نمایش مرکز منظومه راه شیری با تلسکوپ فوق حساس رادیویی MeerKAT

تلسکوپ رادیویی فوق العاده حساس در آفریقای جنوبی شروع به کار کرده است. فقط یکی از این ویژگی های این تلسکوپ، اجازه یک نگاه دقیق به مرکز راه شیری را به ما می دهد. پس اکنون یک قطعه دیگری از پازل محیط های فضایی از طریق وسعت دید Square Kilometer قابل حل است، فقط برای اینکه بتوان فضا را بهتر شناخت.

3.75 از 5
از 4 رای
نمایش مرکز منظومه راه شیری با تلسکوپ فوق حساس رادیویی MeerKAT

آفریقای جنوبی به طور رسمی MeerKAT را فعال کرده است، که به عنوان یک از حساس ترین تلسکوپ های رادیویی نوع خود در سراسر این سیاره شناخته شده است.

بعضی از بخش های پازل های محیط فضایی از قبل به صورت داده ها توسط تلسکوپ های دیگر جمع آوری شده اند، اما اکنون تقریبا همه آن ها آماده هستند تا در کنارشان از تمام ۶۴ دیش ماهواره ای برای تداخل سنجی آن ها استفاده کنیم، تا قسمت هایی که به طور معمول در فضا نامرئی هستند را در جزئیات فوق العاده بالا نمایش دهیم.

طبق گفته Nature ، باید حدودا دو ماه دیگر این تلسکوپ و تمامی دیش های ماهواره ای مورد نظر به طور کامل آماده آزمایش های علمی باشند.

با این حال، شما مجبور هستید تا زمانی که نتایج تازه به دست می آید، صبر کنید.

محققان یک منظره از مرکز کهکشان راه شیری (که حاوی یک سیاهچاله در هم آمیخته فوق العاده است) را با استفاده از رادیو، مادون قرمز و طول موج های اشعه ایکس که با نفوذ به گاز و گرد و غبار اطراف آن توسط تلسکوپ های معمولی شکار شده است را به نمایش گذاشتند.

این تصویر فقط زیبا نیست بلکه  به ما بسیاری از منابع ساختاری و رشته مانند مغناطیسی که در نزدیکی سیاهچاله وجود دارد را نشان می دهد که قبلا به عنوان یک رمز و راز باقی مانده بود، اما اکنون به طور بالقوه می توان با استفاده از این تلسکوپ پیشرفته، توضیحی برای اینکه چگونه این رشته ها به وجود آمده اند، را ارائه کرد.

در حال حاضر دو پروژه بسیار بزرگ برای استفاده از تلسکوپ های کامل و حرفه ای وجود دارند.

یکی مقدار سطح هیدروژن در کهکشان ها را مطالعه خواهد کرد، که می تواند تاریخ جهان را تکمیل کند، در حالی که یکی دیگر از انفجارهای رادیویی سریع و سایر گذرگاه ها نمونه برداری می کند که ستاره شناسان مدت ها است درگیر این مسائل می باشند.

در نهایت، تلسکوپ بزرگMeerKAT  نیز یکی از هشت طرح بزرگ تحقیقاتی را در اختیار خواهد داشت که به هر تیم خود بیش از ۱۰۰۰ ساعت زمان مشاهده در طی پنج سال را ارائه می دهد.

کار کردن با تلسکوپ حرفه ای MeerKAT برای دسترسی و دیدن کيلومترها مربع از محیط های فضایی تا سال ۲۰۲۰ آغاز نخواهد شد، زمانی که به تدریج با ۱۳۰ دیش ماهواره ی دیگر در آفریقای جنوبی و حداکثر ۱۳۰،۰۰۰ آنتن در استرالیا با این تلسکوپ ادغام شود.

با این وجود، این تلسکوپ که به اختصار SKA معرفی می شود، می تواند بینش و دیدی را فراهم کند که دیگر تلسکوپ ها نمی توانند مطابق آن را داشته باشند.

همچنین این یک نقطه عطف اصلی و مهم برای علوم فضایی در آفریقا است.

اگرچه تلسکوپ MeerKat در حدود ۴،۴ میلیارد rand (331 میلیارد دلار آمریکا) ارزش دارد و بسیار گران قیمت است، اما در حال حاضر این کشور باید به عنوان کشوری جدا با دانشمندان مختلف با آمریکا، استرالیا یا اروپا برای رسیدن به اطلاعات مورد نیاز خود به همکاری بپردازند، و به آن ها خدمت کند.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.