راه اندازی اپلیکیشن اجاره اتومبیل تویوتا در جزایر هوایی

خبر ها حاکی از آن است که کمپانی تویوتا جزایر هاوایی آمریکا را برای ورود به بازار اتومبیل های اشتراکی انتخاب کرده است.

اندازی اپلیکیشن اجاره اتومبیل تویوتا جزایر هوایی

تویوتا مدت ها از تولیدکنندگان برتر اتومبیل در سطح جهانی بوده است. این شرکت اکنون می خواهد با نرم افزار Hui به بازار اشتراک اتومبیل بر اساس اپلیکیشن وارد شود.

بیزینس مدل تویوتا البته با اوبر و لیفت متفاوت است. اوبر و لیفت از رانندگانی استفاده می کنند که اتومبیل خود را می رانند. تویوتا اما قصد دارد اتومبیل های تولید شده توسط کمپانی خود را به طور کامل و مستقل از طریق نرم افزار Hui در اختیار کاربر قرار دهد.

روال کار اینگونه خواهد بود که کاربر با ثبت نام در اپلیکیشن تویوتا می تواند از بین مدل های مختلف خودرو یکی را انتخاب کرده و خودرو را از پارکینگ های مشخص شده تویوتا خارج کند.

تویوتا در این طرح از 50 دستگاه خودرو در 20 پارکینگ در شهر Honolulu در جزایر هاوایی استفاده کرده است. خودرو های مدل Prius، Prius Prime و Camry XSE و همچنین Lexus RX 350 و RX F Sport در این طرح مورد استفاده قرار گرفته است.

سوخت و بیمه این اتومبیل ها در هزینه قابل پرداخت نهایی گنجانده شده اند. با استفاده از کارت سوخت های ویژه کمپانی تویوتا هزینه سوخت در جایگاه های سوخت رسانی رایگان خواهد بود.

پس از اتمام سفر تویوتا از کاربران می خواهد اتومبیل را حداقل با باک یک سوم پر به پارکینگ باز گردانند تا شخص بعدی مشکل سوخت گیری پیدا نکند.

تویوتا از یک قفل نرم افزاری نیز برای این خودرو ها استفاده کرده است و کاربران پس از انجام پرداخت می توانند با دریافت کلید نرم افزاری، این اتومبیل را راه اندازی کنند.

هزینه استفاده از سرویس های نرم افزار Hui از 10 دلار از ساعت یا 80 دلار در روز آغاز می شود و بسته مدل خودرویی که استفاده می شود، هزینه ممکن است تغییر کند.

تویوتا در جزایر هاوایی دو شرکت رقیب خواهد داشت. کمپانی های Zipcar و Enterprise سرویس مشابه تویوتا را در شهر Honolulu ارائه می دهند که بدون شک از ورود این شرکت بزرگ به این زمینه اصلا خوشحال نخواهند شد.

ویدیوها و مطالب مشابه