سهام شرکت اوبر پس از عمومی سازی با افت شدیدی در بازار بورس مواجه شده است!

مدیر اجرایی شرکت اوبر می گوید که یک روز "سخت" را در بازار سهام تجربه کرده اند. پس از آنکه در روز جمعه شرکت اوبر در معرض عمومی سازی یا IPO قرار گرفت، سهام این شرکت سواری خودرو به شدت کاهش یافته است. دارا خسروشاهی، مدیر عامل شرکت Uber، به کارکنان این شرکت ایمیلی فرستاده است تا روحیه آن ها را در مقابل عملکرد بازار سهام پائین این شرکت، افزایش دهد.

5 از 5
از 1 رای
(رای دهید)
سهام شرکت اوبر پس از عمومی سازی با افت شدیدی در بازار بورس مواجه شده است!

پس از یک روز ناامید کننده در بازار سهام، در روز جمعه گذشته، سهام معاملات اوبر به طور پیوسته در روز دوم و روز سوم نیز کاهش یافت.

به گزارش CNBC، رئیس شرکت سوارکاری، دارا خسروشاهی، در روز دوشنبه صبح به کارکنان این شرکت ایمیلی فرستاده است که هدف از آن این است که موضوع را تحت کنترل خود بگیرد و روحیه آ نها را تقویت کند.

خسروشاهی به نقل از CNBC گفته است: “مانند تمام دوره های گذرا، جهش ها و سقوط ها همیشه وجود دارند.”

او افوزد: “بدیهی است که سهام ما به همانگونه که انتظار داشتیم بعد از عمومی سازی IPO تحت تأثیر قرار نگرفته است، امروز یکی دیگر از روزهای سخت در بازار است و انتظار می رود همان چیزی باشد که به سهام ما مرتبط است.”

نخستین عرضه عمومی اوبر در روز جمعه صبح صورت گرفت که ۴۲ دلار به ازای هر سهم بازپرداخت می بود و این در حالی بود که ۳ دلار پایین تر از قیمت پیشنهادی ۴۵ دلاری آن ها بوده است.

قبل تر نیز گفته میشد که کمپانی بزرگ خدمات سواری اوبر سهام عمومی سازی خود را در بورس به فروش می رساند.

در طول اولین روز های معاملات، این خیلی هم بهتر نشد، بلکه بدتر نیز شد.

با بسته بودن این بازار، سهام این شرکت به ۴۱ دلار رسید، که تقریبا ۸ درصد کاهش یافته است.

روز دوشنبه، همه چیز حتی بدتر نیز شد.

معالات به ازای هر سهم با قیمت ۳۸ دلار صورت گرفت و تا ظهر همان روز سهام این شرکت حدود ۲۰ درصد کاهش یافت که به ۳۶ دلار به ازای هر سهم رسید.

برای چنین شرکتی شناخته شده در زمینه فن آوری، با سرمایه گذاری اولیه، این کار غیر معمول است، که در اولین بازار سهام خود، ضعیف عمل کند.

یکی از دیگر از شرکت های بزرگ دره سیلیکون که می تواند با یان شرکت مقایسه شود، فیس بوک است که در سال ۲۰۱۲ به طور عمومی پخش شد و روز اول تجارت آن تنها ۱٪ نسبت به قیمت پیشنهادی افزایش یافت.

اما سهام این شرکت رسانه های اجتماعی نیز یک هفته پس از IPO کاهش یافت.

خسروشاهی در یادداشت خود نیز به کارکنان Uber در مورد شروع سخت فیس بوک می گوید و سپس از تبدیل شده آ ن به عنوان یک شرکت عمومی.

Khosrowshahi نوشت: “به یاد داشته باشید که تجارت فیس بوک و آمازون بعد از عمومی سازی IPO برای این شرکت ها فوق العاده دشوار شد بود و ببینید که از آن زمان تا کنون آن ها به کجا رسیده اند.”

او افزود: “مسیر ما همان خواهد بود. همه می دانند که هیچ چیز یک شبه تغییر نمی کند، و من انتظار دارم که بازار عمومی ما در طول ماه های آینده بهتر خواهد شد.”

یکی از دلایلی که سرمایه گذاران ممکن است درباره Uber ناراحت باشند، این واقعیت است که هرگز سود آور نبوده و هرگز نمی تواند باشد.

در ماه فوریه، به کمیسیون اوراق بهادار و اوراق بهادار ایالات متحده، گفته شده بود: “ما انتظار داریم که هزینه های عملیاتی ما در آینده به صورت قابل توجهی افزایش یابد و ما نباید سودآوری را خیلی زود به دست آوریم.”

رقیب شرکت اوبر به نام Lyft نیز مشکلی مشابه دارد.

قبل تری نیز گفته می شد که شرکت خدمات سواری Lyft به عمومی سازی سهام نزدیک تر می شود.

لیفت همچنین اظهار داشت که این موضوع با سودآوری مواجه است و عملکرد ضعیف سهام نیز دیده می شود.

Lyft در ماه مارس سال جاری به عمومی سازی رسده است و با وجود داشتن روز اول مثبت در معاملات، سهام آن ها در هفته های گذشته کاهش یافته است.

قیمت سهم پیشین Lyft حدود ۷۲ دلار بوده است و روز اول آن ۷۸ دلار می بود اما روز دوشنبه سهام آن تقریبا ۳۹ درصد کااهش یافت و به ۴۷ دلار رسیده است.

خسروشاهی در ایمیل خود اظهار داشت که او در جلسه IPO شرکت که همه روزه در اوبر برگزار می شود، در مورد این مسائل بیشتر بحث خواهد کرد.

با وجود اینکه بازار سهام در حال بالا و پائین شدن است، مدیرعامل گفت که او همچنان به این قضیه مثبت نگاه می کند.

او نوشت: “در طول زمانی که احساسات بازار منفی است، صدای بدبینانه بلندتر می شود و صدای خوش بینانه کمی عقب می افتد.”

ما نمی توانیم زمان را کنترل کنیم، اما ما قادر خواهیم بود نتیجه را کنترل کنیم.

ما در طول مدت عملکرد خود قضاوت خواهیم شد و من از آن استقبال می کنم.

در صورت علاقه ببینید که سهام شرکت های اوبر و لیفت در سال ۲۰۱۹ عمومی سازی می شوند و یا اوبر، لیفت و دیگر شرکت های سواری، برنامه اشتراک گذاری اسکوتر خود را گسترش می دهند.

رای شما به "سهام شرکت اوبر پس از عمومی سازی با افت شدیدی در بازار بورس مواجه شده است!" چیست؟

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب پیشنهادی آموزش
مطالب پیشنهادی بررسی
مطالب پیشنهادی تصاویر
مطالب پیشنهادی تکنولوژی
مطالب پیشنهادی علمی
مطالب پیشنهادی ماشین
مطالب پیشنهادی ویدئو
برخی از محصولات تکنولوژی
دسته بندی
بستن