مشکلات دیگر بازی این است که نبرد های در بازی آن طور که باید چالش بر انگیز باشد نیست، ولی این بازی باز هم سرگرم کننده است.

شما می توانید تعیین کنید که افراد شما چگونه فعالیت های خودشان را انجام دهند ولی مشکل افراد شما این هست که به خوبی نمی تواند پناه بگیرند، و خیلی سریع کشته می شوند و بعضی از مراحل را باید خودتان به تنهایی انجام دهید.

در کل می توان گفت نقش آفرینی در این بازی بسیار عالی است.

در زیر تریلر و گیم پلی بازی جالب دنیایی دیگر (The Outer Worlds) را ببنید:گرافیک بازی The Outer Worlds

فارغ از چند مشکل ساده ای که در طراحی بازی می بینید، بازی به خوبی طراحی شده است؛ جلوه های بصری که به تصویر کشیده شده است، جذاب و عالی است.

شما می توانید برای هر مرحله از سلاح مربوط به آن مرحله استفاده کنید.

در این بازی با 6 نفر هم تیمی هستید که با این قابلیت بازی جذابیت بالاتری پیدا کرده است.

در این بازی مناطق جنگلی، بیابانی و شهری به خوبی به تصویر کشیده شده است.

با نبودن موسیقی در بازی، دیالوگ ها جای خالی موسیقی را پر کرده اند.

علاقه مندان بازی های ویدیویی اکشن این تجربه عالی را از دست ندهید.

... توضیحات کامل